Skip to content

Bir Bilgisayarda iTunes Movie Rentals’ı Kullanma

14 de Mayıs de 2021

İTunes film kiralama hizmeti sorunsuz çalışıyor. İTunes Store’u ziyaret edin, kiralamak istediğiniz içeriği bulun, ödeyin ve filmi bilgisayarınıza indirin. Bu adım adım kılavuz, iTunes Store’dan film kiralama sürecinde size yol gösterir. Apple Kimliğiniz yoksa bir iTunes Store hesabı oluşturun.

Kiralanacak iTunes Filmlerini Bulun

İTunes Store’dan kiralamak üzere bir film bulmak için:

 1. Başlatmak iTunes bilgisayarınızda ve seçin Mağaza (pencerenin üst kısmında yer alır).

 2. İTunes Store’un filmler bölümüne gitmek için, aşağı açılır medya okuna tıklayın ve Filmler.

  iTunes kiralama

 3. Bilgi sayfasını açmak için herhangi bir film simgesine tıklayın. Bilgi sayfasında filmin fragmanları, oyuncu kadrosu bilgileri ve filmin satın alınması ve kiralanması için fiyatlar bulunur. En yeni filmler yalnızca bir satın alma fiyatı gösterebilir, ancak bu filmlerin çoğunda kiralanabilir bir tarih bulunur.

  iTunes kiralama

 4. İkisinden birini seçin HD kirala veya SD kirala bir film kiralamak. Eğer SD / HD olarak da mevcuttur düğmelerin altında görünür, kiralamak istediğiniz sürümü seçmek için tıklayın. HD sürümün kiralama fiyatı genellikle SD sürümden daha yüksektir.

  iTunes kiralama

 5. iTunes, hesabınızdan ücret alır ve kiralama kullanılabilir hale gelir.

İTunes’dan Bilgisayarınıza Film İndirin

İTunes film kiralama indirilmeye başladığında, iTunes Movies ekranının üstünde başlıklı yeni bir sekme belirir. Kiralandı. Şuraya git Kiralandı sekmesi, az önce kiraladığınız film de dahil olmak üzere kiralık filmlerinizin bulunduğu bir ekranı açmak için. Kiralandı sekmesini görmüyorsanız, sahip olduğunuzdan emin olun. Filmler iTunes açılır medya menüsünde seçili. Bir filmin indirilmesi biraz zaman alır — ne kadar süreyle internet bağlantınızın hızına bağlıdır. Filminizi izlemek için indirmenize gerek yok; İnternet bağlantınız olduğu sürece, akışını da gerçekleştirebilirsiniz. Çevrimdışıyken film izliyorsanız, çevrimdışı olmadan önce filmin dizüstü bilgisayarınıza indirilmesini tamamlayın.

Bilgisayarınızda iTunes Filmlerini Oynatın

Farenizi film posterinin üzerine getirin ve Oyna Bilgisayarınızda filmi izlemeye başlamak için görünen düğmeye basın. Yine de izlemeye hazır olana kadar kiralık filme tıklamayın. Kiralamayı tıklamak için 30 gününüz var, ancak üzerine tıkladığınızda filmi izlemeyi tamamlamak için yalnızca 48 saatiniz var. Kiralanan film, hangisi önce gelirse onu izlemeye başladıktan 30 gün veya 48 saat sonra sona erer. Filmi izlemeye hazır değilseniz, film ve oyuncu kadrosu hakkında bilgi için Oynat düğmesini değil film afişini tıklayın.

Ekran Kontrollerini Kullanın

Tıkladığınızda Oyna iTunes, izlemeye hazır olduğunuzu onaylamanızı ister ve filmi izlemek için sınırlı bir süreniz olduğunu size hatırlatır. Film oynamaya başladığında, kontrolleri görmek için fareyi pencerenin üzerine getirin. Sağdaki okları tıklayarak filmi oynatabilir veya duraklatabilir, hızlı ileri veya geri alabilir, ses seviyesini ayarlayabilir veya tam ekran görüntüleyebilirsiniz. Çoğu filmde ayrıca bölüm yer imleri ve dil ve altyazı seçeneklerinden oluşan bir menü bulunur.

İTunes’dan Bilgisayarınıza Film Akışı

Bilgisayarınızda bir film yayınlamadan önce, Mac veya PC’nizde oynatma kalitesini ayarlayın:

 1. İTunes’da, menü çubuğuna gidin ve iTunes > Tercihler. Veya basın Command + virgül Mac’te veya Ctrl + virgül bir PC’de.

  iTunes kiralama

 2. Tıkla Geri çalma sekmesi.

  iTunes film kiralama

 3. Seçin Video Oynatma Kalitesi açılır ok ve seçin Mevcut En İyi. Bu seçenek, filmi internet bağlantınızın izin verdiği en yüksek kalitede yayınlayacaktır.

  iTunes film kiralama

 4. Tıklayın TAMAM MI değişikliklerinizi kaydetmek için.

Bitirdiğinde

Filmi izlemeyi bitirdiğinizde, 48 saatlik pencere içinde yaptığınız sürece isterseniz tekrar izleyebilirsiniz. Film, ilk izlemeye başladıktan 48 saat sonra veya hiç izlemediyseniz kiraladıktan 30 gün sonra bilgisayarınızdan otomatik olarak kaybolur.

Kiralanmış bir iTunes Filmini Diğer iOS Aygıtlarında Akışla Aktarın

Apple TV uygulaması, iTunes kiralamalarınıza ve satın aldıklarınıza tek bir yerden erişebileceğiniz merkezi bir sistem sağlar. İTunes’da bir film kiraladığınızda veya satın aldığınızda, filmi kiralayan aynı Apple Kimliği ile giriş yapmış her aygıtın Apple TV uygulamasında görünür.

AirPlay ile Bilgisayarınızdan Apple TV’ye Kiralanmış Bir Filmi Aktarın

Evde değilseniz ancak dizüstü bilgisayarınız bir Apple TV ile aynı kablosuz ağ üzerindeyse, bilgisayarınızda kiraladığınız filmi Apple TV’ye aktarmak için AirPlay’i kullanın.

 1. Filmi iTunes’da oynatmaya başlayın.

 2. Tıkla AirPlay simgesi (ekranın altında bulunur).

  iTunes film kiralama

 3. Apple TV’nin adını tıklayın.

  iTunes film kiralama

 4. Basın Oyna. Film, TV ekranınızda oynatılır. Oynarken bilgisayarı açık bırakın.