Skip to content

Bitmoji Tam Olarak Nedir?

17 de Mayıs de 2021

Facebook, Slack, Snapchat, Gmail veya çevrimiçi olarak sunulan sayısız diğer uygulama ve hizmette zaman geçirirseniz, bir arkadaşınızın veya meslektaşınızın kişiselleştirilmiş çizgi film avatarına, yani bir Bitmoji’ye rastlama ihtimaliniz vardır.

Cankurtaran / Daniel Fishel

Bitmoji’nin Temelleri

Bitmoji, başlangıçta kendinize ait kişiselleştirilmiş bir çizgi film avatarını kullanarak kendi çizgi romanlarınızı oluşturmanıza izin vermesiyle bilinen Bitstrips şirketinin bir markasıdır. Snapchat, şirketi 2016 yılında satın aldı. Bitmoji’nin temel dayanağı, Snapchat’tan Gmail’e ve ötesine kadar çeşitli web tabanlı hizmetlerde kullanabileceğiniz bir çizgi film sürümü oluşturmanızdır. Her şey iletişimlerinize biraz eğlence katmakla ilgili. Burada gerçek anlamda üretkenliğe dayalı özellikler bulamazsınız. Marka, “Kişisel emojiniz” sloganını kullanır. Bitmoji, kendinizin sevimli, şaşırtıcı derecede doğru bir dijital versiyonunu oluşturmanıza izin vermenin yanı sıra, farklı başlıklar ve duygularla avatarınızın birçok versiyonunu sunar. Bitmoji ile entegrasyon sunan en iyi uygulama ve hizmetlerden bazıları şunlardır:

  • Facebook
  • Facebook haberci
  • Gmail
  • Snapchat
  • Gevşek

Bu liste pek ayrıntılı değildir; Bitmoji klavye, destekleyen herhangi bir uygulama ile çalışır. kopya ve yapıştırmak, böylece avatarınızı neredeyse gittiğiniz her yere götürebilirsiniz.

Bitmoji’ye Başlarken

Snapchat uygulamasında bir Bitmoji avatarı oluşturma seçeneğiyle karşılaşabilirsiniz, ancak başlamak için Bitmoji uygulamasını indirmelisiniz. Android uygulaması Android 4.3 veya sonraki sürümünü gerektirir ve iPhone uygulaması iOS 9.0 veya sonraki sürümünü gerektirir. Bitmoji’yi Chrome web tarayıcısıyla da kullanabilir ve ayrıca bir uzantı olarak ekleyebilirsiniz. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, indirmek ücretsizdir. Akıllı telefon işletim sisteminiz veya Chrome için Bitmoji uygulamasını indirdikten sonra bir giriş oluşturursunuz. E-posta veya Snapchat yoluyla kaydolabilirsiniz. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, eğlenceli kısma geçersiniz: kendi Bitmoji’nizi oluşturmak. Bir saç modeli, göz rengi, burun şekli ve çok daha fazlasını seçerek avatarınızı kişiselleştirerek birkaç ekrandan geçersiniz. Ortaya çıkan şeyi beğenmezseniz her zaman geri dönebilirsiniz – ve yaptığınız şeyden memnun olsanız bile, yine de geri dönebilir ve daha sonra bir şeyleri değiştirebilirsiniz.

Bitmoji Klavye

Kendi oluşturduğunuz Bitmoji sürümünden memnun olduğunuzda, akıllı telefonunuzda Bitmoji klavyeyi ayarlayın, böylece avatarınızı metinlerde ve uyumlu uygulamalarda paylaşabilirsiniz. Bitmoji uygulaması, ilk Bitmoji’nizi kaydettikten sonra belirli cihazınızda bunun nasıl yapılacağına dair talimatlar sağlar. Klavyeyi daha sonra kurmaya karar verirseniz talimatlar da ayarlardadır.

İşleri Daha Fazla Özelleştirme

Bitmoji ile ilgili harika şeylerden biri, avatarınız için özelleştirme seçeneklerinin dijital karakterinizi tamamladıktan sonra bitmemesidir. Bitmoji’nizin kıyafetlerini şuraya giderek değiştirebilirsiniz: Avatarınızı Giydirin uygulamanın bol gardırop seçeneği bulacağınız bölümü. Mevsimsel seçenekler de bulacaksınız; örneğin, NBA playoffları sırasında, uygulama genellikle her takım için formalar sunar. Ayrıca birçok temalı seçenek de vardır (şeften itfaiyeciye kadar her şey için işle ilgili kıyafetler gibi). Snapchat artık Bitmoji’ye sahip, bu nedenle bazı marka işbirliklerini görmeyi bekleyebilirsiniz. Daha fazla Bitmoji seçeneği istiyorsanız ücretli tema paketleri de satın alabilirsiniz. Çoğu giyim paketinin fiyatı 0,99 ABD dolarıdır, ancak fiyatlar dalgalanabilir, bu nedenle bir kıyafete kendinizi kaptırmadan önce kontrol edin.

Snapchat’ta Bitmoji

Bitmoji’yi indirmek için Snapchat uygulamasından geçseniz bile Snapchat’ta Bitmoji’yi etkinleştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için:

  1. Snapchat’i açın.
  2. Simgesine dokunun. hayalet kamera ekranının üst kısmındaki simgesi.
  3. Tıkla dişli simgesi açmak Ayarlar.
  4. Dokunmak Bitmoji > Bitmoji’yi bağlayın.

Diğer sohbet uygulamalarında çalışması için Snapchat’ta Bitmoji’yi etkinleştirmeniz gerekmez, ancak bunu yapmak isteyebilirsiniz.

Sonuç olarak

Bitmoji, metinlerinizi ve mesajlarınızı canlandırmanın eğlenceli ve çoğunlukla ücretsiz bir yoludur ve asmak kolaydır. Artık bu avatarı kullanmanın artılarını ve eksilerini anladığınıza göre, ilerleyin ve kendinizin saçma versiyonlarını paylaşın.