Skip to content

‘Bass.dll Bulunamadı’ Hataları Nasıl Düzeltilir

25 de Aralık de 2022

Bass.dll hataları, bass DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır. Bu dosya, BASS ses kitaplığıyla ilişkilidir. Bazı durumlarda bass.dll hataları bir kayıt defteri sorununu, bir virüs ya da kötü amaçlı yazılım sorununu ve hatta bir donanım arızasını gösterebilir.

Bass.dll Hata İletileri

bass.dll hatalarının bilgisayarınızda görünmesinin birkaç yolu vardır. İşte daha yaygın olanlardan bazıları:

 • Bass.dll Bulunamadı
 • bass.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir.
 • Bulunamadı [PATH] bass.dll dosyası
 • bass.dll dosyası eksik.
 • başlatılamıyor [APPLICATION]. Gerekli bir bileşen eksik: bass.dll. Lütfen yükle [APPLICATION] Yeniden.

Bu hata mesajları, belirli programları kullanırken veya kurarken, Windows başladığında veya kapatıldığında ve hatta bir Windows kurulumu sırasında görünebilir. Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7 vb. dahil olmak üzere Microsoft’un işletim sistemlerinden herhangi birinde dosyayı kullanabilecek herhangi bir program veya sistem için geçerli olabilir. sorunu çözerken.

Bass.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

bass.dll dosyasını bir “DLL indirme” web sitesinden indirmeyin. Bir DLL dosyasını indirmenin kötü bir fikir olmasının birçok nedeni vardır. Bu dosyanın bir kopyasına ihtiyacınız varsa, orijinal, meşru kaynağından edinmeniz en iyisidir. Hata nedeniyle Windows’a normal şekilde erişemiyorsanız, aşağıdaki adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows’u Güvenli Mod’da başlatın.

 1. bass.dll’yi Geri Dönüşüm Kutusu’ndan geri yükleyin. “Eksik” bir bass.dll dosyasının en kolay olası nedeni, dosyayı yanlışlıkla silmiş olmanızdır. Dosyayı yanlışlıkla sildiğinizden şüpheleniyorsanız, ancak Geri Dönüşüm Kutusu’nu zaten boşaltmışsanız, ücretsiz bir dosya kurtarma programıyla dosyayı kurtarabilirsiniz. Bass.dll dosyasını geri almak, yalnızca dosyayı kendiniz sildiğinizden ve siz bunu yapmadan önce düzgün çalıştığından eminseniz akıllıcadır.

 2. bass.dll dosyasını kullanan programı yeniden yükleyin. Belirli bir programı kullandığınızda hata oluşursa, söz konusu yazılımın yeniden yüklenmesi dosyanın yerini almalıdır. Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Mümkünse bass.dll dosyasını sağlayan programı yeniden yüklemek, bu hatanın olası bir çözümüdür.

 3. bass.dll dosyasını değiştirmek için BASS ses kitaplığını indirin. Bu, dosyanın kaynağıdır ve programı yeniden yüklemek hatayı düzeltmezse, denemeniz gereken bir sonraki şey olmalıdır. İndirmenin içinde, biri özellikle 64 bit işletim sistemleri için olan iki bass.dll dosyası vardır. Özel ihtiyaçlarınız için doğru olanı kullandığınızdan emin olun.

  bas dll dosyası

  DLL dosyasını indirmemeniz gerektiğini yukarıda belirttiğimizde bass.dll için bir indirme bağlantısının olması garip gelebilir. Ancak bu örnek, dosyanın orijinal oluşturucusundan yapılan bir indirmeyle ilgilidir; bunu indirmek tamamen güvenlidir. Bazı uygulamalar size şunu söyleyen belirli bir DLL hatası verebilir: nerede bass.dll dosyasının eksik olduğu bilgisayarda. Bu bilgiyi biliyorsanız, dosyayı bu indirmeden kopyalayabilir ve sorunlu programın görmesi ve kullanması için tam olarak olması gereken yere koyabilirsiniz.

 4. Tüm sisteminizde bir virüs/kötü amaçlı yazılım taraması yapın. Bazı DLL hataları, bilgisayarınıza bulaşan ve dosyaya zarar veren bir virüs veya diğer kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilişkilidir. Gördüğünüz hatanın, dosya kılığına giren düşmanca bir programla ilgili olması bile mümkündür.

 5. Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme’yi kullanın. bass.dll hatasının önemli bir dosya veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

 6. Bass.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin. Örneğin, müzik dinlerken “bass.dll dosyası eksik” hatası alıyorsanız, ses kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin. bass.dll dosyası ses kartlarıyla ilgili olabilir veya olmayabilir; bu sadece bir örnekti. Buradaki anahtar, hatanın içeriğine çok dikkat etmek ve buna göre sorun gidermektir.

 7. Belirli bir donanım aygıtının sürücüsü güncellendikten sonra bass.dll hataları başladıysa, sürücüyü önceden yüklenmiş bir sürüme geri alın.

 8. Mevcut tüm Windows güncellemelerini yükleyin. Pek çok hizmet paketi ve diğer yamalar, bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft tarafından dağıtılan DLL dosyasının bazılarını değiştirir veya günceller. Bass.dll dosyası bu güncellemelerden birinde olabilir.

 9. Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin. Donanım sorunlarını gidermenin çoğunu son adıma bıraktık, ancak bilgisayarınızın belleğini ve sabit diskini test etmesi kolaydır ve başarısız olduklarında bass.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir. Donanım testlerinizden herhangi birinde başarısız olursa, mümkün olan en kısa sürede belleği değiştirin veya sabit sürücüyü değiştirin.

 10. Windows kurulumunuzu onarın. Yukarıdaki tek tek bass.dll dosyası sorun giderme önerisi başarısız olursa, başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek tüm Windows DLL dosyalarını çalışan sürümlerine geri yükleyecektir.

 11. Kayıt defterindeki bass.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyici kullanın. Bir kayıt defteri temizleme programı, hataya neden olabilecek geçersiz bass.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir. Kayıt defteri temizleyicilerinin kullanılmasını nadiren tavsiye ederiz. Bir sonraki yıkıcı adımdan önce “son çare” girişimi olarak buraya dahil edilmiştir.

 12. Temiz bir Windows kurulumu gerçekleştirin. Bu, sabit sürücüdeki her şeyi silecek ve yeni bir Windows kopyası yükleyecektir. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri bass.dll hatasını düzeltmezse, bir sonraki adımınız bu olmalıdır. Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bundan önceki bir sorun giderme adımını kullanarak bass.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.

 13. Herhangi bir bass.dll hatası devam ederse donanım sorununu giderin. Windows’un temiz yüklemesinden sonra, DLL sorununuz yalnızca donanımla alakalı olabilir.

Daha Fazla Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bu sorunu kendiniz çözmekle ilgilenmiyorsanız, bkz. Bilgisayarımı Nasıl Onarırım? destek seçeneklerinizin tam listesi ve ayrıca onarım maliyetlerini hesaplama, dosyalarınızı çıkarma, bir onarım servisi seçme ve çok daha fazlası gibi yol boyunca her konuda yardım için.