Skip to content

Bir Web Sitesi Bağlantısına Nasıl E-posta Gönderilir (URL)

22 de Nisan de 2021

Bilinmesi gereken

 • Bir bağlantıyı kopyalama: Kopyalamak için bir bağlantıya sağ tıklayın veya dokunup basılı tutun ya da URL’yi vurgulayın ve Ctrl+C (Windows) veya Komut+C (Mac os işletim sistemi).
 • Web sayfası bağlantısını herhangi bir e-posta istemcisinde göndermek için: Kopyalanan URL’yi göndermeden önce doğrudan mesaja yapıştırın.
 • Veya bağlantıyı Gmail’e katıştırın: Bağlantı metnini vurgulayın, Bağlantı ekle alt menüde (zincir bağlantı simgesi), ardından URL’yi yapıştırın.

Bu makaledeki talimatlar, herhangi bir e-posta istemcisi (Microsoft Outlook, Gmail, Windows Live Mail, Thunderbird veya Outlook Express gibi) kullanarak bir e-postadaki bir bağlantının nasıl gönderileceğini açıklar.

Bir URL Nasıl Kopyalanır

Çoğu masaüstü web tarayıcısında ve diğer programlarda bir web sitesi bağlantısını, bağlantıya sağ tıklayarak veya dokunup basılı tutarak ve kopyala seçeneğini belirleyerek kopyalayabilirsiniz. Bir web tarayıcısı kullanıyorsanız, URL programın en üstünde, muhtemelen açık sekmelerin veya yer imleri çubuğunun üstünde veya altında yer alır. Bağlantı şunun gibi görünmelidir. http: // veya https: // en başta: https://www.hayateli.com/send-web-page-link-hotmail-1174274

Tam URL’yi görmek için tarayıcınızın adres çubuğuna tıklamanız gerekebilir. Örneğin, Chrome tarayıcısı siz adres çubuğundaki metni seçene kadar http veya https önekini göstermez. Ayrıca URL metnini seçebilir ve ardından Ctrl + C (Windows) veya Command + C Panoya kopyalamak için (macOS) klavye kısayolu.

Web Sayfası Bağlantısını E-posta ile Gönderme

Artık web sitesi bağlantısı kopyalandığına göre, bunu doğrudan e-posta programınıza yapıştırmanız yeterlidir. Hangi programı kullanırsanız kullanın adımlar aynıdır:

 1. Sağ tık veya bas ve basılı tut mesajın içinde.

 2. Seç Yapıştırmak URL’yi e-postaya ekleme seçeneği.

 3. E-postayı her zamanki gibi gönderin.

Yukarıdaki adımlar, bu sayfaya bağlanan yukarıdaki örnekte gördüğünüz gibi bağlantıyı metin olarak ekleyecektir. URL’yi mesajdaki belirli bir metne gerçekten bağlayacak bir köprü oluşturmak, her e-posta istemcisi için farklıdır. Gmail’i örnek olarak kullanacağız:

 1. Bağlantının kendisine bağlı olması gereken metni seçin.

 2. Seçin Bağlantı ekle mesaj içindeki alt menüden (zincir bağlantı gibi görünür).

  Gmail, bağlantı ekleme seçeneğini seçin

 3. Yapıştırın URL içine internet adresi Bölüm.

  Gmail bağlantı URL'sini girin

 4. Basın TAMAM MI URL’yi metne bağlamak için.

 5. E-postayı her zamanki gibi gönderin.

  URL eklenmiş Gmail iletisi

Çoğu e-posta istemcisi, bağlantılarını benzer bir seçenekle paylaşmanıza izin verir. Bağlantı veya Bağlantı Ekle. Örneğin Microsoft Outlook, Ekle sekmesi aracılığıyla Bağlantı seçeneği Bağlantılar Bölüm.