Skip to content

Astute Graphics’ten MirrorMe Nasıl Kullanılır

25 de Haziran de 2021

Birçok tasarımcının gözünden kaçan Illustrator becerilerinden biri, çok basit şekiller ve nesneler kullanarak oldukça karmaşık desenler oluşturma yeteneğidir. Birleşik Krallık’tan Astute Graphics’ten MirrorMe adlı bir Illustrator eklentisi kullanarak karmaşık Illustrator desenlerinin nasıl oluşturulacağını gösteren çevrimiçi bir Illustrator sunumuna oturduğumuzda her şey değişti.

MirrorMe Nasıl Bulunur?

Eklentileri oldukça ilgi çekici bulsak da, onları hiçbir zaman yaratıcılığın ve araçlarda ustalığın yerini alacak bir şey olarak görmedik. Öte yandan, “oynamanın” olduğuna kesin olarak inanıyoruz.Farzedelim … ” oyunlar mutlu kazalara yol açabilir. MirrorMe söz konusu olduğunda, Astute Graphics, oldukça şaşırtıcı “Mutlu Kazalar” ile bu “What If…” oyunlarını oynamanıza izin veren yaratıcı bir araç sağlayarak tatlı bir nokta buldu. Bu nasıl yapılır ile başlayacağız. Yansıtacağımız bileşik şekil. Bu, alet hakkında bir fikir edinmenize yardımcı olacaktır. Ardından “Farzedelim … “ oyun ve bunun nereye gittiğini göreceğiz. Başlayalım.

MirrorMe Arayüzü Nasıl Kullanılır

Ekran görüntüsünü yansıt

Illustrator’ı açtığınızda – Illustrator CC 2014 kullanacağız – MirrorMe araç çubuğunda bir araç olarak görünür ve pencere > Ben ne yapıyorsam aynısını yap, MirrorMe paneli açılacaktır. Üst kısımdaki iki düğme, Bir seçimi yansıt veya bir Katman. X ve Y numaraları, efekt için başlangıç ​​noktasının konumunu gösterir. Bir sonraki sıra, sihrin gerçekleştiği yerdir. Aracı kullandığınızda, aynalanan nesnelerin açısını ve sayısını ayarlayabilirsiniz. Alt kontroller, birbiriyle kesişen nesnelerin opaklığını ayarlar. Genellikle bunu seçmeden bırakırız.

MirrorMe Yansıması Nasıl Oluşturulur

Ekran görüntüsünü yansıt

Burada birkaç seçeneğiniz var. Aracı seçip nesneyi tıklayıp sürükleyebilir veya panele değerler girebilirsiniz. Araçla başlayacağız. Kullanmak için onu seçin ve yansıtılacak nesne boyunca sürükleyin. Nesnenin karşı tarafına yaklaştığınızda, ana hatları çizilmiş bir kopya belirir. Fareyi tıklatırsanız, bir menü size efekti katmana uygulamak mı yoksa efekti iptal etmek mi istediğinizi sorar. Tıklayın Katmana Uygula ve seçimin bir kopyası çalışma yüzeyine eklenir. tıklarsanız İptal etmek taslak kalacaktır. Aletten çıkmak için sadece V tuşu.

MirrorMe Paneli Nasıl Kullanılır

Ekran görüntüsünü yansıt

İle Katman düğmesi seçildikten sonra açıyı 145 derece ve eksen sayısını 10 olarak değiştirdik. MirrorMe aracını seçtik ve görüntünün orijin noktasını sol alt köşesine sürükledik. Sürüklerken desenin nasıl değiştiğini fark ettik. Memnun olunca bastık Dönüş/Giriş tuşuna basın ve desen Çalışma Yüzeyinde belirdi. Yansıma eksenlerinin sayısını artırmak veya azaltmak istiyorsanız, ] tuşuna (Artır) veya [[(Azalt) tuşuna basın ve ortaya çıkan deseni daha karmaşık veya daha az karmaşık hale getirebilirsiniz. MirrorMe, ayrıca, simgesine tıklayarak tercihlerinizi değiştirmenize de olanak tanır. Panelin Menü düğmesi hangi açılır bağlam Menü. seçtiğinizde Ben ne yapıyorsam aynısını yap Tercihler sürüklemeye başladığınız yeri göstermekten çeşitli eksenlerdeki gereksiz noktaları kaldırmaya kadar 4 seçenek sunulur.

MirrorMe Seçimini Kullanarak Karmaşık Bir Desen Nasıl Oluşturulur

Ekran görüntüsünü yansıt

Şimdiye kadar bütün bir nesneyi ele aldık ama aynı zamanda bir nesnenin içindeki seçimlere dayalı bazı ilginç desenler de oluşturabilirsiniz. Bu örnekte, bir katı ile doldurulmuş şeklin daha büyük bir versiyonunun içinde bir gradyan ile doldurulmuş bir gözyaşı şeklimiz var. Katı şekle MirorMe uygularsak ne olur? MirrorMe panelinde, Seçilen Sanat Eseri, Katman değil, seçeneği. Ardından MirrorMe aracını seçip sürükledik. Bir dizi eksen ve bir şekil gördük. Ne yarattığımızı görmek için Komut (Mac) veya Ctrl (PC) tuşu. Memnun kaldığımızda düğmeye bastık. Dönüş/Giriş anahtar ve seçti Seçime Uygula seçenek. daha sonra resmi yeniden seçtik, Aracı görüntü boyunca sürükledik ve gördüklerimizden memnun kaldığımızda değişikliği Katmana uyguladık.

Mirror Me ile Yapabileceklerinizi Nasıl Öğrenirsiniz?

Ekran görüntüsünü yansıt

Ortaya çıkan yazılım trendlerinden biri, yazılımlarını anlamanıza ve kullanmanıza yardımcı olan öğreticilere erişimi içeren üreticilerdir. Astute Graphics, Illustrator içinden erişilebilen eksiksiz bir MirrorMe Öğreticileri tamamlayıcısına sahiptir. Bunlara erişmek için Yardım > Zeki Grafikler > Ben ne yapıyorsam aynısını yap > Öğretici Filmler. Bunu yaptığınızda tarayıcınız açılır ve sizi MirrorMe web sayfasının Öğreticiler alanına götürür ve oradan MirrorMe’nin temellerini ve bu makalede ele alınmayan gerçekten harika şeylerden bazılarını öğrenmeyi seçebilirsiniz. için.