Skip to content

Bir Sabit Telefona Kısa Mesaj Gönderin

29 de Mayıs de 2021

Kısa mesajlara yalnızca cep telefonları arasında izin verildiği açık görünüyor. Yoksa onlar mı? Bu şu soruyu akla getiriyor: Bir sabit hatta kısa mesaj gönderdiğinizde ne olur?
Sabit hatlara mesaj göndermek tüm mobil operatörler tarafından desteklenmez, bu nedenle sabit hatlara mesaj göndermek her zaman işe yaramayabilir. Numaranız da sabit hatlı biri tarafından engellenirse, metin geçmez. Ancak, bir metni sabit hat için sesli mesaja dönüştürme seçeneğini destekleyen bazı operatörler. Bir Android telefon kullanıyorsanız, telefonunuzu kim yapmış olursa olsun aşağıdaki bilgiler geçerli olmalıdır: Samsung, Google, Huawei, Xiaomi, vb.

Metinden Sabit Telefona Nasıl Çalışır?

Bir cep telefonundan bir sabit hatta mesaj gönderme işlemi, temel olarak başka bir cep telefonuna mesaj yazmanın ve bir sabit hattı aramanın bir karışımıdır. Ancak, ilgili adımlar ve hizmetin fiyatı mobil operatörler arasında biraz farklılık gösterebilir, bu nedenle aşağıdaki operatörünüzle ilgili bölümü okuduğunuzdan emin olun. Temel fikir, diğer cep telefonlarında yaptığınız gibi sabit hat numarasına kısa mesaj göndermektir. Gönderildikten sonra, metniniz telefon üzerinden duyulabilmesi için sesli mesaja dönüştürülür. Alındığında, sabit hat alıcısı mesajın başında telefon numaranızı duyacaktır. Cevap verip cevap verirlerse, mesajları size geri gönderilir. Aksi takdirde, metin/ses mesajınız onların sesli posta sistemine bırakılır.

sürat koşusu

Sprint, bir sabit hatta gönderdiğiniz metin mesajı başına 0,25 ABD doları ücret alır. Ancak, bu gizli bir ücret değildir – mesajı göndermeden önce özelliği etkinleştirmeniz ve ödemeyi kabul etmeniz gerekir, bu nedenle bu yanlışlıkla telefon faturanızı artırma konusunda endişelenmeyin. Örneğin, ilk kısa mesajınızı yazdıktan ve kısa mesaj göndermek/aramak için 10 haneli sabit telefon numarasını girdikten sonra, notunuzun bir sabit hat için bilgisayarlı bir sese dönüştürüleceğini bildiren bir isteğe bağlı metin mesajı alacaksınız. almak için telefon. Sprint kullanılarak sabit hattan bir metin mesajının başarılı bir şekilde teslim edilmesinden sonra, telefonunuza bir onay metni gönderilir. Mesaj, metninizin nasıl alındığını ve alıcının sizin için bir sesli yanıt mesajı bırakıp bırakmadığını size söyleyecektir.

Verizon

Verizon'un Metinden Sabit Telefona SSS sayfası

Verizon Wireless telefonlar için mevcut olan sabit hatlara metin özelliğinin mevcut olduğu söyleniyor “Beyaz Sayfaların çoğunda ABD’deki telefon numaraları listelenmiştir.”Yani hizmet yalnızca ABD’de çalışır ve tüm kablolu telefonlarla çalışmaz. Bu sabit hat mesajlaşma özelliğinin çalışma şekli, Sprint’in hizmetiyle tamamen aynıdır. Herhangi bir numaraya mesaj yazarken yaptığınız gibi telefon numarasını girin ve sese dönüştürülmesi gereken bir mesaj verin. Alıcı yanıt verirse, yanıtı duymak için 120 saat içinde aramanız gereken bir numara içeren bir metin mesajı alırsınız. Diğer cep telefonlarına grup mesajı gönderirken olduğu gibi aynı anda birden fazla sabit hatta mesaj yazabilirsiniz. Ancak, metni gönderdiğiniz her bir sabit hat numarası için ayrı olarak ücretlendirileceğinizi unutmayın. Mesaj attığınız her numara için, sabit hat numarasına daha önce bir mesaj göndermediyseniz, Sabit Telefona Gönderme ücretini (kısa mesaj üzerinden kabul etmeniz istenecektir) kabul etmeniz gerekir. Bu nedenle, aynı anda beş sabit hatta mesaj gönderirseniz ve bu numaralardan dördüne daha önce mesaj attıysanız, yalnızca sonuncusu için ücreti onaylamanız gerekir – diğer tüm numaralar için otomatik olarak ücretlendirilirsiniz. bu numaralar için ücretlendirilmeyi zaten kabul ettiniz. Verizon’un herhangi bir numaraya gönderilen sabit hat mesajları için sizden otomatik olarak ücret almayı durdurmasını sağlamak için numaraya kısa mesaj gönderin 1150 “OPT OUT” yazan ve mesajlaşmayı durdurmak istediğiniz 10 basamaklı sayıyı içerir (örn. OPT OUT 555-555-1234). Verizon’un Sabit Hatlara Metin özelliğini kullanırken bilmeniz gereken ücretler şunlardır:

  • Bir sabit hatta gönderdiğiniz her metin için 0,25 ABD doları (alıcı yanıtlamasa bile).
  • Dinlediğiniz her yanıt mesajı için 0,25 ABD doları.
  • Sen değil mesaj gönderilemezse ücretlendirilir.
  • Sen değil Verizon sizden şunları kabul etmenizi istediğinde ücretlendirilir Sabit Telefona Metin özelliği, mesaj attığınız numara için veya yanıtladığınızda ücreti kabul etmek için.
  • Alıcının sabit hatlı telefonundaki bir metni kabul etmesi ücretsizdir.

Bunun nasıl çalıştığı hakkında başka sorularınız varsa, Verizon’un Sabit Telefona Gönderilen SSS bölümüne bakın.

Mobil Operatörüm Neden Burada Listelenmiyor?

Henüz fark etmediyseniz, hangi taşıyıcıyı kullanırsanız kullanın, sabit hatlara ilk mesaj gönderme işlemi aynıdır. Bu nedenle, operatörünüzü yukarıda görmüyorsanız, ancak sabit hat mesajlarını destekleyip desteklemediklerini görmek istiyorsanız, kendiniz deneyin ve ne olduğunu görün. Sonuç olarak, ya sabit hatlara kısa mesaj göndermek için ücreti onaylamanızı isteyen bir metin alacaksınız ya da operatörünüzün özelliği desteklemediği söylenecek.