Skip to content

Bir iPad’de WhatsApp Nasıl Kullanılır

4 de Haziran de 2021

WhatsApp, dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir. iPhone’lar ve Android akıllı telefonlar düşünülerek tasarlanmış, ne yazık ki özel bir iPad uygulaması yok. Bu gelecekte umarım değişecektir, ancak şimdilik, WhatsApp’ı iPad’e nasıl indireceğinize ve güvenle kullanacağınıza dair bazı geçici çözümler. iPhone veya Android akıllı telefonunuzda WhatsApp’ın kurulu olması gerekir.

WhatsApp iPad’de Çalışır mı?

WhatsApp iOS uygulaması iPad’de çalışmıyor. Yalnızca iPhone kullanıcıları için App Store’da mevcuttur. WhatsApp, uygulamanın bir iPad sürümünü başlatmaya karar verene kadar şu anda herhangi bir iPad’de çalışmayacak. Ancak, WhatsApp’ın web arayüzü ve iPad’in Safari tarayıcısı aracılığıyla çalışan küçük bir geçici çözüm yöntemi aracılığıyla çalışmasını sağlayabilirsiniz. Mükemmel değil, ama bu bir seçenek.

iPad’de WhatsApp Nasıl Kurulur

iPad’inizde WhatsApp Web’i kurmak uzun sürmez. İşte nasıl başlayacağınız. İnternet bağlantısı olan herhangi bir iPad, iPad’inizin yaşına bağlı olarak talimatlar biraz farklı olsa da, WhatsApp Web ile çalışır.

 1. Açık Safari ve web.whatsapp.com’a gidin.

 2. Web sitesi, iPhone’unuzla eşleştirmek için bir QR kodu görüntüler.

  Olmazsa, biraz daha farklı talimatlar gerektiren daha eski bir iPad’iniz olabilir.

 3. Akıllı telefonunuzda WhatsApp’ı açın.

 4. Dokunmak Ayarlar > WhatsApp Web/Masaüstü.

 5. iPad’inizde görüntülenen QR kodunu tarayın.

  WhatsApp Web/Masaüstü ile WhatsApp'ın nasıl senkronize edileceğine ilişkin adımlar

 6. Web sitesi tüm WhatsApp mesajlarınızı yeniden yükleyecek ve gösterecektir. Siteyi kullanmayı bitirdikten sonra oturumu kapatmayı unutmayın.

Daha Eski Bir iPad’de WhatsApp Nasıl Kurulur

Daha eski iPad’ler, iPadOS yerine iOS kullanır, bu da ayarlarının biraz farklı olduğu anlamına gelir. iPad’iniz web.whatsapp.com’a gittiğinizde QR kodunu otomatik olarak görüntülemiyorsa, yapmanız gerekenler burada. iPadOS’i desteklemeyen iPad’ler, orijinal iPad Air, iPad Mini 3 ve altı ile iPad 4. nesil ve daha eski sürümleri içerir.

 1. Açık Safari ve web.whatsapp.com’a gidin.

 2. öğesine dokunun ve basılı tutun yenilemek web sitesi adresinin sağındaki simge.

  Safari'de istek masaüstü sitesi nasıl bulunur

 3. Dokunmak Masaüstü sitesi iste göründüğünde.

  Safari'de masaüstü sitesi istemi isteyin

 4. Web sitesinin, iPhone’unuzla eşleştirmek için bir QR kodu görüntüleyen sitenin masaüstü sürümüne yeniden yüklenmesi için biraz bekleyin.

 5. Akıllı telefonunuzda WhatsApp’ı açın.

 6. Dokunmak Ayarlar > WhatsApp Web/Masaüstü.

 7. iPad’inizde görüntülenen QR kodunu tarayın.

  WhatsApp, WhatsApp Web/Masaüstü kurulumunu istiyor

 8. Web sitesi tüm WhatsApp mesajlarınızı yeniden yükleyecek ve gösterecektir. Siteyi kullanmayı bitirdikten sonra oturumu kapatmayı unutmayın.

WhatsApp ile Nasıl Sohbet Edilir

iPad’inizde WhatsApp aracılığıyla biriyle sohbet etmek, neredeyse uygulamayı kullanmak kadar basittir. Safari’de WhatsApp web’i açtıktan sonra nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Mesaj göndermek istediğiniz kişinin adına dokunun.

 2. öğesine dokunun. Bir mesaj yazın iletişim kutusu.

 3. Mesajınızı yazın, ardından ok arkadaşına göndermek için.

iPad’inizde WhatsApp’ta Hangi Sınırlamalar Var?

WhatsApp gerçekten iPad’inizde çalışmak için tasarlanmadığından, üzerinde yapabileceğiniz bazı önemli sınırlamalar vardır.

 • bildirim yok: Birinden mesaj aldığınızda herhangi bir bildirim almayacaksınız. Yeni mesajları kontrol etmek istediğiniz her seferde web sitesini manuel olarak açmanız gerekir.
 • Farklı kişiler: iPhone veya Android akıllı telefonunuzdaki kişilerin listesi iPad’inizdeki kişiler yerine WhatsApp Web’de görüntülenecektir.
 • Sınırlı sesli notlar: Alınan notları çalabilmenize rağmen, WhatsApp Web üzerinden sesli not gönderemezsiniz.
 • Mevcut hesap: Bu yöntemi kullanmak için mevcut bir WhatsApp hesabına ihtiyacınız var.