Skip to content

Bir iPhone 8’de Kulaklık Nasıl Kullanılır

21 de Ocak de 2023

Bilinmesi gereken

  • iPhone 8’de yerleşik bir kulaklık jakı yoktur, ancak telefonun Lightning bağlantı noktasına takılan EarPod’ları kullanabilirsiniz.
  • AirPods veya diğer kablosuz kulaklıkları kullanın. Kulaklıkları eşleştirin, ardından sesi Kontrol Merkezi aracılığıyla onlara çalınacak şekilde ayarlayın.
  • Herhangi bir kablolu kulaklık setini bağlamak için Apple’ın Lightning – 3,5 mm Kulaklık Jakı Adaptörünü kullanın.

Bu makalede, yerleşik bir kulaklık jakı olmayan iPhone 8’e kulaklık bağlamanın birkaç farklı yolu açıklanmaktadır.

iPhone 8’de Kulaklık Jakı Var mı?

Hayır, iPhone 8-Serisi, geleneksel bir kulaklık jakına sahip olmadığı için selefinin lideri olan iPhone 7-Serisi’ni takip ediyor. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta kulaklık girişi yok. O zamandan beri tüm iPhone modellerinde ayrıca kulaklık jakı yoktur. iPhone 7’de olduğu gibi, iPhone 8 sahiplerinin kulaklıkları bağlamak için üç yolu vardır: iPhone 8 ile birlikte verilen Apple kulaklıkları, kablosuz kulaklıklar (AirPods veya Bluetooth) ve standart kulaklık jakı için bir adaptör.

Bir iPhone 8’de Dahil Olan Kulaklıklar Nasıl Kullanılır

iPhone 8, birlikte verilen Apple kulaklıklarıyla birlikte gelir. EarPods adı verilen bu kulaklıklar, iPhone’un alt kısmında yer alan Lightning bağlantı noktasına bağlanıyor. Bu kulaklıkları beğendiyseniz, harika bir seçenek. Bunların tek dezavantajı, kullandığınızda Lightning bağlantı noktasıyla telefonu şarj etmek veya senkronize etmek gibi başka bir şey yapamamanızdır. Ama onları beğendiyseniz, bir adaptör veya kablosuz kulaklık almanıza gerek yok.

iPhone 8’de Kulaklık Nasıl Kullanılır: Kablosuz Kulaklık

Kablosuz kulaklıklar iPhone 8 ile çalışır. Elbette Apple’ın AirPod’ları arasından seçim yapabilirsiniz, ancak hemen hemen tüm diğer Bluetooth uyumlu kulaklık setleri de iPhone 8 ile çalışır. Yapmanız gerekenler:

  1. AirPods’unuzu veya Bluetooth kulaklıklarınızı fiziksel olarak iPhone 8’e yakın olacak şekilde yerleştirin. Şarjlı olduklarından emin olun.

  2. Kulaklığınızı eşleştirme moduna alın. AirPod’lar için kasadaki düğmeye basın. Diğer Bluetooth kulaklık modelleri için talimatlara bakın.

  3. AirPod’ları eşleştirmek için ekrandaki talimatları izleyin (Ayrıntılı bir AirPods kurulum kılavuzumuz da var).

  4. Üçüncü taraf kulaklıkları eşleştirmek için simgesine dokunun. Ayarlar > Bluetooth. Yı kur Bluetooth kaydırıcıyı açık/yeşil konumuna getirin.

  5. Kulaklıklarınızı iPhone ile eşleştirmek için adına dokunun.

  6. Kablosuz kulaklığınız eşlendikten sonra, Denetim Merkezi üzerinden çalacak sesi ayarlayın. Denetim Merkezi’nde, ses çalma denetimlerine ve ardından kulaklıklara dokunun.

iPhone 8’de Kulaklık Nasıl Kullanılır: Adaptör Kullanımı

Birlikte verilen iPhone 8 kulaklıklarını beğenmediyseniz ve kablosuz kulaklık istemiyorsanız, adaptörünüz olduğu sürece istediğiniz herhangi bir kablolu kulaklık setini kullanabilirsiniz. Apple’ın Lightning – 3,5 mm Kulaklık Jakı Adaptörü ihtiyacınız olan tek şey. Adaptörü iPhone 8’in altındaki Lightning bağlantı noktasına takın ve ardından diğer uca standart kulaklık jakı olan herhangi bir kulaklığı takın. Standart bir kulaklık jakına bağlı kulaklıklarda olduğu gibi herhangi bir ayarı değiştirmeniz gerekmez. Oynat’a basmanız yeterli. Kulaklığınız bağlıysa ancak müzik duymuyorsanız iPhone’un kulaklık modunda takılmasını nasıl düzelteceğinizi öğrenin.