Skip to content

Başarılı Bir Blogun Bileşenleri

13 de Mayıs de 2021

Blog yazmak zor olabilir. Popüler veya para kazanan bir bloga sahip olmak daha da zordur. Aşağıda, nasıl başarılı bir blogcu olunacağını merak ederken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta var. Nişinizdeki en popüler web sitesini yaratacak harika bir blogun tek bir sırrı yoktur. Bunlar ne kadar önemli olursa olsun, sayfalarınızın içeriğine veya tasarımına odaklanamazsınız, ayrıca tüm çabanızı fantastik bir başlık resmine veya belirli bir yazı stiline veremezsiniz. Bazı blogların neden diğerlerinden daha başarılı olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin. Bunlar, blogunuzu büyütürken her zaman aklınızda bulundurmanız gereken ipuçlarıdır.

Hakkında Yazmak İçin İlginç Bir Konu Seçin

En sevdiğiniz ayakkabı veya tatil yeri hakkında yazmak ne kadar eğlenceli görünse de, en ilginç konuların genellikle başarılı bloglara hayat vermenin en kolay yolu olduğunu aklınızda bulundurmalısınız. Ancak bu, konunuzun veya uzmanlığınızın ilgi çekici olmadığı anlamına gelmez. Blog yazmak için iyi bir konu seçerken düşünülmesi gereken bir konu. Yeterince çabayla, muhtemelen hiç konu hakkında başarılı bir şekilde blog yazılabilir. En başarılı bloglar, geniş bir çekiciliği olan konular hakkında yazılmıştır. Yazdıklarınızla ilgilenen kişi sayısı arttıkça, o konu hakkında bilgi arayacak ve blogunuza ulaşacak kişi sayısı da artar. Sizi bugün bir blog başlatmaya teşvik edebilecek düzinelerce blog fikri var.

Konunuz İçin Tutkunuzu Gösterin

Okuyucunun bakış açısından, bir blog yazarının tutkusu (veya eksikliği) gerçekten metin aracılığıyla ortaya çıkıyor. Nişinizi her zaman ona bağlı kalacak kadar sevmezseniz, trafiğiniz ve okuyucuların ilgisi azalabilir. Kalbinden konuşmayan biri tarafından açıkça yazılan bir blogu okumak oldukça sıkıcı. Sahip olduğunuz her şeyi blogunuza koyun, zaman alsa bile, okuyucularınız bunu takdir edecek.

Biraz Bağlılık

Başarılı olduğu düşünülen bir blog, sık sık güncellenen bir blogdur. Bu, yazara taze, benzersiz içerik sağlaması için birçok fırsat verir. Sık güncellemelerden bahsetmişken, bir blog yazarı, ziyaretçi istatistikleri veya yorum sayıları düşük olduğunda bile tutkularını sürdürmek için yeterli bağlılığa sahip olmalıdır. Başarılı bir blog yazmak, muazzam miktarda ter eşitliği ve özveri gerektirir. Başarılı bir blog oluşturmak, haftada birkaç kez yeni bir gönderi yayınlamaktan daha fazlasını gerektirir. En başarılı bloglar sık ​​sık (genellikle her gün birkaç kez) güncellenir ve bu blogların arkasındaki blogcular, bloglarını tanıtmak ve onlara trafik çekmek için durmaksızın çalışırlar.

Zamanına Yatırım Yap

Sürekli blog yazmak çok zaman gerektirir. Bu nedenle, başarılı bir blog oluşturmak büyük bir zaman yatırımı gerektirir. Blog büyütmek, gönderi yayınlamakla bitmez. En iyi blog yazarları her gün bloglarını tanıtmak, araştırmak ve okumak için çok zaman harcarlar. Odaklanma konusunda sorun yaşıyorsanız, dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirmeye yardımcı olmak için web tarayıcınızda kullanabileceğiniz zaman yönetimi uygulamalarını ve uzantılarını kullanın.

Ağ Kurma Arzusu Var

Sosyalleşme, başarılı bir blog geliştirmenin kritik bir bileşenidir. Doğası gereği, blog yazmak sosyal bir ortamdır ve başarılı bloglar, öncelikle onları çevreleyen güçlü topluluk duygusu nedeniyle olur. En iyi blog yazarları, bloglarını daha da tanıtmak amacıyla yorumlara yanıt vermek ve ziyaretçileriyle etkileşime girmek için zaman ayırır, ayrıca sosyal siteler, forumlar ve daha fazlası üzerinde ağlar. Diğer blog yazarlarını çekerseniz, blogunuzu kendi blog listelerine eklediklerini bile görebilirsiniz. Dünyaya ulaşmanın yollarını arıyorsanız, blogunuzu tanıtabileceğiniz birçok yer var.

Öğrenmeye Nasıl Devam Edeceğinizi Öğrenin

Blogosfer sürekli değişiyor, bu da en iyi blog yazarlarının her zaman yalnızca kendi konuları ile ilgili değil, aynı zamanda genel olarak blog oluşturma ile ilgili her şeyi ve her şeyi sürekli araştırarak bloglarını geliştirmenin yeni yollarını aradıkları anlamına geliyor. Blogunuzla ilgili diğer blogları ve öğreticileri okumak için harcadığınız zaman olarak blogunuzda çalışırken zamanınızı kullanmaktan korkmayın. Bir okuyucunun bakış açısından ne kadar çok şey öğrenir ve anlarsanız, okuyucularınıza bir blog yazarının bakış açısından nasıl davranacağınızı o kadar çok anlayabilirsiniz.

Biraz Yaratıcılık Göster

Tutkuya ek olarak, bir blog yazarının yaratıcı olması ve okuyuculara değerli bir şeyler vermesi de önemlidir. İşleri sallayın ve statükoya karşı çıkın. Uyum sağlamak, rahat ve yaygın bir taktiktir; tersini deneyin ve blogunuzun kendi başına öne çıkmak için kalabalığın içinden geçip geçemeyeceğini görün.