Skip to content

Bazı Basit İpuçları ile Web Tasarım Portföyü Oluşturabilirsiniz

6 de Haziran de 2021

Bir web tasarım işinin kapısına ayak basmak kolay değil, hepsi sizin deneyiminizin olmasını gerektiriyor ama sizin hiç yok. Deneyim birçok sektörde bir gerekliliktir ancak web tasarımında kendiniz için tasarım projeleri yaparak kendi deneyiminizi oluşturabilirsiniz. Bu projeler etrafında bir portföy oluşturun ve ilk ücretli pozisyonunuzu almak için portföyü kullanın. İster serbest çalışan olarak yeni başlıyor olun, ister tam zamanlı maaşlı bir pozisyonla ilgileniyor olun, portföyünüz olmadığını söylemeyin. Bunun yerine, becerilerinizi sergilemek için bir portföy oluşturun.

Senin internet siten

Profesyonel olarak web tasarımcısı olmaya karar verdiyseniz, kendinize ait bir web siteniz olmalıdır. Çünkü çok fazla veya hiç ücretli işiniz yoksa, diğer deneyimli web tasarımcılarının sahip olduğu sorunla karşılaşmazsınız – göz ardı edilen bir web sitesi. Web sitenizi oluşturmak ve geliştirmek için zaman harcadığınızda, yalnızca işinizi geliştirmekle kalmaz, portföyünüzü de geliştirirsiniz. Web siteniz, portföyünüzde yalnızca bir giriş olmamalıdır. Siteniz için oluşturduğunuz tüm farklı şeyleri düşünün ve her birini bir portföy parçası haline getirin. Portföyünüze ekleyeceğiniz öğeler şunları içerir:

  • Ana Sayfa
  • Özel 404 sayfa
  • İletişim formları
  • Oluşturduğunuz tüm CMS şablonları
  • Web sitesinde bir portföy sayfası

Kişisel Web Projeleri

Kişisel web siteleri için hangi konuları seçtiğinizin, onları iyi ele aldığınız sürece gerçekten önemi yoktur. Kediniz için bir site veya annenizin sanatı için bir site oluşturabilirsiniz. Kişisel projeler, neler yapabileceğinizi gösterdiği ve ilk ödeme yapan web tasarım işinizi almanıza yardımcı olabileceği için portföyünüze girer.

Bir Sınıf veya Çevrimiçi Eğitim Alın

Çevrimiçi web tasarımı dersleri ve öğreticileri sıkıntısı yoktur ve sınıf çalışmalarını portföyünüzün bir parçası olarak kullanmaya karşı hiçbir kural yoktur. Bir ders alarak, yeni bir şeyler yapmayı öğrenebilir ve aynı zamanda portföyünüzü geliştirebilirsiniz.

Hayali Müşteriler için Web Sayfaları Oluşturun

Hayali bir müşteri hayal edin ve bir ürün satmak için bir Yıllık Rapor veya sayfa oluşturun. Potansiyel müşterilerinize canlı tasarımlar değil, numune olduklarını açıkça belirttiğiniz sürece, bu tür projelerle becerilerinizi geliştirmenizde ve portföyünüzü geliştirmenizde yanlış bir şey yoktur.

Gönüllü

Favori bir hayır kurumunuz veya amacınız varsa, web tasarımı ve bakımına yardımcı olmak için gönüllü olun. Bir portföy girişi ve muhtemelen bir referans ile sonuçlanabilir.

Web Tasarım Şablonlarını Değiştirin

Web sayfaları oluşturmak için birçok ücretsiz web şablonu mevcuttur. Birini değiştirmeden kullanmak iyi bir portföy projesi olmaz, ancak bir fikir akışını sağlamak için bir şablon kullanmak harika bir fikir. Size iyi bir başlangıç ​​noktası vermesi için basit bir şablon seçin ve ardından onu kendiniz yapın.

En İyi Çalışmanızı Seçin

Bir portföyün amacı, en iyi çalışmanızı sergilemektir. Portföyü doldurmak için oluşturduğunuz bir şeyi içine koymayın. Sadece vasatsa, gerçekten parlayana kadar üzerinde çalışın veya dışarıda bırakın. Olağanüstü olan iki veya üç öğeden oluşan bir portföy, 10 vasat girişten oluşan bir portföyden çok daha iyidir.

mla apa chicago Alıntınızı Biçimlendirin

Kyrin, Jennifer. “Bazı Basit İpuçları ile Web Tasarım Portföyü Oluşturabilirsiniz.” Düşünce Şirketi, Mayıs. 25 Ocak 2021, thinkco.com/web-design-profile-no-experience-3469205.
Kyrin, Jennifer. (2021, 25 Mayıs). Bazı Basit İpuçları İle Bir Web Tasarım Portföyü Oluşturabilirsiniz. https://www.thinktco.com/web-design-profile-no-experience-3469205 adresinden alındı
Kyrin, Jennifer. “Bazı Basit İpuçları ile Web Tasarım Portföyü Oluşturabilirsiniz.” Düşünce Şirketi https://www.thinktco.com/web-design-profile-no-experience-3469205 (6 Haziran 2021’de erişildi).