Skip to content

Bir Web Sitesinden Kod Nasıl Kopyalanır?

23 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

 • Chrome: Sayfada boş bir alana sağ tıklayın ve Sayfa kaynağını göster. Kodu vurgulayın, ardından kopyalayıp bir metin dosyasına yapıştırın.
 • Firefox: Menü çubuğundan Araçlar > Web Geliştiricisi > Sayfa Kaynağı. Kodu vurgulayın, ardından kopyalayıp bir metin dosyasına yapıştırın.
 • Safari: Seç Geliştirmeyi Göster Gelişmiş Ayarlar’da. Seç Geliştirmek > Sayfa Kaynağını Göster. Kodu kopyalayıp bir metin dosyasına yapıştırın.

Taklit etmek istediğiniz özelliklere sahip harika görünümlü web siteleriyle sıklıkla karşılaşan bir web kullanıcısı, tasarımcı veya geliştiriciyseniz, referans olması için web sitesi kodunu görüntüleyebilir veya kaydedebilirsiniz. Bu kılavuzda, Chrome, Firefox ve Safari kullanarak web sitesi kodunu nasıl kopyalayacağınızı gösteriyoruz.

Google Chrome’da Kod Nasıl Kopyalanır?

 1. Chrome’u açın ve kopyalamak istediğiniz web sayfasına gidin.

 2. Sağ tık web sayfasındaki boş bir alana veya boş bir alana. Sadece bir bağlantıya, bir resme veya başka bir özelliğe sağ tıklamadığınızdan emin olun.

 3. Etiketli bir seçenek görürseniz, boş bir alana veya boş bir alana tıkladığınızı bileceksiniz. Sayfa kaynağını göster görünen menüde. Seç Sayfa kaynağını göster Web sayfasının kodunu göstermek için.

 4. Tümünü veya sadece istediğiniz belirli bir alanı vurgulayarak kodun tamamını kopyalayın. Ctrl+C veya Komut+C klavyenizde ve ardından kodu bir metin veya belge dosyasına yapıştırın.

Evgenii_Bobrov / Getty Images

Mozilla Firefox’ta Kod Nasıl Kopyalanır?

 1. Firefox’u açın ve kopyalamak istediğiniz web sayfasına gidin.

 2. Üst menüden seçin Araçlar > Web Geliştiricisi > Sayfa Kaynağı.

 3. Sayfanın koduyla birlikte, belirli bir alanı vurgulayarak veya kopyalayarak kopyalayabileceğiniz yeni bir sekme açılacaktır. sağ tıklama için Hepsini seç tüm kodu istiyorsanız. Basın Ctrl+C veya Komut+C klavyenizde ve bir metin veya belge dosyasına yapıştırın.

Apple Safari’de Kod Nasıl Kopyalanır?

 1. Safari’yi açın ve kopyalamak istediğiniz web sayfasına gidin.

 2. Üst menüde Safari’ye tıklayın ve ardından Tercihler.

 3. Tarayıcınızın üzerinde açılan kutunun üst menüsünde, ileri dişli simgesi.

 4. Emin olmak Geliştirmeyi Göster menü çubuğundaki menü kontrol edildi kapalı.

 5. Kapat Tercihler kutucuğuna tıklayın ve Geliştirmek üst menüdeki seçenek.

 6. Tıklayın Sayfa Kaynağını Göster sayfanın altındaki kodu içeren bir sekme getirmek için.

 7. için farenizi kullanın sürüklemek tam olarak görüntülemek ve istediğiniz kodun tamamını veya yalnızca belirli bir alanını vurgulayarak kopyalamak istiyorsanız, ekranınızdaki sekmeye basın, Ctrl+C veya Komut+C klavyenizde ve ardından istediğiniz yere yapıştırın.

mla apa chicago Alıntınızı Biçimlendirin

Milletler, Daniel. “Bir Web Sitesinden Kod Nasıl Kopyalanır?” ThoughtCo, 7 Haziran 2021, Thoughtco.com/copy-code-from-website-3486220.
Milletler, Daniel. (2021, 7 Haziran). Bir Web Sitesinden Kod Nasıl Kopyalanır? https://www.thinktco.com/copy-code-from-website-3486220 adresinden alındı
Milletler, Daniel. “Bir Web Sitesinden Kod Nasıl Kopyalanır?” Düşünce Şirketi https://www.thinktco.com/copy-code-from-website-3486220 (23 Haziran 2021’de erişildi).