Skip to content

Bir Travel Router ile Gittiğiniz Her Yerde Bağlantıda Kalın

25 de Mayıs de 2021

Seyahat yönlendiricisi, hareket halindeki ve bir güç kaynağından uzaktayken internete bağlanması gereken kişiler için tasarlanmış bir geniş bant yönlendirici kategorisidir. Ethernet kablosu veya bağlı bir akıllı telefon gibi tek bir ağ bağlantısının birkaç farklı cihazla paylaşılması gerektiğinde en iyisidir. Bu taşınabilir cihazların çoğunun artık yalnızca bir yönlendirici olarak hareket etmek yerine hücresel veri ağlarında Wi-Fi etkin noktaları olarak hizmet ettiği göz önüne alındığında, seyahat yönlendiricileri eskisi kadar yaygın değildir.

belkin.com

Seyahat Yönlendiricilerin Özellikleri

Seyahat yönlendiricileri, onları diğer geniş bant yönlendiricilerden ayıran birkaç özelliğe sahiptir:

  • Kompakt boyut: Birçok seyahat yönlendiricisi birkaç inç genişliğindedir ve bir cebe sığabilir. Küçük boyutları, onları bir yerden bir yere taşımayı kolaylaştırır.
  • Pille çalışan: Kaliteli bir seyahat yönlendiricisi, yönlendiricinin bir elektrik prizine bağlanmadan birkaç saat kullanılmasına olanak tanıyan yerleşik bir şarj edilebilir pil içerir.
  • İnternet paylaşımı yeteneği: Kablosuz erişim noktası hizmetleri mevcut olmadığında çevrimiçi bağlantı sağlamak için, bir seyahat yönlendiricisi internete bağlı bir cep telefonu aracılığıyla erişir. İleri teknoloji mobil yönlendiriciler, bağlama ihtiyacını ortadan kaldıran yerleşik bir hücresel modem içerir.
  • Wi-Fi istemci desteği: Gelişmiş seyahat yönlendiricileri, kablosuz bağlantı noktalarına Wi-Fi istemcileri olarak katılabilir ve bağlantıları kendi yerleşik erişim noktalarıyla diğer müşterilerle paylaşabilir.

Seyahat Yönlendiricilerinin Yaygın Kullanım Alanları

Aşağıdakileri yapmak için mobil yönlendiricileri kullanın:

  • Yalnızca hücresel hizmetin olduğu alanlarda internete erişin.
  • Bir otelde ücretli bir internet bağlantısını paylaşın.
  • İş seyahatinde olanların birbirleriyle kolayca dosya paylaşmasına izin verin.
  • Yürüyüş veya tekne gezintisi sırasında bağlantıda kalın.

Pek çok tam boyutlu yönlendirici üreticisi, mobil etkin noktalar oluşturur. Bunlara Novatel, Huawei, Netgear ve Linksys dahildir. Hücresel sağlayıcılar genellikle kendi markaları altında seyahat yönlendiricileri satarlar.