Skip to content

Aynı Anda Kaç Cihazda Hulu Akışı Yapabilir?

23 de Ekim de 2022

Bilinmesi gereken

 • Tüm Hulu planları, aynı anda en fazla iki ekranda akışa izin verir.
 • Sınırsız Ekran Eklentisi (aylık 9,99 ABD doları), ev ağınızda ve ev ağı dışında üç adede kadar sınırsız akışa izin verir.
 • Sınır, mobil cihazlarda çevrimdışı içerik indirmeyi ve izlemeyi etkilemez.

Hulu, tek bir hesapta aynı anda birden fazla cihaza aktarılabilir, ancak limitiniz abonelik paketinize ve eklentilerinize bağlıdır. Bu makale, Hulu’daki profil sınırlarının yanı sıra Hulu’nun birden fazla cihazda nasıl izleneceğini, Hulu’nun aile üyeleriyle nasıl paylaşılacağını ve hangi eklentilerin satın alınabileceğini açıklar.

Hulu’da Aynı Anda Kaç Cihazda Oturum Açılabilir?

Hulu, hesabınızı sınırsız sayıda cihazda etkinleştirmenize izin verir, ancak aynı anda yalnızca ikisinden aktif olarak akış gerçekleştirebilirsiniz. Bu, Hulu’yu aynı anda ikiden fazla ekranda yayınlamaya çalışırsanız bir hata mesajıyla karşılaşacağınız anlamına gelir. Hulu, daha fazla ekranda akış yapmanız gerekiyorsa Canlı TV aboneleri için Sınırsız Ekran Eklentisi sunar. Eklenti, ayda 9,99 ABD doları tutarında ek ücrete tabidir ve sınırsız sayıda cihazda akış yapmanızı sağlar. Dikkat, bu cihazların ev ağınıza bağlı olması gerektiğidir. Farklı bir ağdan bağlanmak istiyorsanız, üç cihaz akışıyla sınırlandırılırsınız. Sınırsız Ekran Eklentisi yalnızca Hulu Live TV aboneliklerinde kullanılabilir. Hulu veya Hulu (Reklamsız) planınız varsa, eklentiyi satın almadan önce Canlı TV’ye geçmeniz gerekir. Premium ağ eklentileri de biraz farklı çalışır. Hulu üzerinden HBO Max, Cinemax, SHOWTIME veya STARZ’a abone olursanız, bu ağlardan aynı anda beş ekrana kadar içerik akışı yapabilirsiniz. Bu ekranlardan en fazla üç tanesi ev ağınızın dışındaki cihazlar olabilir.

Hulu Hesabımı Paylaşabilir miyim?

Hulu, tek bir hesapta yalnızca 6 kullanıcı profiline izin verir. Profiller, her kullanıcı için benzersiz görüntüleme geçmişi ve içerik önerileri sağlar. Birisi oturum açma kimlik bilgileriniz varsa, içerik akışı için istedikleri profili kullanabilirler. Hulu profili eklemenin en kolay yolu, bir masaüstü bilgisayarda hesabınıza giriş yapmak ve şu adımları izlemektir:

 1. Sağ üst köşedeki açılır menünün üzerine gelin ve Profilleri Yönet.

 2. Seçme profiller > Profilleri Düzenle > Profil Ekle.

  Hulu masaüstüne profil ekleme.

 3. Profil ayrıntılarını doldurun ve seçin Profil oluştur onaylamak.

  Hulu masaüstünde Profil Oluştur onaylanıyor.

  Hulu’da bir Çocuk profili oluşturmak için: çocuklar üzerindeki kaydırıcı Yeni Profil Oluştur pencere. Hulu’da da ebeveyn denetimleri hakkında daha fazla bilgiye sahibiz.

Hulu Hesabınızı Çevrimdışı Kullanmaya İlişkin İpuçları

Standart bir hesapta aynı anda ikiden fazla ekranda Hulu izleyemeseniz de, çevrimdışı izlemek üzere videolar indirerek Hulu kaynaklı içeriği izleyebilirsiniz. İçeriği çevrimdışı izlemek, iki ekran sınırına dahil değildir. Bunu yapmak için Hulu’ya (Reklamsız) veya Hulu + Live TV’ye (Reklamsız) ve desteklenen bir mobil cihaza abone olmanız gerekir. İndirilebilir içerik, reklamlı temel Hulu planında mevcut değildir. Tüm Hulu içerikleri indirilebilir olmasa da platform, indirilebilir filmleri ve TV bölümlerini kolayca bulabilmeniz için bir arama filtresi içerir. Tek yapmanız gereken mobil cihazınızdan Hulu’da oturum açmak, simgesine dokunun. Arama > indirilebilir. Mevcut başlıklar arasında gezinin ve İndirmek videoyu çevrimdışı görüntüleme için kaydetmek için simge. Hulu, indirilen içeriğe aşağıdaki kısıtlamaları getirir:

 • Desteklenen beş cihazda maksimum 25 indirme. Bu sınır, hesap düzeyinde belirlenir; bu, kullanıcı profili başına 25 değil, toplam 25 indirmeniz olduğu anlamına gelir.
 • İzlenmeyen indirmelerin süresi 30 gün sonra sona erer.
 • Oynatma başladığında, indirme süresi dolmadan önce izlemeyi bitirmek için 48 saatiniz var. Ancak aynı içeriği tekrar indirerek süresi dolan içeriği yenileyebilirsiniz.

Birini Hulu’dan Atabilir misin?

Hulu’nun eşzamanlı akışları oldukça kısıtlayıcı olduğundan (Sınırsız Ekran Eklentisi ile bile), aynı anda çok fazla kişi akış yaparken hesabınızı kullanamayabilirsiniz. Hesabınızı başka kimin kullandığını bilmiyorsanız bu sadece can sıkıcı değil, potansiyel olarak tehlikelidir. Neyse ki, birini Hulu’dan atmanın birkaç yolu var. İlk yöntem, bireysel cihazları hesabınızdan kaldırmayı içerir. Altında Hesapseçme Cihazları Yönet. yanında bulabilirsiniz Cihazlarınızı Ekleyin.

Hulu Hesap ayarlarından Cihazları Yönet'i seçme.

Hesabınıza giriş yapmak için kullanılan cihazların bir listesi görünecektir. Tıklamak KALDIRMAK Hesabınızdan kaldırmak için cihazın yanındaki

Cihazları Hulu hesabından kaldırma.

Ayrıca, hesabınızdaki tüm cihazların oturumunu kapatma seçeneğiniz de vardır; bu, tanımadığınız birinin oturum açma kimlik bilgilerinize sahip olması durumunda yardımcı olur. Bu seçeneği altında bulabilirsiniz. Hesap > Gizlilik ve Ayarlar > Hesabınızı Koruyun.

Hulu Hesap ayarlarından Hesabınızı Koruyun'u seçme.

Tıklamak Tüm Cihazlardan Çıkış Yap onaylamak için ve gelecekte birisinin hesabınıza erişmesini engellemeniz gerekirse şifrenizi değiştirdiğinizden emin olun.

Hulu masaüstündeki tüm cihazlardan çıkış yapmak.

SSS

 • Hulu aboneliğimle aynı anda kaç cihazda oturum açabilirim?

  Hulu hesabınızla etkinleştirdiğiniz sınırsız sayıda cihaza giriş yapabilirsiniz. Hesap ayarlarınızdan seçili veya tüm cihazlardan çıkış yapabilirsiniz, ayrıca her cihazdan ayrı ayrı çıkış yapabilirsiniz. Örneğin, Roku’da Hulu’dan çıkmak için Profil simgesi > Çıkış Yap > Hulu’dan Çıkış Yapın.

 • Disney+ yayınını kaç cihazda yapabilir?

  Disney+ ile aynı anda dört cihaza kadar izleyebilirsiniz. Disney Plus, yedi farklı profilin bir hesaba kaydedilmesine ve içeriğin on cihaza indirilmesine izin verir.

 • HBO Max’i kaç cihaz yayınlayabilir?

  HBO Max eşzamanlı akış sınırı üç cihazdır. Birden fazla aile üyesi için hesabınıza beş profil kaydedebilirsiniz. HBO Max ayrıca abonelerin 30 adede kadar içerik indirmesine izin verir.

 • Netflix’i kaç cihaz yayınlayabilir?

  Netflix akış cihazı sınırları, üyeliğinize bağlıdır. Temel planla, beş profil oluşturup kaydedebilir, ancak aynı anda yalnızca bir ekranda izleyebilirsiniz. Standart plan, sınırı iki ekrana çıkarırken, Premium plan dört eşzamanlı akışa izin verir.