Skip to content

Bitdefender’ı Mac veya PC’den Kaldırma

3 de Haziran de 2021

Bitdefender harika bir antivirüs çözümü olsa da, başka bir çözüme geçmek veya ücretsiz bir çözüme geçmek istiyorsanız Bitdefender’ı nasıl kaldıracağınızı bilmeniz gerekir. Bazıları, Bitdefender yazılımının yapılandırılma şekli ve abonelik başına birden fazla uygulamaya sahip olabilmesi nedeniyle bunu yaparken sorunlarla karşılaştı, ancak bu adımları izleyin ve Bitdefender’ı hemen kaldıracaksınız. Bu talimatlar, Windows 7, 8.1 ve 10 çalıştıran bilgisayarlar ile macOS’in son sürümleri için geçerlidir.

Windows’ta Bitdefender Nasıl Kaldırılır

Windows’un sağlam bir kaldırma sistemi vardır ve hangi sürümü çalıştırıyor olursanız olun Bitdefender’ı kaldırmanın en iyi yolu olmaya devam etmektedir. Çalıştırdığınız işletim sistemi ne olursa olsun, sisteminizde bir tür antivirüsün olması inanılmaz derecede önemlidir. Bitdefender’ı kaldırdıktan sonra, yalnızca ücretsiz sürüm olsa bile başka bir şey yüklemeniz önerilir.

 1. Aramak programlar Windows arama çubuğunda, ardından Program Ekle veya Kaldır Windows 10’da veya Programlar ve Özellikler Windows 7 veya 8.1 kullanıyorsanız.

 2. Bulmak ve seçmek için listeyi veya arama çubuğunu kullanın. Bitdefender Antivirüsöğesini seçin, ardından Kaldır > Kaldır. Yönetici onayı istenirse verin.

 3. Bitdefender, kaldırma işlemine devam etmek isteyip istemediğinizi sorabilir. Seç Evet yaptığınızı onaylamak için.

  Bitdefender'ı Kaldır

  Kaldırma işlemi, sisteminizin özelliklerine bağlı olarak kısa sürebilir. Bekleyebilir, geliştiricilerin yazılımı neden kaldırdığınızı bilmesini sağlamak için Bitdefender’ın anketini yanıtlayabilir veya başka bir şey yapabilirsiniz.

 4. Kaldırma işlemi bittiğinde, öğesini seçin. Bitiş.

Windows’tan Bitdefender Agent Nasıl Kaldırılır

Ana virüsten koruma programını kaldırmaktan yeterince memnunsanız, kaldırma işleminizi orada durdurabilirsiniz. Ancak, sisteminizden herhangi bir Bitdefender izini kaldırmak istiyorsanız, Bitdefender Agent’ı da kaldırmak için bu adımları takip etmek iyi bir fikirdir. Bitdefender’ın yerine başka bir virüsten koruma programı yüklemeyi planlıyorsanız bunu yapın.

 1. Aramak programlar Windows arama çubuğunda, ardından Program Ekle veya Kaldır Windows 10’da veya Programlar ve Özellikler Windows 7 veya 8.1 kullanıyorsanız.

 2. Aramak Bitdefender tekrar seç Bitdefender Aracısı listeden seçin, ardından Kaldır > Kaldır.

  Bitdefender'ı Kaldırma

 3. Kaldırma işleminin tamamlanmasını bekleyin. Birkaç dakika sonra Windows PC’niz Bitdefender Antivirus’ten tamamen arınmış olacaktır.

MacOS’ta Bitdefender Nasıl Kaldırılır

Bitdefender’ı macOS’tan kaldırmak, Windows’tan daha karmaşık değildir, ancak tamamlanması birkaç farklı adım gerektirir. Bitdefender antivirüsünü Mac’inizden tamamen kaldırmak için bu talimatları izleyin.

 1. Finder’ı açın, ardından Git > Araçlar. Alternatif olarak, CMD+sen.

  Git data-lazy-src=

 2. Kaldırmak istediğiniz Bitdefender ürününü arayın, ardından yeşil ürününü seçin. Kaldırma aracı. İstendiğinde, seçin Kaldırıcıyı doğrudan indirin.

  Araçları kaldır

 3. Bitdefender’ı kaldırmak istediğini söyleyen siyah bir pencere görünecektir. Seç Kaldır.

  Kaldırma aracı

 4. Kaldırma işlemi tamamlanırken size bir yükleme çubuğu gösterilir. Bittiğinde, seçin Tekrar başlat Sisteminizi yeniden başlatmak ve işlemi tamamlamak için.