Skip to content

Bir Hack ile Twitter’da Nasıl Doğrulanırsınız?

7 de Mayıs de 2021

Twitter doğrulama süreci biraz gizemli olduğu için, insanlar her zaman Twitter’da mavi bir onay işareti almanın yollarını arıyor. Olası bir hack, profil resminize Twitter tarafından doğrulanmış sahte bir sembol eklemektir.

Bir Hack ile Twitter’da Nasıl Doğrulanırsınız?

Tek yapmanız gereken mavi onay işaretinin bir görüntüsünü kopyalayıp Twitter profil sayfanızın arka planına yapıştırmaktır. Gerçek Twitter çalışanları tarafından kullanılanlara benzer ücretsiz mavi onay işareti resimleri sunan web siteleri vardır. Profilinizin herkese meşru görünmesi için adınızın hemen yanına mavi onay işaretinin yerleştirildiğinden emin olun.

Bethany Clarke / Stringer / Getty Images

Twitter Doğrulama Süreci

Twitter’da doğrulanmak için belirli bir talepte bulunmanıza gerek yoktur. Twitter çalışanları, kimlik hırsızlığı veya kimliğe bürünme riski taşıyan kişileri bulmak için düzenli olarak Twitter hesaplarına göz atar. Ardından Twitter, bu hesaplara doğrulanmış bir mavi onay işareti sağlayıp sağlamama konusunda özel bir karar verir. Twitter Yardım Merkezi tarafından belirtildiği gibi, Twitter genellikle sadece iş, politika, moda, sanat, müzik, hükümet, oyunculuk, reklam ve diğer alanlardaki üst düzey kişilerin hesaplarını doğrulayacaktır. Twitter, doğrulama için genel halktan gelen istekleri kabul etmediğini açıkça belirtti.

Twitter Doğrulamasının Faydaları

Doğrulanmış bir Twitter hesabına sahip olmak, dış dünyaya meşru görünmek isteyen işletmeler için çok değerli olabilir. Bazen müzisyen, sanatçı, aktris, yazar, gazeteci ve diğer önemli kişiler olan kişiler de doğrulanmış bir Twitter hesabına sahip olmak ister. Temel olarak, doğrulanmış bir Twitter hesabı, halka sizin söylediğiniz kişi olduğunuz konusunda güvence verir ve hesap, bu doğrulamayı dünyaya göstermek için küçük bir mavi onay işareti içerir.

Hesabınızı Hacklemenin Riskleri

Hesabınızı hacklemeye ve mavi bir onay işareti kullanmaya karar verirseniz, Twitter’ın hesabınızı askıya almaya ve sizi platformdan yasaklamaya karar verebileceğini bilmelisiniz. Ünlü mavi onay işareti de dahil olmak üzere Twitter’ın verdiği rozetleri kötüye kullanmaya karar verdiklerinde bireyler de yasaklanabilir. Fotoğrafların, Twitter ile bağlantılı gibi görünmesi için uygunsuz kullanımı hizmet şartlarının ihlali anlamına gelir. İşletme sahipleri bu hack’i kullanırken özellikle dikkatli olmalıdır. Twitter takipçileriniz hesabınızın yasal olarak doğrulanmadığını keşfederse, müşterilerinizin veya hayranlarınızın güvenini kaybedebilirsiniz.