Skip to content

Bir Surface Pro’nun Şarj Olmaması Nasıl Onarılır

20 de Nisan de 2021

Surface Pro şarj olmadığında, birkaç farklı şekilde kendini gösterebilir. Güç kaynağındaki LED gösterge ışığı genellikle yanıp söner veya karanlık kalır ve Surface Pro’daki pil, kullanım sırasında sonunda kapanıncaya ve tekrar açılmayana kadar şarjını kaybeder. Bu sorun giderme prosedürü Surface Pro’ya özgü olsa da, aynı stil şarj cihazını kullanan Surface Laptop gibi diğer ürünler için de çalışacaktır.

Surface Pro’nun Şarj Olmamasının Nedenleri

Bir Surface Pro’nun şarj olmamasının en yaygın nedenleri güç kaynağıyla ilgilidir. Güç kaynağı kötü olabilir, konektör hasar görebilir veya konektör doğru oturmamış olabilir. Bu sorun, güç kaynağının takılı olduğu priz veya aşırı gerilim koruyucunun gücü olmadığında da ortaya çıkabilir ve bazı Surface Pro pil ayarlarının şarjı da engellemesi mümkündür.

Surface Pro Şarj Olmadığında Nasıl Onarılır

Şarj edilmeyen bir Surface Pro’yu düzeltmek için güç kaynağını incelemeniz, farklı çoklu prizler veya prizler denemeniz ve bileşenleri kirliyse temizlemeniz gerekir. Daha nadir durumlarda, Surface Pro pil ayarlarınızı ayarlamanız veya hatta kötü veya eski bir sürücüyü değiştirmeniz gerekebilir. Surface Pro’nuzun yeniden şarj olmaya başlaması için bunu düzeltmek için şu sorun giderme prosedürünü kullanın:

 1. Yüzey şarj cihazınızdaki LED ışığını kontrol edin. Işık yanmıyorsa, bu da güç almadığı anlamına gelir. Öncelikle, Surface cihazınızın takılı olduğu yerde gücü kontrol etmek için bir lamba testi yapın. Güç yoksa, farklı bir prize değiştirmeyi deneyin ve ışığın yanıp yanmadığına bakın. Güç uzatma kablosu kullanıyorsanız, güç uzatma kablosunun açık olduğundan emin olun ve ardından farklı bir şerit deneyin veya doğrudan bir prize takın.

 2. Güç için yüzey şarj cihazınızdaki USB bağlantı noktasını kontrol edin. Surface Pro şarj cihazınızın bir USB bağlantı noktası varsa bir cihazı takmayı deneyin. Bu cihaz açılmıyorsa veya şarj etmeye başlamıyorsa, şarj cihazı bozuktur.

 3. Güç kablosunun hasar görüp görmediğini kontrol edin. Kablo herhangi bir şekilde yıpranmış veya hasar görmüşse, birim Surface Pro’nuzu şarj edemeyebilir. Ayrıca yangın tehlikesi de olabilir. Şarj cihazını değiştirin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

 4. Şarj cihazı konektöründe hasar olup olmadığını kontrol edin. Surface Pro, iki farklı şekilde takılabilen benzersiz bir düz manyetik şarj cihazı konektörü kullanır. Bazılarında bir sıra konektör bulunurken, diğerlerinde her iki tarafta da konektörler bulunan düz bir tahta bulunur. Konektör bükülmüşse, bir çocuk veya hayvan tarafından çiğnenmişse veya herhangi bir şekilde hasar görmüşse, değiştirin. Temas noktaları kirliyse, tüy bırakmayan bir bezle temizleyin ve ardından Surface Pro’nun şarj olup olmadığını kontrol edin.

 5. Güç kaynağını sıfırlayın. Surface Pro’nuzu güç kaynağından ayırın, USB bağlantı noktasına takmış olabileceğiniz tüm aygıtları çıkarın ve en az 10 saniye bekleyin. Ardından tekrar takın ve çalışıp çalışmadığını görün.

 6. Şarj cihazını diğer şekilde takın. Surface Pro şarj cihazı konektörü iki farklı şekilde takılmak üzere tasarlanmıştır. Fişini çekin, ters çevirin ve diğer şekilde tekrar takın. Konektör ters çevrilmiş olarak şarj oluyorsa, konektörde veya Surface Pro’nuzun şarj yuvasında kirli temas noktaları olabilir.

 7. Şarj ayarlarınızı kontrol edin. Windows 10, pil ömrünü uzatmak için pilinizi yalnızca yüzde 100’ün altında şarj etme seçeneği sunar. Surface Pro’nuz bu ayarı etkinleştirdiyse, yüzde 100’e ulaşmadan şarjı durdurur.

 8. Surface Pro’nuzu yeniden başlatın. Bilgisayarı tamamen kapatın, uyku veya hazırda bekletme moduna geçirmeyin ve güç kaynağının bağlantısını kesin. En az 10 saniye kapalı bırakın, ardından tekrar takın ve açın.

 9. Windows Update’i çalıştırın. Pil sürücünüz güncel değilse veya bozulmuşsa, bu soruna neden olabilir. Windows Update aracılığıyla tamamen güncellediğinizden emin olarak başlayın.

 10. Pil sürücünüzü yeniden yükleyin. Surface Pro’nuz güncellemeden sonra hala şarj olmuyorsa, özellikle pil sürücünüzü yeniden yüklemeyi deneyin. Bir şeyler ters giderse, sürücüyü kaldırmadan önce bir geri yükleme noktası oluşturmak için Sistem Geri Yükleme’yi kullanmak isteyebilirsiniz.

  1. Tür Aygıt Yöneticisi görev çubuğu arama kutusuna.
  2. Seçiniz Aygıt Yöneticisi sonuçlardan.
  3. Yanındaki ok simgesini tıklayın. Piller.
  4. Sağ tık Microsoft ACPI Uyumlu Denetim yöntemi Pil.
  5. Tıklayın Cihazı kaldır.
  6. Surface Pro’nuzu yeniden başlatın ve Windows eksik sürücüyü otomatik olarak algılar ve yeniden yükler.

Surface Pro Güç Kaynağı LED Gösterge Işıkları

Surface Pro güç kaynağınızda bir LED ışığı varsa, sorunun kaynağını daraltmanıza yardımcı olabilir. Bu ışık normalde Surface Pro’nuz takılı olduğunda yanar, ancak bir şarj sorununuz varsa sönebilir veya hatta yanıp sönebilir. Surface Pro güç kaynağı LED’inizi şu şekilde yorumlayabilirsiniz:

Işık olduğu zaman: Anlamı: Olası düzeltme:
Kapalı Şarj cihazının gücü yok. Farklı bir duvar prizi deneyin. Şarj konektörünün Surface pro’ya düzgün şekilde oturduğundan emin olun. Gerekirse güç kaynağını değiştirin.
Yanıp sönen veya beyaz yanıp sönen Zayıf bağlantı veya bozuk şarj cihazı. Şarj konektöründe hasar veya birikinti olup olmadığını kontrol edin. Konektörü temizleyin ve her iki yönde de takmayı deneyin. Gerekirse güç kaynağını değiştirin.
Katı beyaz Pil veya yazılım sorunu. Işık sabit beyazsa, şarj cihazının çalıştığı anlamına gelir. Bu durumda piliniz kötü olabilir veya şarj ayarlarınızla ilgili bir sorun olabilir.

Lifewire’dan daha fazlası

 • Dell XPS 13 Dizüstü bilgisayar klavyesi

  Açılmayan Dell Dizüstü Bilgisayar Nasıl Onarılır

 • BESTEK 6-Çıkışlı Aşırı Gerilim Koruyucu Ticari Güç Şeridi, 6 Ayak Uzun Güç Kablosu ve Sağ Açılı Elektrik Fişi, 200 Joule

  2021’in En İyi 7 Dalgalanma Koruyucusu

 • Surface Pro Dizüstü Bilgisayarda / Tablette Windows 10 kullanan iş yeri

  Açılmayacak Bir Surface Pro Nasıl Onarılır

 • Bir Microsoft Surface Pro'nun açık ve bir masanın üzerinde oturan bir fotoğrafı

  Bir Surface Pro’nun Wi-Fi’ye Bağlanmaması Nasıl Onarılır

 • Bir çocuk PS4'ünü açamıyor.

  PS4’ünüz Açılmadığında Nasıl Onarılır

 • Klavye takılı bir masanın üzerinde oturan bir Microsoft Surface Pro

  Surface Pro Nasıl Yeniden Başlatılır

 • Microsoft Surface Pro ikisi bir arada bilgisayarda ekran görüntüsü alan bir kadın.

  Surface Pro’da Ekran Görüntüsü Alma

 • Microsoft Surface Pro, Surface Dock ile iki monitöre bağlı

  Surface Pro’yu Monitöre Bağlama

 • Microsoft'un beyaz bir arka plan üzerinde Surface Pro 4

  Surface Pro Ekran Sarsıntısı ve Titremesini Düzeltme

 • Windows 10 klavyesinde düzgün çalışmayan bir maymun anahtarı.

  Windows 10 Klavye Çalışmadığında Nasıl Onarılır

 • Masanın üzerinde oturan bir Oculus Quest.

  Oculus Quest Siyah Ekran Ölümü Nasıl Onarılır

 • Bir oyun kumandası tutan genç eller closeup.

  PS5 Denetleyicisi Bağlanmadığında Nasıl Onarılır

 • Nintendo Switch Joy-Con ve kontrol cihazı şarj yuvası

  Nintendo Switch Joy-Cons’larınızı Nasıl Şarj Edersiniz?

 • Windows 10'da bir kadın siyah ekrana bakıyor.

  Windows 10’da Siyah Ekran Nasıl Onarılır

 • Açılmayan dizüstü bilgisayar

  Güç Belirtisi Göstermeyen Bir Bilgisayar Nasıl Onarılır

 • Açılmayacak bir Xbox Series S.

  Xbox Series X veya S Açılmıyor mu? Nasıl Onarılır

Cankurtaran

Bizi takip edin

 • Facebook

 • Hakkımızda
 • Reklam Verin
 • Gizlilik Politikası
 • Çerez politikası
 • Kariyerler
 • Yazım Yönergeleri
 • İletişim
 • Kullanım Şartları
 • AB Gizliliği
 • California Gizlilik BildirimiGizlilik Haklarınız

Lifewire ve üçüncü taraf ortaklarımız tanımlama bilgileri kullanır ve bir cihazda bilgi depolama ve / veya bilgilere erişme, kişiselleştirilmiş reklamlar görüntüleme ve içerik ölçümü, hedef kitle anlayışı ve ürün geliştirme izninize dayalı benzersiz tanımlayıcılar gibi kişisel verileri işler. Meşru menfaatin kullanıldığı durumlarda itiraz etme hakkınız da dahil olmak üzere hayateli.com için onay seçeneklerinizi değiştirmek veya geri çekmek için aşağıya tıklayın. İstediğiniz zaman, herhangi bir sayfanın altındaki “AB Gizliliği” bağlantısını kullanarak ayarlarınızı güncelleyebilirsiniz. Bu seçimler global olarak ortaklarımıza bildirilecek ve tarama verilerini etkilemeyecektir. İş Ortakları Listesi (satıcılar)

Biz ve ortaklarımız verileri şu amaçlarla işleriz:

Tanımlama için cihaz özelliklerini aktif olarak tarayın. Kesin coğrafi konum verilerini kullanın. Bir cihazda bilgi depolayın ve / veya bunlara erişin. Kişiselleştirilmiş içeriği seçin. Kişiselleştirilmiş bir içerik profili oluşturun. Reklam performansını ölçün. Temel reklamları seçin. Kişiselleştirilmiş bir reklam profili oluşturun. Kişiselleştirilmiş reklamları seçin. Kitle içgörüleri oluşturmak için pazar araştırması uygulayın. İçerik performansını ölçün. Ürünleri geliştirin ve iyileştirin. İş Ortakları Listesi (satıcılar)