Skip to content

Bir Web Sayfasının Kaynak Kodu Nasıl Görüntülenir

1 de Mayıs de 2021

Web tarayıcıları, Web’in göründüğü gibi görünmesini sağlayan Köprü Metni Biçimlendirme Dili dosyalarını ve Basamaklı Stil Sayfalarını yorumlasa da, bir kısayol tuşu veya URL ince ayarı tarayıcıları, oluşturulan web sayfasını değil, o sayfanın kaynak kodunu yeni bir sekme veya pencerede görüntülemeye zorlar. . Çoğu insan kaynak kodunu nadiren incelemeye ihtiyaç duysa da, geliştiriciler bu perspektifi düzen tutarsızlıklarını gidermek veya bir web sitesindeki hataları düzeltmek için kullanır.

Getty Images (Logovski # 465458409)

 

Bir Masaüstü Tarayıcısında Kaynak Nasıl Görüntülenir

Tüm önemli masaüstü tarayıcıları için – Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Opera, Vivaldi – basın Ctrl + U Bulunduğunuz sayfanın ham HTML’sini görüntüleyen yeni bir sekme açmak için. Mac’te Cmd + Seçenek + U veya Cmd + U Firefox’ta.

web sitesi kaynak kodu

Alternatif olarak, tüm masaüstü tarayıcıları URL’ye özgü ince ayarı destekler. Metni başa ekleyin kaynağı görüntüle: Sayfayı Kaynak modunda açmak için URL’ye. Örneğin, yazın kaynak görüntüleme: https: //www.hayateli.com hayateli’ın ana açılış sayfasının arkasındaki kaynak kodunu görüntülemek için. Bir fareyi mi tercih ediyorsunuz, yoksa HTML’yi anında mı değiştirmelisiniz? Tüm ana tarayıcılar bir Kaynağı Görüntüle menü yapısı içinde bir yerde komutu ve aynı zamanda geliştirici arayüzünde yaptığınız değişikliklere göre bir sayfanın nasıl yürütüldüğüne ilişkin gerçek zamanlı ince ayar yapmaya izin veren bir geliştirici modunu (çeşitli şeyleri adlandırdı ve çeşitli yollarla başlattı) destekliyorlar.

 

Varsayılan Bir Mobil Tarayıcıda Kaynak Nasıl Görüntülenir

Stok Android tarayıcısı şunlara izin verir: kaynağı görüntüle: URL ayarlaması. Ancak iOS’ta, hazır Safari uygulaması bu özelliği desteklemez. Apple platformunda, farklı bir tarayıcı veya App Store’dan bir kaynak kod görüntüleme uygulaması başlatmanız gerekir. Platformunuzun uygulama mağazasından yüklediğiniz bireysel mobil tarayıcılar farklı davranır. Belirli prosedürler için tarayıcının belgelerine bakın.