Skip to content

Bitdefender Kurtarma CD’si v2

3 de Haziran de 2021

Bitdefender Kurtarma CD’si 2019’da kullanımdan kaldırıldı ve bu nedenle artık Bitdefender’ın web sitesinde mevcut değil; Hala kullanmak istiyorsanız bu arşivlenmiş indirmeyi deneyebilirsiniz. Ancak, bunun yerine kullanabileceğiniz ve halen güncellenmekte olan birkaç başka ücretsiz önyüklenebilir virüsten koruma programı vardır. Bitdefender Rescue CD’si kulağa nasıl geliyorsa öyledir: Bilgisayarınıza bir virüs bulaşmışsa, bilgisayarınızı onarmak için kullanabileceğiniz ücretsiz, önyüklenebilir bir antivirüs (AV) programı. Bu aracı, tüm bölümleri virüslere karşı kontrol etmek zorunda kalmadan bilgisayarınızdaki herhangi bir dosya veya klasörü taramak için kullanabilirsiniz. Sevdiklerimiz

  • Grafiksel kullanıcı arayüzünün kullanımı kolaydır.
  • Ne taradığınız üzerinde tam kontrole sahipsiniz.
  • Araç, gelişmiş tarama seçeneklerini destekler.

Sevmediklerimiz

  • Büyük bir indirme (yaklaşık 850 megabayt).
  • Programın başlaması uzun zaman alıyor.
  • Bitdefender artık desteklemiyor.

Bitdefender Kurtarma CD’si Nasıl Kurulur

Bitdefender Kurtarma CD’sini kurmak için aşağıdaki adımları tamamlayın:

  1. İndirme sayfasından seçin bitdefender-rescue-cd.iso Bitdefender Rescue CD’nin en son sürümünü ISO görüntüsü olarak indirmek için.

  2. ISO görüntüsünü bir diske yazın. Önyüklenebilir disk oluşturma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, bkz. ISO Görüntü Dosyasını DVD’ye Yazma.

  3. Programı kullanmak için bilgisayarınızdan önyükleyin. Daha önce bir diskten önyükleme yapmadıysanız, bkz. CD, DVD veya BD Diskten Nasıl Önyüklenir.

Bitdefender Kurtarma CD’si Üzerine Düşünceler

Bitdefender’ın güvenlik ürünlerinden birinin masaüstü sürümünü yüklemek istemiyorsanız, Bitdefender Kurtarma CD’si harika bir seçenektir. İşletim sistemine önyükleme yapmak zorunda kalmadan virüs tarayıcısının bazı avantajlarından yararlanabilirsiniz. Programın ayarlarından seçin Dosya bırakma bölgesini etkinleştir Bitdefender’ın taraması için tek dosyaları veya tüm klasörleri bırakabileceğiniz ekranınıza her zaman açık bir kutu yerleştirmek için. Diğer kullanışlı seçenekler arasında belirli dosya türlerini taramaların dışında tutma, arşiv dosyalarını tarama ve belirli bir boyuttan daha küçük dosyaları tarama özelliği bulunur. Bir virüs tarayıcıya ek olarak, Bitdefender Kurtarma CD’sinin masaüstündeki bir kısayol, ücretsiz uzaktan erişim programı TeamViewer’ı indirmeyi ve kurmayı kolaylaştırır. Bitdefender artık programı güncellemese de, yani daha yeni virüsleri tespit etmek için ideal değildir ve yazılımın indirilmesi biraz zaman alır, ancak Bitdefender Rescue CD’sinde sevilmeyen pek bir şey yoktur.