Skip to content

Bir Web Sitesi için Mailto Bağlantısı Nasıl Oluşturulur

4 de Mayıs de 2021

Her web sitesinin bir “kazanımı” vardır – site ziyaretçisinin üstlendiği amaçlanan eylem. Çoğu web sitesi birkaç olası kazanımı destekler. Örneğin, bir site bir e-posta haber bültenine kaydolmanıza, bir etkinliğe kaydolmanıza veya bir tanıtım broşürü indirmenize izin verebilir. E-posta, bir bağlantı kurmanın düşük sürtünmeli bir yolunu sunar, bu nedenle sitenizdeki bir mailto bağlantısı, büyük bir genel amaçlı kazanç sağlar. Mailto bağlantıları, bir e-posta adresini gösteren web sayfalarındaki bağlantılardır. Bir web sitesi ziyaretçisi bu mailto bağlantılarından birini tıkladığında, o kişinin bilgisayarındaki varsayılan e-posta istemcisi açılır ve mailto bağlantısında belirtilen e-posta adresine bir mesaj gönderebilir. Windows kullanan birçok kullanıcı için, bu bağlantılar Outlook’u açacak ve “mailto” bağlantısına eklediğiniz kriterlere göre kullanıma hazır bir e-postaya sahip olacaktır. Bu e-posta bağlantıları, web sitenizde bir iletişim seçeneği sunmanın harika bir yoludur, ancak bazı zorluklarla birlikte gelirler.

Mailto Bağlantısı Nasıl Oluşturulur

Web sitenizde bir e-posta penceresi açan bir bağlantı oluşturmak için bir mailto bağlantısı kullanın. Örneğin:

Bana bir e-posta gönder

Birden fazla adrese e-posta göndermek için, e-posta adreslerini virgülle ayırmanız yeterlidir. Bu e-postayı alması gereken adrese ek olarak, posta bağlantınızı bir CC, BCC ve konu satırı ile de oluşturabilirsiniz. Bu isteğe bağlı öğeleri soru işaretiyle ayırarak bağlantıya ekleyin. HTML’nizdeki olası hataları önlemek için şunu kullanın: % 20 boşluk yerine. Örneğin, dize Test e-postası olarak temsil edilmelidir % 20mail test edin.

Örneğin, iki adrese gönderilen ve tek bir adrese CC’lenmiş bir e-postayı belirtmek için, şu bağlantıyı kullanın: bize bir mesaj gönderin

tür = “kod”>

Mailto Bağlantılarının Dezavantajı

Bu bağlantıların eklenmesi kadar kolay ve birçok kullanıcı için yararlı olabildikleri kadar, bu yaklaşımın dezavantajları da vardır. Birçok spam programı, spam kampanyalarında kullanmak veya belki de bu e-postaları bu şekilde kullanacak olanlara satmak için e-posta adreslerini toplayan web sitelerini tarar. Çok fazla spam almasanız veya bu tür istenmeyen ve istenmeyen iletişimi engellemeye çalışmak için iyi bir spam filtresine sahip olsanız bile, yine de başa çıkabileceğinizden daha fazla e-posta alabilirsiniz. Bunun olmasını önlemeye yardımcı olmak için, sitenizde mailto bağlantısı yerine bir web formu kullanmayı düşünün.

Formları Kullanma

Mailto bağlantısı yerine bir web formu kullanmayı düşünün. Bir mailto bağlantısının izin vermediği bir şekilde belirli sorular sorabileceğinizden, bu formlar size bu iletişimlerle daha fazlasını yapma olanağı da sağlayabilir. Sorularınızın yanıtlarıyla, e-posta gönderilerini daha iyi sıralayabilir ve bu sorulara daha bilinçli bir şekilde yanıt verebilirsiniz. Daha fazla soru sorabilmenin yanı sıra, bir form kullanmak, spam gönderenlerin toplaması için web sayfasında bir e-posta adresini (her zaman) yazdırmama avantajına da sahiptir.