Skip to content

Bağımlılık Yapan Logo Oyunları ve Sınavlar

22 de Mayıs de 2021

Logolar her gün çevremizdeki her yerde. Onları görüyorsun, ama onları gerçekten görüyor musun? Bir araba, TV veya bilgisayar şirketi logosunu veya bir diğerinden bir kelime işaretini bildiğinizi sanıyorsunuz, ancak bir logoyu yalnızca küçük bir parçası gösterilirse tanıyamayabilirsiniz. Gerçeği sahteden ayırt edebilir misin? İster renge, yazı tipine, şekle veya başka bir öğeye güveniyor olun, bu çevrimiçi oyunlar ve sınavlarla eğlenebilir ve logo tanımlama becerilerinizi test edebilirsiniz.

George Rose / Getty Images

Goodlogo.com Oyunları ve Sınav

Goodlogo.com, klasik oyunların logo sürümlerine ve logonuzun IQ’sunu test etmek için bir teste ev sahipliği yapmaktadır.

Hafıza

Çiftleri eşleştirirken her bir logonun bir ızgarada nerede göründüğünü hatırlamaya çalıştığınız başlangıç, orta veya ileri düzey hafıza oyunlarını deneyin. Tüm logoların aynı renkleri kullandığı gelişmiş sürümde bu biraz yanıltıcı olabilir.

Slayt Yapboz

Logo kaydırmalı bulmacada, şifreli logoyu yeniden birleştirmek için parçaları kaydırın. Logoyu tanıdığınızda bile zorlayıcı ve tanıdık olmadığında gerçekten zor. Daha yüksek seviyeler için bulmacada daha fazla karo içeren üç seviye vardır.

LogiQuizz

Bu, sitenin size sekiz logo gösterdiği – belirsiz isimlerle değiştirilmiş veya ölü bir hediye ise hafif bir şekil değişikliği ile – ve şirket adını vermeniz gereken süreli bir sınavdır. Logoları yeterince tahmin etmezseniz, puan hesaplayamaz.

Sporcle Logo Oyunları

Sporcle, web sitesinde birden fazla logo tanımlama oyununa ev sahipliği yapmaktadır. Tanıdığınız kadar logonun adını yazmak için sınırlı bir süreye sahip olursunuz. Ad, doğru anladığınız her biri için logonun altında görünür. Temalı logo oyunları daha kolaydır çünkü tema seçeneklerinizi daraltır. Burada listelenen oyunlar tüm logo oyunları değildir, ancak başlamanız için yeterlidir.

 • Kurumsal Logolar
 • Kurumsal Logolar 2
 • Kurumsal Logolar 3
 • Araba Logoları
 • Geliştirilmemiş Logolar
 • Kahraman Logoları
 • Spor Logoları
 • Zinciri Adlandırın
 • TV Ağı Logoları
 • Harfe göre Büyük 4 Spor Logoları
 • Spor Logoları Yakın Çekim
 • Üniversite Spor Logoları

Logoyu Tahmin Et

Guess the Logo’nun web sitesinde bir dizi logo tahmin oyunu var. Size bir logonun birkaç versiyonu sunulur ve hangisinin doğru versiyon olduğunu tahmin etmeye çalışırsınız. Genellikle yalnızca ince farklılıklar vardır. Oyun zamanlanır ve her yanlış tahmin için zaman kaybedersiniz, ancak doğru olana kadar tahmin etmeye devam edebilirsiniz.

Perakende Alfabe Oyunu

Joey Katzen’in sunduğu Perakende Alfabe Oyunu, bu oyunun her biri farklı bir logo seti içeren birden fazla sürümüne sahiptir. Tanıdık bir logo olması gereken A’dan Z’ye 26 harf ile sunuluyor. Devam edecek yazı tipi ve renkten başka hiçbir şey olmadan – ve bazen biraz şekil – her birini doğru bir şekilde tanımlayabilir misiniz? Doğru olup olmadığınızı öğrenebileceğiniz her harf için bir tahmin girin. Vazgeçmek? Her oyun için yanıtların üstüne yakın bir yerde bir bağlantı var.

 • 1. Baskı
 • Sonraki Baskılar

Sporcle Font Logo Testleri

Bir logoyu yazı tipine, rengine ve stiline göre tanımlayabilir misiniz? Sporcle kelimesi, Muhteşem Yazı Tipleri Testlerindeki ünlü logoları taklit eder. Beş dakikada kaç tanesini tahmin edebilirsiniz? Grafik sanatçıları ve tipograflar bu test setinde gerçek bir avantaja sahipler.

 • Muhteşem Yazı Tipleri I
 • Muhteşem Yazı Tipleri II
 • Rock Band adını verin

Logo Sınavı!

Logo Sınavı! çoktan seçmeli bir sınav, ancak bu onu kolaylaştırmaz. Test size bir logonun küçük bir bölümünü gösterir ve ardından doğru şirketi seçmeniz gerekir. Hız ve doğruluk için puan kazanırsınız.

Quizible’da Ünlü Logo Yarışması

Quizible’daki Ünlü Logo Sınavı size bir logonun parçalarını gösterir ve onun temsil ettiği markayı doldurmanız gerekir. Size haklı olup olmadığınızı söyler, ancak hiçbir cevap verilmez. Doğru olduğunuzdan eminseniz, ancak yine de hayır diyorsa, yazımınızı kontrol edin.

Logo Oyununu Just Creative Design’da Tahmin Edin

Jacob Cass, bu Just Creative Design web sitesinde sadece küçük bir siyah beyaz şekil veya 10 farklı logodan bir veya iki harf sunuyor. Cevaplara göz atmadan önce kaç tane alabilirsiniz?

LOGO Board Game (Çevrimiçi Sürüm)

Siz ve arkadaşlarınız bu logo oyununu evde oynamış olabilirsiniz, ancak aynı zamanda masa oyunundaki soruların bir seçkisini içeren çevrimiçi bir sürümü de mevcuttur.