Skip to content

Bir Gmail Grubuna Aynı Anda Birkaç Kişi Nasıl Eklenir

28 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Alıcı ekle: Şuraya gidin: Uygulamalar Kafes. Seç Kişiler. Kişileri seçin ve seçin Etiketleri yönet. Bir etiket seçin ve seçin Uygulamak.
 • Kişilere Ekle: Bir e-postadaki bir adın üzerine gelin ve Daha fazla bilgi > Rehbere ekle.
 • Gruba gönder: Beste yaparken için. Nereden Kişileri seçin kutu, grup seçin. Kontrol Hepsini seç > Ekle. Mesaj oluşturun / gönderin.

Gmail, grup e-postalarını aynı anda birden fazla adrese göndermeyi kolaylaştırır. Gmail’in masaüstü (web tarayıcısı) sürümünü kullanarak mevcut bir gruba nasıl daha fazla kişi ekleyeceğinizi, bir kişi listesine alıcıları nasıl ekleyeceğinizi ve bir gruba nasıl e-posta göndereceğinizi öğrenin.

Bir Gmail Grubuna Alıcı Ekleme

Mevcut Google kişilerini bir Gmail grubuna eklemek için şu adımları izleyin:

 1. Gmail’i açın. Sağ üst köşede, avatarınızın yanındaki Google uygulamalar (dokuz noktadan oluşan kare ızgara) simgesi. Listeden, seçin Kişiler. Eğer görmezsen Kişiler, seçin Daha Ek seçenekleri görüntülemek için

 2. Kişilerinizde, bir gruba eklemek istediğiniz her kişinin adının önündeki avatarın (veya fotoğrafı olmayan kişiler için baş harfleri daire içine alınmış) üzerine gelin. Bir onay kutusu görüntülenir. İçine bir onay işareti koymak için kutuyu seçin.

  Bir onay işaretinin vurgulanmış olduğu Gmail Kişilerinin ekran görüntüsü

 3. Listenin en üstünde birkaç yeni simge belirir. Seçin Etiketleri yönet (sağa bakan ok) simgesi.

  Etiketler simgesinin vurgulandığı Gmail Kişilerinin ekran görüntüsü

 4. Listeden kişileri eklemek istediğiniz grubu veya etiketi seçin. Listenin en altında, Uygulamak. Grup yoksa, seçin Etiket oluştur içinde Etiketleri yönet liste. İçinde Etiket oluştur iletişim kutusuna bir etiket adı girin ve Kayıt etmek.

 5. Sol bölmede uygun etiketi seçerek çalışmanızı kontrol edebilirsiniz. Gruba eklediğiniz kişiler artık grupta görünmelidir.

Kişi Listenize Yeni Alıcılar Ekleyin

Alıcılar Kişiler listenizde değilse, onları bir gruba eklemeden önce onları kişi olarak eklemeniz gerektiğinden işlem biraz daha uzun sürer. Yeni bir kişi eklemenin birkaç yolu vardır.

 1. Yeni kişi eklemenin en hızlı yolu, bir e-postadaki bir adın üzerine gelip Daha fazla bilgi kişi kartında.

  Gmail Kişilere daha fazla bilgi ekleyin

 2. Görüntülenen kenar çubuğunda, Rehbere ekle buton. Eklemek istediğiniz her yeni kişi için tekrarlayın.

  Gmail kişilere ekle

 3. Seçtiğinizde Temas kurmak, size iki seçenek sunulur: Kişi oluştur ve Birden çok kişi oluşturun. İlkini seçerseniz, görünen yeni pencereye Yeni bir kişi oluştur. Yazarak veya bir dosyadan içe aktararak aynı anda birkaç kişi eklemeniz gerekiyorsa ikinci seçenek idealdir.

  Kişi Oluştur düğmesinin vurgulandığı Gmail Kişilerinin ekran görüntüsü

 4. Yeni kişileri bir gruba eklemek için yukarıdaki ‘Bir Gmail Grubuna Alıcı Ekleme’ bölümündeki adımları kullanın. Kişileri bir gruba ayrı ayrı eklemek için Daha fazla hareket Adlarının yanındaki (üç nokta) simgesi ve açılır listeden uygun grubu seçin.

Bir Gruba E-posta Gönder

Artık gruplarınız istediğiniz gibi olduğuna göre, bunlardan birine nasıl e-posta göndereceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Gmail’de sol üst köşede Oluştur. İçinde Yeni Mesaj kutu, seç için.

  Yeni Mesaj kutusu görüntülenen Gmail

 2. İçinde Kişileri seçin kutusunda, adlar listesinin sağında ve yukarısındaki açılır menüyü seçin. E-postayı göndermek istediğiniz grubu seçin.

  Gmail'de kişi seçeneklerinin vurgulandığı bir iletinin ekran görüntüsü

 3. Bu gruptaki kişilerin bir listesi görünür. İletişim kutusunun en üstünde, işaretleyin. Hepsini seç. İletişim kutusunun altında seçin Ekle.

  Ekle düğmesinin vurgulandığı Gmail'deki Kişileri Seç penceresinin ekran görüntüsü

 4. Gruptaki tüm isimler için Mesajınızın alanı. Konunuzu ve mesajınızı oluşturun. Seçiniz Gönder. Grubunuz birbirini tanımayan veya iyi tanımadığınız kişilerden oluşuyorsa, adreslerini Gizli alandan ziyade için alan. Bu eylem, alıcıların birbirlerinin e-posta adreslerini görmesini engeller. Bunu yapmak için seçin Gizli onun yerine için ve aynı adımları izleyin. Sonra için alanına e-posta adresinizi girin ve e-postayı gönderin.

  Yeni İleti iletişim kutusu görüntülenen Gmail