Skip to content

Bir YouTube Videosunda Belirli Bir Bölüme Nasıl Bağlantı Verilir?

28 de Nisan de 2021

Bilinmesi gereken

 • En kolay: YouTube videosunu açın, paylaşmak istediğiniz noktaya işaret edin ve Paylaş videonun altında. URL’yi kopyalayın ve gönderin.
 • Manuel olarak: YouTube videosunu açın ve URL’yi kopyalayın. Sonra Ekle & t = zamanla & t = 1d30s. Kısaltılmış URL’ler için kullanın ? t = yerine.

Bu makale, Paylaş özelliğini kullanarak veya manuel olarak bir YouTube videosunun belirli bir bölümüne nasıl bağlanılacağını açıklar. Bu adımlar yalnızca masaüstü kullanıcılarıyla ilgilidir. Tüm tarayıcılar desteklenmektedir.

YouTube’un Paylaşma Özelliğini Kullanarak Zaman Damgası Ekleyin

En basit yöntem, YouTube’un paylaşım seçeneklerini kullanarak bir zaman damgası eklemektir.

 1. Paylaşmak istediğiniz YouTube videosunu açın ve oynatın veya zaman damgasında tam olarak kullanmak istediğiniz ana ulaşana kadar zaman çizelgesinde ilerleyin.

 2. Videoyu durdurun.

 3. Tıkla Paylaş Paylaşım açılır penceresini açmak için düğmesine basın.

 4. URL’nin altındaki onay kutusunu seçin Başlamakve isteğe bağlı olarak doğru değilse zamanı ayarlayın.

  Cankurtaran
 5. Güncellenen kısaltılmış URL’yi eklenen zaman damgası ile kopyalayın.

 6. Bu yeni URL’yi paylaşın ve tıklayan herkes belirlediğiniz zaman damgasından itibaren videoyu görür. Örneğin The Goonies video, URL şöyle görünebilir: https://youtu.be/5qA2s_Vh0uE?t=38s.

Bir YouTube URL’sine Manuel Olarak Zaman Damgası Ekleme

Manuel olarak bir zaman damgası eklemek için, tarayıcınızda YouTube videosunu açın, ardından tarayıcınızın adres çubuğunda bu videonun URL’sini bulun. Bu, YouTube’da bir video izlerken tarayıcı penceresinin üst kısmına yakın bir yerde görünen URL’dir. URL’ye bağlı olarak, videoya zaman damgası eklemenin iki yolu vardır:

 • & t = 1d30s veya
 • ? t = 1d30s

URL bir soru işareti içeriyorsa (ör.

izlemek? v = Sf5FfA1j590. Olarak listelenen kısa URL’ler Youtube soru işareti yok, bu yüzden yukarıdaki ikinci örneği kullanmaları gerekecek. Videoda aynı noktaya atlayan iki örnek (yukarıdaki iki farklı zaman damgası seçeneğini kullanarak):

 • https://www.youtube.com/watch?v=Sf5FfA1j590&t=1h10s
 • https://youtu.be/Sf5FfA1j590?t=1h10s

Seçtiğiniz zaman herhangi bir şey olabilir: saat, dakika veya saniye. Videonun 56. dakikada başlaması gerekiyorsa, t = 56m eklemeniz gereken tek şey. 12 dakika 12 saniye olması gerekiyorsa, t = 12d12s nasıl yazacağın. 2 saatlik, 5 saniyelik bir zaman damgası, dakika alanını tamamen atlayabilir: t = 2h5s.