Skip to content

Bir Fotoğraf Nagel’den Esinlenmiş Vektör Portreye Nasıl Dönüştürülür

30 de Mayıs de 2021

Belli bir yaştaysanız, “Ben” On Yılı – 1980’lerden sanat hakkında düşünüyorsanız, Patrick Nagel adı muhtemelen bir zil çalıyor. İsim tanıdık değilse, poster stili muhtemelen öyledir (özellikle o dönemde genç veya daha büyükseniz). Minimalist, stilize kadınlarıyla ünlü olan eseri, bugün bile sıklıkla taklit ediliyor.

Bir Fotoğrafa Retro 80’ler Döndürme Yapın

Jacci Howard Ayı
Nagel’in baştan çıkarıcı kadınları (ve erkekler için de) illüstrasyon stilinin öne çıkan özelliklerinden bazıları:

 • Yüksek kontrastlı beyaz ten ve siyah saç
 • Mükemmel kırmızı dudaklar
 • Minimal ayrıntılar – çoğunlukla gözler, kaşlar, ağız, burun önerisi ve belki de yanakları ve vücudun diğer kısımlarını tanımlamak için birkaç gölge
 • Geometrik şekiller ve renk blokları (hem arka plan, hem ön plan hem de deneklerin kıyafetleri olarak)


“Nagel’in kadını karmaşıktır – bu onun bilinçaltı çekiciliğinin anahtarıdır. Dikkat çekmek ister, bazen gösterişli bir şekilde, ancak mesafeli kalır. Zeki, kendine hakim görünüyor, ancak uzaklaşıyor.”

Nagel’den Esinlenen Görüntüler için Kullanım Alanları

Kendi çizdiğiniz figürlerle onun görünümünü yeniden oluşturabilseniz de, bazıları için kendinizin veya başka birinin fotoğrafını çekip Nagel benzeri bir görüntüye dönüştürmek daha kolay ve arzu edilebilir olabilir. Burada, bu minimalist stili gerçek fotoğraflardan yeniden yaratmanın bazı tekniklerini inceleyeceğiz. Nagel’den ilham alan kendi sanat eserinizi oluşturduktan sonra, onu aşağıdaki yollardan biriyle sergileyebilirsiniz:

 • Bir postere çevirin
 • Broşür veya haber bülteninde örnek olarak kullanın
 • Bir broşür veya haber bülteni için tüm sabıka fotoğraflarını stilize edilmiş görüntülere dönüştürün (yayınınızın genel stilinin bu minimalist stille uyumlu olduğundan emin olun)
 • Facebook profil resmi oluşturun
 • Sınıf birleştirme ad etiketleriniz için kıdemli fotoğrafları vektör portrelerine dönüştürün (özellikle 70’lerde veya 80’lerde mezun olduysanız)
 • İllüstrasyonunuzu bilgisayarınız, tabletiniz veya akıllı telefonunuz için bir arka plan görüntüsüne dönüştürün.

Nagel’den Esinlenen Bir Görünümle Bir Fotoğraf Nasıl Vektörleştirilir

Michael James'in Nagel Tarzı Portresi

Jacci Howard Ayı
Bir fotoğraf çok fazla bilgi içerir, ancak bu minimalist tarz için çoğunu atacaksınız. Photoshop gibi bir görüntü düzenleyici kullanabilseniz de Adobe Illustrator gibi bir çizim yazılımı kullanmanız önerilir.

Temeller

 • Orijinal fotoğrafınızı referans olarak kullanın. İdeal olarak, bir şablon katmanına yerleştirin, yerine kilitleyin ve biraz karartın.

Hangi yazılımı kullanırsanız kullanın, katmanlar resminizin oluşturulmasını, ince ayar yapılmasını ve alternatif sürümlerini denemeyi kolaylaştırır.

 • Sizin için en uygun çizim araçlarını (kalem, tükenmez kalem, boya fırçası) kullanarak fotoğrafınızdaki ana büyük şekillerin etrafına yollar çizin. Bu öncelikle saç (veya örneğimizde şapka), cilt (yüz, boyun, vücudun diğer görünen kısımları) ve giysidir. Her birini ayırt etmeyi kolaylaştırmak için her şekli farklı bir renkle doldurun. Renkleri daha sonra değiştirebilirsiniz.

Vektör çizimine aşina değilseniz bağlantı noktaları, kontrol tutamaçları ve kalem araçları (Photoshop ve Illustrator’daki gibi) hakkında daha fazla bilgi edinin.

 • Bu cilt, saç ve giysi katmanlarını geçici olarak gizleyin. Yine, orijinal fotoğrafı referans olarak kullanarak, anahtar şekiller çizin (gözler, kaşlar, ağız, burun, kulaklar)
 • Katmanları gerektiği gibi gizleyin ve gösterin ve çizdiğiniz şekillerin ince ayarını yapmaya çalışın. Basitlik için gidiyorsunuz, ancak sonuçta kullanacağınızdan çok daha fazla özellik çizmek isteyebilirsiniz.
 • Takı, gözlük, giysi üzerindeki gölgeler vb. Dahil fotoğrafın diğer bölümlerinde de aynısını yapın.
 • Ana konuyu istediğiniz gibi bulduktan sonra, hepsini yerine kilitleyin ve (isterseniz) yeni bir arka plan eklemeye çalışın.

Dikkate Alınacak Daha Fazla Şey

Daha stilize bir görünüm istiyorsanız, şekli daha mükemmel olacak şekilde gözleri ve ağzı yeniden çizmek isteyebilirsiniz. Bitmiş görüntünün orijinal özne gibi görünmesini ne kadar istediğinize bağlıdır. Bu öğreticideki örneklerde, temel yüzleri orijinal konular olarak tanınabilir tutmaya çalıştık. Düz renkli bloklarla başlayın, ardından süsen, dudaklar, giysiler veya gölgeler için degrade dolgularla denemeler yapın. Ancak, Nagel görünümünün ruhuna uymak için çok fazla süslü efekt kullanmayın.

Stilize, Minimal Sanat Eseri 3 Yol

Nagel Style Portrait Trio

Jacci Howard Ayı
Nagel’den ilham alan görünümü seviyorsanız ancak daha gerçekçi renklere sahip bir şey istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Farklı arka plan renklerinde görünmek için gerekirse gölgelerin renklerini ve diğer ayrıntıları değiştirdiğinizden emin olun. Yukarıda gösterilen üçlüde, siyah saç ve koyu sarı / açık kahverengi saçların iki versiyonunu göreceksiniz. Üçüncü görüntüde ten rengi değişir.

Arka Planlar ve Aksesuarlarla Oynayın

Bu tür fotoğraflarla eğlenmenin bir başka yolu da arka planlar ve aksesuarlarla oynamaktır. Bu görüntülerde ve yukarıda gösterilen ilk portrede öznenin gözlük taktığına dikkat edin. Düz eski gözlükler sıkıcı olduğu için (çoğu zaman çalışmak gözleri çizmekten daha kolay!), ilk portrede gözlüklerin üzerine şeffaf lekeli noktalar ve bu sayfadaki resimde zikzaklar ekledik. Konunuz küpe takıyorsa (veya takmasa bile) bunlarla da eğlenin. Abartılı halkalar veya sarkıtlar oluşturun ya da hiç olmadığı yerde bilek bilezik, kolye ve hatta bir atkı veya şapka ekleyin. Renkleri değiştirirken farklı arka plan desenleri ve renkleri ile denemeyi unutmayın. Genellikle tek ihtiyacınız olan düz siyah veya beyazdır.

Yüksek Kontrastlı Görüntülerle Otomatik İzlemeyi Kullanın

Referans fotoğrafınızın üzerine gerekli şekilleri çizmenin yanı sıra, bazı görüntüler için otomatik izleme veya Canlı İzleme kullanarak kabul edilebilir sonuçlar alabilirsiniz. Çalışmanız için en azından bir başlangıç ​​noktası sağlamak için bunu yüksek kontrastlı görüntülerle deneyin.

Kusurları Önemseyin ve Eğlenin

Daha mükemmel bir cilt ve daha az kırışıklık fikri gibi ama görüntünüzü olabildiğince gerçekçi tutmak mı istiyorsunuz? Birkaç hızlı fotoğraf düzeltmesi kırmızı gözü düzeltir, düşük pozlamaları artırır, dişleri beyazlatır, kusurları gizler ve yalnızca öznelerinizin genel olarak daha iyi ve daha genç görünmesini sağlar. Son olarak, eğlenin ve Patrick Nagel’in galerisindeki resimlerden birinin tam bir kopyasını oluşturmaya kendinizi kaptırmayın – ancak fikir ve ilham almak için kesinlikle resimlere göz atın.