Skip to content

Başarısız ‘Mailto’ URL’leri Nasıl Oluşturulur

30 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

  • JavaScript encodeURIComponent() işlev, iletilen herhangi bir dizeyi bağımsız değişken olarak kodlar ve kullanım için döndürür.
  • Örneğin, encodeURIComponent(“Doc, Dans Et!”) üretir Doc%2C%20do%20da%20Dans!
  • mailto: URL’lerinizin oluşumunu kolaylaştırmak için, URL’deki herhangi bir dize oluşumunu encodeURIComponent() işleviyle değiştirin.

Bu makale, “mailto” URL’leri oluşturmak için JavaScript’in nasıl kullanılacağını açıklar. JavaScript kullanarak onaltılık kodları hatırlamanız veya oluşturmanız gerekmez.

JavaScript encodeURIComponent() İşlevi

JavaScript encodeURIComponent() işlev, iletilen herhangi bir dizeyi bağımsız değişken olarak kodlar ve kullanım için döndürür. Örneğin, encodeURIComponent(“Doc, do da Dance!”)

Doc%2C%20do%20da%20Dance üretir!

type=”code”> Bu şifrelemeyi elle yaparsanız, büyük olasılıkla bir hata yaparsınız – ancak JavaScript yapmaz. mailto: URL’lerinizin oluşumunu kolaylaştırmak için encodeURIComponent()’i kullanmak için, URL’deki herhangi bir dize oluşumunu, dizemizi bir argüman olarak gören encodeURIComponent() işleviyle değiştirmeniz yeterlidir. Örneğin, alıcı@example.com adresine “Ne zaman, ne zaman? (“şimdi” buradaysa)” konulu bir ileti başlatan bir mailto: URL oluşturmak istediğinizi varsayalım. URL şöyle görünecek: mailto:recipient@example.com?subject=

type=”code”> Konu, “Ne zaman, ne zaman? (“şimdi” buradaysa)” dizesidir. encodeURIComponent() işlevinin bağımsız değişkeni olarak dize şunları yapar: encodeURIComponent(“Ne zaman, ne zaman? (eğer “şimdi” buradaysa)”)

type=”code”> Bu işlev çağrısının sonucu: When%2C%20while%20is%20now%3F%20(if%20%22now%22%20is%20here)

type=”kod”>

Mailto ile e​ncodeURIComponent() Kullanımı: URL’ler

encodeURIComponent() kullanmak için bir mailto URL’sinde, tüm bağlantıyı oluşturun (“HTML kaynağından. Örneğin:

mla apa chicago Alıntınızı Biçimlendirin

Tschabitscher, Heinz. “Başarısız ‘Mailto’ URL’leri Nasıl Oluşturulur.” Düşünce Şirketi, Mayıs. 25, 2021, thinkco.com/constructing-mailto-urls-1166417.
Tschabitscher, Heinz. (2021, 25 Mayıs). Başarısız ‘Mailto’ URL’leri Nasıl Oluşturulur. https://www.thinktco.com/constructing-mailto-urls-1166417 adresinden alındı
Tschabitscher, Heinz. “Başarısız ‘Mailto’ URL’leri Nasıl Oluşturulur.” Düşünce Şirketi https://www.thinktco.com/constructing-mailto-urls-1166417 (30 Haziran 2021’de erişildi).