Skip to content

Avira Kurtarma Sistemi v16

18 de Haziran de 2021

Avira Rescue System, diğer yardımcı programların yanı sıra, işletim sistemi başlatılmadan önce bir diskten çalıştırabileceğiniz ücretsiz, önyüklenebilir bir virüsten koruma programı sağlar. Ubuntu işletim sistemini temel aldığından, programları çalıştırmak için kullanabileceğiniz tanıdık, tıkla ve tıkla masaüstü arayüzü olduğu anlamına gelir.

Avira Kurtarma Sistemi v15.
Avira Operations GmbH & Co.

Sevdiklerimiz

  • Düzenli, grafiksel kullanıcı arayüzü.
  • Sıkıştırılmış dosyaları tarar.
  • Diğer ücretsiz araçları içerir.

Sevmediklerimiz

  • Büyük indirme (650 MB’ın üzerinde).
  • Özel tarama seçeneği yok.
  • Programın kendisi birkaç yaşında.
  • Güncellemede sorun yaşayabilirsiniz.

Bu inceleme, Eylül 2016’da yayınlanan Avira Rescue System sürüm 16’ya aittir. İncelememiz gereken daha yeni bir sürüm varsa lütfen bize bildirin.

Avira Kurtarma Sistemini Kurma

Kurmanın iki yolu vardır, ancak ilki en kolay ve en hızlı yöntemdir. İndirme sayfasında “EXE” ve “ISO” kelimelerinin yanı sıra neredeyse aynı görünen iki bağlantı var. İkisinin daha hızlı yüklenmesi için EXE sürümünü indirin. Bu sürüm, yerleşik bir ISO yazıcı içerir; bu, yalnızca Avira Rescue System’ı bir diske yazmak için ayrı bir program çalıştırmanız gerekmediği anlamına gelir. ISO sürümü, görüntü yazma yazılımını içermez; bu, programı bir CD veya DVD’ye koymak için bir görüntü yazıcı kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, işletim sistemi başlamadan önce Avira Rescue System’a önyükleme yapmanız gerekir.

Avira Kurtarma Sistemi Üzerine Düşünceler

Çoğu benzer önyüklenebilir antivirüs programından daha fazla araç içermesine rağmen, kullanımının ne kadar kolay olduğunu seviyoruz. Örneğin, sihirbaz, herhangi bir sorun olmadan bir tarama başlatmanız için adımlarda size yol gösterir. Ancak daha fazlasını istiyorsanız, sol tarafta web tarayıcısı, Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisi ve disk bölümleme aracı gibi ek araçlara erişmenizi sağlayan basit bir menü var. Program tarama yaparken, masaüstünüzde çalıştıracağınız bir virüsten koruma programı gibi, taranan dosya sayısı ve geçen süre ile birlikte gerçek zamanlı olarak bulunan virüs sayısını görebilirsiniz. Bazı önyüklenebilir virüsten koruma programları, yalnızca kayıt defteri veya belirli klasörler gibi bilgisayarınızın belirli bölümlerini taramanıza izin verir. Bu, herhangi bir özel seçenek olmadan tüm bilgisayarı tarayacaktır. Güncellemeler tüm antivirüs programları için önemlidir ve ne yazık ki Avira Rescue System’in güncelleme sorunları var gibi görünüyor.