Skip to content

Ateş Çubuğum Neden Sürekli Kapanıyor?

28 de Ekim de 2022

Bu makale, kapanmaya devam eden bir Amazon Fire Stick’in nasıl düzeltileceğini açıklar.

Fire Stick’in Kendi Kendini Kapatmasının Nedenleri

Bir Fire Stick’in kendi kendine kapanması çok çeşitli şeylerden kaynaklanabilir. Ancak, TV’nizin kendisi Fire Stick’inizle kapanmıyorsa, bu genellikle Fire Stick’in kendisinde bir sorun olduğu anlamına gelir. Yine de, bu sorun, diğer şeylerin yanı sıra TV’nizdeki sorunlardan veya Fire Stick’iniz ile TV’niz arasındaki bağlantıyla ilgili sorunlardan kaynaklanabilir. Sorun Fire Stick’inizde, TV’nizde veya başka bir şeyde olsa da, bu sorunu çözme adımları fazla zaman veya enerji gerektirmez ve 10 ila 15 dakika içinde denenebilir.

Fire Stick’in Kendini Kapatması Nasıl Onarılır

Bir Fire Stick’in kendini kapatmasının genellikle belirli bir nedeni olmasa da, bu olduğunda, genellikle geçici bir aksaklık olduğu için sorun genellikle fazla mücadele etmeden çözülebilir.

 1. Fire Stick’inizi yeniden başlatın. Fire Stick’inizin fişini çekin, 30 saniye bekleyin ve tekrar takın. Cihazınızı kapatıp açtıktan sonra açın ve kendi kendine kapanmaya devam edip etmediğini kontrol edin. Geçici hatalar genellikle bunu yaparak çözülebilir.

 2. Fire Stick’inizi başka bir TV’de kullanmayı deneyin. Sorun Fire Stick’inizde değil de TV’nizdeyse, Fire Stick’iniz farklı bir ekranda normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Değilse, sorun muhtemelen Fire Stick’inizdedir.

 3. Fire Stick’inizin bağlı olduğu TV’nin HDCP’yi desteklediğinden emin olun. Amazon Fire Stick’ler, HDCP uyumlu ekranlar gerektirir ve oradaki TV’lerin ezici çoğunluğu bu özelliği desteklerken, hepsi desteklemeyecektir. TV’nizin modeli için çevrimiçi bir arama, TV’nizin HDCP’yi destekleyip desteklemediğini size söyleyecektir.

 4. Fire Stick’inizi TV’nizdeki başka bir HDMI bağlantı noktasıyla kullanmayı deneyin. Fire Stick’inizi test etmek için başka bir TV’niz yoksa TV’nizde farklı bir HDMI bağlantı noktası kullanmayı deneyin. Bazen sorunlar TV’nizdeki bir bağlantı noktasına özgü olabilir ve bunun gibi sorunlar, cihazların kendilerini kapatması gibi garip sorunlara neden olabilir.

 5. Fire Stick’i doğrudan TV’nize bağlayın. Fire Stick’inizin doğrudan TV’nize bağlı olmadığı bir kurulumunuz varsa, örneğin bir HDMI hub’ına bağlıysa, onu doğrudan TV’nize bağlamayı deneyin. Tüm cihazlar Fire Stick ile uyumlu olmayabilir ve bazıları onunla kullanıldığında sorunlara neden olabilir.

 6. Fire Stick’inizi sıfırlayın. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri sorununuzu çözmezse, Fire Stick’inizi sıfırlamayı deneyin. Sorununuz Fire Stick’in kendisinde yazılımla ilgiliyse, Fire Stick’inizi fabrika varsayılanlarına sıfırlamak bu sorunları çözebilir.

 7. Amazon desteğine başvurun. Bu makalede listelenen adımlardan hiçbiri işe yaramazsa, Fire Stick’inizde daha derin bir sorun olabilir. Her iki durumda da bir sonraki adım, desteğe başvurmak, denediğiniz düzeltmeleri açıklamak ve önerilerini dinlemektir.

SSS

 • Fire Stick’im neden siyah ekrana gitmeye devam ediyor?

  Fire Stick’inizin ekranı siyahsa, Fire Stick’iniz, TV’niz veya Fire Stick’iniz ile TV arasındaki bağlantı ile ilgili sorunlar olabilir. Genellikle siyah ekran, Fire Stick’inizi yeniden başlatarak çözülebilecek geçici bir sorundur.

 • Fire Stick uzaktan kumandamı nasıl düzeltirim?

  Fire Stick uzaktan kumandanız çalışmıyorsa pilleri kontrol edin ve uzaktan kumandayı Fire Stick’inizle yeniden eşleştirin. TV’ye yaklaşın ve herhangi bir engel olmadığından emin olun. Alternatif olarak, akıllı telefonunuzu Fire Stick için uzaktan kumanda olarak kullanın.

 • Fire Stick’imde arabelleğe almayı nasıl düzeltirim?

  İlk olarak, cihazınızı yeniden başlatın. Sorun devam ederse, muhtemelen Wi-Fi sinyalinizi güçlendirmeniz gerekir.

 • Donmuş Fire Stick’imi nasıl düzeltirim?

  Fire Stick’iniz yanıt vermeyi keserse, birkaç dakika bekleyin ve ardından cihazı yeniden başlatın. Cihaz tamamen donarsa veya kilitlenirse, tek seçeneğiniz fabrika ayarlarına sıfırlamadır.

 • Fire Stick’im neden internete bağlanmıyor?

  Fire Stick’iniz internete bağlanmayacaksa, cihazın Wi-Fi bağlantısını kontrol edin ve gerekirse ağ donanımınızı sıfırlayın. Bir VPN kullanıyorsanız, onu devre dışı bırakmanız gerekebilir.