Skip to content

Bir iPhone 4’ün Maliyeti Ne Kadardır?

23 de Haziran de 2021

Apple ve ağ sağlayıcıları artık iPhone 4 satmıyor, ancak yine de eBay veya Craigslist’ten bir tane alabilirsiniz. Apple tarafından piyasaya sürülen en son iPhone’ları merak mı ediyorsunuz? İhtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmak için buraya bakın. Aşağıdaki bilgiler yalnızca arşiv amaçlıdır.

Yeni iPhone 4’e sahip olmak için ne kadar ödeyeceğinizi mi merak ediyorsunuz? iPhone’un fiyatı gerçekten iki faktöre bağlı: Telefonun maliyeti ve ayrıca AT&T veya Verizon’a her ay ödediğiniz servis ücreti. İşte bir iPhone 4 satın alma ve sahip olma ile ilgili tüm maliyetlerin tam listesi.

Telefonun Kendisi

iPhone 4’ü en düşük fiyata almak için AT&T veya Verizon ile iki yıllık bir hizmet sözleşmesi imzalamanız gerekir. Yükseltme için uygun olan mevcut AT&T müşterileri gibi, yeni AT&T müşterileri de bu sübvansiyonlu fiyatları alacak. (AT&T bazı mevcut müşterilere erken yükseltmeler sunuyor; yükseltme uygunluğunuzu nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.) Verizon Wireless, yeni abonelere ve yükseltme için uygun olanlara aynı sübvansiyonlu fiyatları sunuyor. Yükseltme için uygun olan mevcut müşteriler, bu fiyatları taşıyıcının “Her İkisinde Yeni” programı aracılığıyla alabilirler. Yükseltmeler için uygun olmayanların tam ücret ödemeleri gerekecek, ancak Verizon’un Takas Programından faydalanabilecekler.

 • 16GB iPhone 4 (Siyah veya Beyaz): 199 $
 • 32GB iPhone 4 (Siyah veya Beyaz): 299$

Henüz el cihazı yükseltmesi için uygun olmayan AT&T abonelerinden aşağıdaki “Erken Yükseltme” fiyatları alınacaktır. (Bu fiyatlar ayrıca iki yıllık hizmet taahhüdü gerektirir.)

 • 16 GB iPhone 4 (Siyah veya Beyaz): 399 Dolar
 • 32GB iPhone 4 (Siyah veya Beyaz): 499$

AT&T ile bir hizmet sözleşmesi imzalamak istemiyorsanız iPhone 4 için daha fazla ödersiniz. Taahhütsüz fiyatlar:

 • 16GB iPhone 4 (Siyah veya Beyaz): 599$
 • 32GB iPhone 4 (Siyah veya Beyaz): 699 $

Yükseltme için uygun olmayan Verizon müşterilerinin iPhone 4 için tam perakende satış fiyatı ödemesi gerekir. Bu fiyatlar:

 • 16GB iPhone 4 (Siyah veya Beyaz): 649 $
 • 32GB iPhone 4 (Siyah veya Beyaz): 749 $

Tüm mevcut AT&T müşterilerinden, indirimli fiyatlardan yararlansınlar veya almasınlar, 18$’lık bir yükseltme ücreti alınır. Verizon Wireless, yeni müşteriler için bir etkinleştirme ücreti almıyor.

Aylık Hizmet

Servis sözleşmesi olan bir iPhone 4 satın alırken, telefonu kullanmak için bir ses planına, bir veri planına ve bir metin mesajı planına ihtiyacınız olacaktır. Aylık hizmetiniz için ne kadar ödemeyi bekleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

AT&T Verileri

AT&T iki seçenek sunar: DataPlus veya DataPro. DataPlus, 200 MB veriye erişmenizi sağlayan aylık 15 dolarlık bir plandır. DataPro, 2 GB veriye erişmenizi sağlayan ayda 25 ABD doları tutarında bir plandır. Bu planların tam bir dökümü ve bunlarla ne kadar veriye erişeceğinizi öğrenmek için AT&T’nin Veri Planlarını okuyun: Tüm Ayrıntılar. İPhone 4’ünüzü bağlı bir modem olarak kullanmak istiyorsanız (diğer cihazları İnternet’e bağlayabilirsiniz), aylık 25 ABD Doları tutarındaki DataPro planına ve ayda 20 ABD Doları tutarında ek bir tarifeye abone olmanız gerekir. Bağlantı planı.

Verizon Kablosuz Veri

Verizon Wireless üç veri seçeneği sunar: Kişisel E-posta ile 2 GB Veri Paketi: Ayda 30 ABD Doları Kişisel E-posta ile 5 GB Veri Paketi: Ayda 50 ABD Doları Kişisel E-posta ile 10 GB Veri Paketi: Ayda 80 ABD Doları iPhone’unuzu kablosuz bir erişim noktası olarak kullanmak istiyorsanız (İnternete diğer cihazları bağlayabileceğiniz), şu veri planlarından birini seçmeniz gerekir: Kişisel E-posta ve Mobil Bağlantı Noktalı 4 GB Veri Paketi: Ayda 50 ABD Doları Kişisel E-posta ve Mobil Bağlantı Noktalı 7 GB Veri Paketi: 70 ABD Doları Kişisel E-posta ve Mobil Erişim Noktası ile aylık 12 GB Veri Paketi: Ayda 100 ABD Doları

AT&T Ses Planları

AT&T, iPhone 4 için bir dizi ses planı seçeneği sunar. Tümü, ülke çapında belirli sayıda arama dakikası sunar ve tümü, diğer AT&T cep telefonlarına ücretsiz arama olanağı sunar.

 • Ayda 69,99 ABD doları: Sınırsız sesli dakika
 • Ayda 59,99 ABD doları: 900 sesli dakika
 • Ayda 39,99 ABD doları: 450 sesli dakika

Tüm planlar (sınırsız plan hariç), kullanılmayan ses dakikalarını kaydetmenize ve tahsisatınızı aşmanız durumunda bir sonraki faturanıza uygulamanıza olanak tanıyan devretme dakikaları içerir. Ek dakikalar, planınıza bağlı olarak dakika başına 40 ile 45 sent arasında ücretlendirilir. Planların çoğu sınırsız ücretsiz gece (09:00 – 06:00) ve hafta sonu araması sunar; Tek uymayan ise 450 dakika olan ve sizi 5000 gece ve hafta sonu dakikası ile sınırlayan plandır.

Verizon Kablosuz Ses Planları

Verizon, iPhone için üç ses planı sunar:

 • Ayda 69,99 ABD doları: Sınırsız sesli dakika
 • Ayda 59,99 ABD doları: 900 sesli dakika
 • Ayda 39,99 ABD doları: 450 sesli dakika

AT&T ve Verizon Metin Planları

iPhone 4’ünüzü metin, resim ve multimedya mesajları ve AOL, Yahoo veya Windows Live üzerinden sohbet mesajları göndermek ve almak için kullanmak istiyorsanız da bir mesajlaşma planına ihtiyacınız vardır. İşte AT&T’nin seçenekleri.

 • Ayda 20$: Sınırsız mesaj
 • Ayda 15$: 1500 mesaj (gönderilen veya alınan); Her ek mesaj için 5 sent
 • Ayda 5$: 200 mesaj (gönderilen veya alınan); Her ek mesaj için 10 sent

Ve işte Verizon’dan seçenekler:

 • Ayda 20$: Sınırsız mesaj
 • Ayda 10 ABD Doları: 500 mesaj ARTIK Sınırsız Mobilden Mobilden Mobil Mesajlaşmaya
 • Ayda 5$: 250 mesaj

Bir plan olmadan, AT&T gönderdiğiniz veya aldığınız her metin veya anlık mesaj için 20 sent ve her resim veya video mesajı için 30 sent ücret alır. Verizon, metin mesajı başına 20 sent ve resimli/görüntülü mesaj başına 25 sent ücret alır.