Skip to content

Bir iPad Mini 4 Almalı mıyım?

28 de Mayıs de 2021

iPad dört model ve beş boyutta gelir, bu nedenle hangi iPad modelinin satın almak için en iyi olduğuna karar vermenin giderek zorlaşması şaşırtıcı değil. Tabletlerde boyut her zaman önemli değildir ve bazen daha küçük, özellikle daha küçük bir fiyat etiketi ile birlikte kullanıldığında daha iyidir. Bu nedenle, yeni 12.9 inç veya 11 inç iPad Pro, 10.9 inç iPad Air, 10.2 inç giriş seviyesi iPad veya hatta iPad Mini 5 için alışveriş yapmak yerine, belki de uygun fiyatlı yenilenmiş bir 7.9’a göz atmalısınız. -inç iPad Mini 4. Apple, Mart 2019’da Mini 4’ü durdurdu ve onun yerine iPad Mini 5’i aldı. iPad Mini 4, 2015 yılında iPad Air 2 ile aynı zamanda piyasaya sürüldü. iPad Mini’ye göre önemli bir yükseltmeyi temsil ediyordu. 3. iPad Mini 4 iki model olarak üretilmiştir: Yalnızca Wi-Fi veya 4G LTE veri bağlantısına sahip Wi-Fi.

İPad Mini 4 Hakkında Beğenilenler

İPad Mini 4, Apple’dan temin edilebilen neslinin en ucuz iPad’i değildi. iPad Mini serisinin avantajları var ve birçok kişi onu daha büyük iPad veya daha pahalı iPad Pro modellerine tercih ediyor.

Apple, Inc.
 • iPad mini 4, iPadOS 14’e güncellenebilir.
 • Daha küçük form faktörünün taşınması daha kolaydır, bu da onu zaten dolu bir bavula veya büyük bir el çantasına sığdırmak için mükemmel hale getirir.
 • İPad Mini 4, güvenlik için Touch ID’yi ve Touch ID tarafından sağlanan bazı kullanım kolaylığı özelliklerini destekler.
 • iPad Mini 4, temelde daha küçük bir form faktörüne sahip bir iPad Air 2’dir. İPad Air 2, zamanının en çok satan iPad modellerinden biriydi.
 • İPad Mini’nin 7,9 inç ekranı, bu boyuttaki Android tabletlerdeki standart 7 inç ekrandan daha büyüktür ve bu da ekranda yaklaşık yüzde 35 daha fazla kullanılabilir alan sağlar.
 • iPad’in çoklu görev özelliklerini destekler.

İPad Mini 4 Hakkında Neler Beğenilmemeli

Mini 4 hakkında sevmediğiniz birkaç şey var.

 • iPad Mini 4, 2015’ten sonra yenilenmedi. Birçok eski iPad modelinden nispeten daha yavaş çalışır.
 • Biraz tasarruf aldıysanız daha yavaş işlemci sorun olmayabilir, ancak Apple bunu 128 GB depolama çözümüyle yapılandırdı. Ekstra depolamaya ihtiyacınız varsa bu iyidir, ancak ihtiyacınız yoksa ihtiyacınız olmayan bir şey için ödeme yaparsınız.
 • Apple Pencil’ı desteklemiyor. Bu, ekran kalemi kullanmayı planlamayan kişiler için çok büyük bir sorun olmayacaktır, ancak çizim yapmayı seviyorsanız, Apple Kurşun Kalem mevcut en iyi ekran kalemlerinden biridir.
 • USB-C’yi desteklemez. En yeni iPad Pro modellerinin en harika özelliklerinden biri, Apple’ın tescilli Lightning konektörü yerine USB-C desteğidir. Diğer eski iPad modelleri de USB-C’yi desteklemez.
 • İPad Mini 4 öne bakan 1,2 megapiksel kameradan selfieler, diğer iPad’lerin çoğunda mum tutamaz. Karşılaştırma için, iPad Mini 5’in 7 megapiksel ön kamerası var.

İPad Mini 4 Almalısınız?

İPad’inizi yükseltmeyi veya ilk tabletinizi satın almayı düşünüyorsanız, bir iPad (yeni veya önceki nesil), iPad Mini 4’ten daha iyidir. Apple hala Mini 4’ü destekler, ancak bir noktada şirket Mini’yi belirleyecektir. 4 eski ve artık desteklemiyor. Depolamada 32 GB’den 128 GB’a kadar ekstra desteğe ihtiyacınız varsa, iPad Mini 4 daha çekici bir seçenek haline gelir. Pek çok kişi, piyasayı devralan daha büyük tabletlere kıyasla Mini 4’ün daha küçük form faktörünü tercih ediyor. Kullanılmış veya yenilenmiş satın almaya karşı değilseniz, yeni bir iPad için tam fiyat ödemek yerine muhtemelen ucuz bir iPad Mini 4 satın alabilirsiniz.