Skip to content

Bir Telefona Hiç Dokunmadan Nasıl Klonlanır

19 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

 • Dr.Fone’u PC’nize veya Mac’inize kurun ve kopyalamak istediğiniz telefonu bağlayın, ardından kopyalanan verileri aktarmak için başka bir telefon bağlayın.
 • Yalnızca Android için: Tüm verileri Wi-Fi üzerinden bir telefondan diğerine aktarmak için CLONEit’i her iki mobil cihaza da yükleyin.
 • Telefonunuzun verilerini kopyaladığınız cihazın çalışması için kendi SIM kartına ihtiyacı olabilir.

Bu makale, bir telefonun nasıl klonlanacağını açıklar. Talimatlar iOS ve Android cihazlar için geçerlidir.

Telefon Nasıl Klonlanır

Genellikle telefon klonlama, CLONEit veya Dr.Fone gibi yazılımlar indirilerek yapılır. Bu programlar genellikle bir telefonu sadece tanımlayıcıları değil, tamamen yeni bir cihaza aktarmak için tasarlanmıştır.

Dr. Fone’u kullanma

Dr.Fone, telefonunuzu tamamen başka bir cihaza kopyalamanıza veya bir telefondaki verileri tamamen silmenize izin veren araçlar sunar. Sevdiklerimiz

 • Esnek yedekleme ve geri yükleme.
 • Güçlü veri silme ve yedekleme seçenekleri.
 • Telefonlar arasında hızlı veri aktarımı.

Sevmediklerimiz

 • Android’de iOS’tan daha etkilidir.
 • Tam özellik paketine erişmek için bir PC veya Mac gerekir.

Cloneit’i kullanma

CLONEit, süreci daha da basitleştirir; Bir telefondan diğerine klonlamanız gereken tek şey, her iki telefondaki yazılım ve iki telefonun paylaşacağı bir Wi-Fi bağlantısıdır. Sadece bir telefonu veri gönderecek ve diğerini alacak şekilde ayarlayın ve hazırsınız. İşlem tamamlandıktan sonra yeni cihazı açın ve her şeyin doğru şekilde aktarılıp aktarılmadığına bakın. Verilerin bozulduğunu fark ederseniz, yedekleme araçlarıyla değiştirin ve yeni telefonunuzun keyfini çıkarın. Sevdiklerimiz

 • Bir cihazın basit, iki adımlı “toplu kopyası”.
 • PC olmadan “köprü” olarak çalışır.

Sevmediklerimiz

 • Yalnızca Android.
 • Her iki cihazın da çalışması için CloneIt’in kurulu olması gerekir.
 • Çalışmak için çok fazla izne ihtiyaç duyar, bu da güvenlik konusunda daha bilinçli insanların duraklamasına neden olabilir.

Tüketici yazılımının, yasal nedenlerle telefonunuzun tanımlayıcılarını kopyalaması pek olası değildir. Bunu yapabildiğini iddia eden herhangi bir uygulamadan son derece şüphelenin, telefonunuza veya bir başkasının telefonuna kötü amaçlı yazılım yüklemenizi sağlayan bir “Truva atı” olabilir.

Telefon Klonlama Nedir?

Telefon klonlama, bir cep telefonunun verilerini ve kimliğini diğerine kopyalamaktır. Klonlama, tüm telefonun yedeği olabilir veya yalnızca telefonunuzun anahtar tanımlayıcıları olabilir. Cep telefonlarının radyodan biraz daha fazlası oldukları ilk günlerinde, sinyali yakalamak çoğu zaman klonlamayı basit bir olasılık haline getirdi. Bir bilgisayar korsanının tek yapması gereken, telefonunuzu amatör bir radyoda ayarlamak ve tanımlayıcıyı dinlemekti. Modern telefonlarda bu daha zordur, çünkü kısmen telefonlar artık gizli bir kodla yüklü olarak gelen SIM kartları kullanmaktadır. Bu, telefonunuzun tanımlayıcılarını, özellikle de prize takmadan klonlamayı çok daha zor ama imkansız değil.

Don Arnold / Getty Images

Neden Bir Telefonu Klonlamalısınız?

Bir telefonun tanımlayıcı verilerini kopyalamak dünya genelinde genellikle yasa dışıdır, ancak teknik ve yasal sorunlara rağmen, insanlar bunu genellikle birkaç nedenden dolayı yaparlar; en yaygın olanı bir telefonun özelliklerini korumak veya bir telefonu birisiyle paylaşmaktır. ikinci bir hat için ödeme yapmadan evlerinde. Tanımlayıcıları veya verileri olsun, asla başka birinin telefonunu klonlamayın. İnternette özel dedektif olduğunu iddia eden insanlar ne olursa olsun, ilki yasa dışıdır ve ikincisi, telefona nasıl eriştiğinize bağlı olarak yasalara aykırı olabilir. Bazıları bunun telefonlarını izlenemez hale getirdiğine de inanıyor, ancak bu bir şehir efsanesi. Her cihazın benzersiz bir radyo parmak izi vardır ve çalışma şeklinin doğası gereği kolayca izlenebilir. Bu yasaların telefonunuzun yazılımına veya çektiğiniz fotoğraflar gibi telefonunuza koyduğunuz herhangi bir veriye uygulanmadığını belirtmek gerekir, çünkü bu verilerin kopyalanması başka bir telefonun aramalarınızı dinlemesine veya bilgilerinizi paylaşmasına izin vermez. numara. Bu verilerin kopyalanması ve aktarılması, operatörünüz veya telefon üreticisi tarafından hoş karşılanmayabilir ve hizmet şartlarını veya son kullanıcı lisans sözleşmelerini (EULA’lar) ihlal edebilir, ancak bu kuruluşlar için genellikle zor olan başka bir nedenden dolayı genellikle izin verilir. izlemek için. Telefonunuzun tanımlayıcılarını kendiniz için yapsanız bile klonlamak, operatörünüzle olan sözleşmenizi geçersiz kılabilir ve telefonunuzun kapanmasına neden olabilir. Bazı durumlarda, operatörünüz sizi hizmetten men edebilir.

Telefonunuzu Klonlamadan Önce

Android’in sistem yedeklemesi veya iCloud gibi Android veya iOS’un yerleşik telefon yedekleme araçlarını kullanarak cihazınızı yedekleyin. Ayrıca, önemli hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için aile fotoğrafları gibi kaybetmekten endişe ettiğiniz belirli verileri ayrı bir hizmette yedeklemelisiniz. Tüm yapmak istediğiniz, telefonunuzdaki verilerin tam bir sürümünü saklamaksa, verilerinizi yeni bir cihaza yüklemek için bunları kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, operatörünüzden yeni bir SIM kart istemeniz gerekebilir. Politikalarını görüşmek için müşteri hizmetleri departmanıyla iletişime geçin. Telefonunuzu klonlamak için şunlara ihtiyacınız olacak:

 • Mevcut cihazınız
 • Telefonunuzu klonlamak istediğiniz cihaz
 • PC veya Mac

Bunu yapmak için büyük bir zaman ayırın ve telefonda kimsenin size ihtiyacı olmayacağından emin olun. Telefon görüşmeleri yapmak, beklerken metin almak için bir masaüstü ve VoIP numarasına sahip olmayı düşünün.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Birisi bilmeden bir telefonu klonlayabilir misiniz? Evet. Bir telefonu klonlamak, kullandığınız yazılıma bağlı olarak, klonladığınız cihazı elinizde tutmanızı bile gerektirmez. Kablosuz olarak ve bildirimde bulunmadan yapılabilir. Ancak, sahibi olmadığınız bir cihazı klonlamak yasa dışıdır.
 • Peki, bir telefonu klonlamak yasa dışı mı değil mi? Bir telefonu klonlamak için kullanabileceğiniz yazılım açısından, hayır, orada yasa dışı bir şey yok. Ancak, çoğu yerde telefonunuza özel benzersiz tanımlayıcıları klonlamak yasa dışı olabilir, bu nedenle çoğu yazılım bu özellikleri sunmaz.
 • Telefonumun klonlanıp klonlanmadığını tespit edebilir miyim? Beklenmeyen metinler veya telefonunuzun aniden kilitlenmesi gibi eşantiyonlar olabilir, ancak sık sık değil. Genellikle cihazınızın klonlanıp klonlanmadığını kontrol edebilecekleri için, cep telefonu sağlayıcınızla iletişime geçmeniz çok daha kolay olacaktır.
 • Bir telefonu klonlamak ücretsiz mi? Klonlama sürecinin kendisi muhtemelen hiçbir şeye mal olmaz, ancak diğer yandan klonlama yazılımı nadiren ücretsizdir. Bazı üçüncü taraflar bir ücret karşılığında klonlama hizmetleri satarlar, ancak bunu iyi gözden geçirilmiş bir yazılım parçasıyla kendiniz yapmak genellikle daha güvenlidir.
 • SIM kartsız bir telefonu klonlayabilir misiniz? Bazı yazılımlar, bir cihazı klonlamak için SIM tabanlı kimlik doğrulamaya dayanırken, diğer yazılımlar özellikle SIM kartsız telefonları klonlamak için tasarlanmıştır, bu nedenle kilometreniz değişebilir.