Skip to content

BlackBerry Kilit Açma Seçenekleri

25 de Mayıs de 2021

Bir cep telefonu belirli bir taşıyıcıyla sözleşme altındayken, kilitlibaşka bir taşıyıcıyla kullanılamayacağı anlamına gelir. Bu telefonu başka bir operatörle kullanmak için kilidini açmanız gerekir. 2014’ten önce, bir telefonun kilidini açmak riskli bir işti – bunu yapmak garantiyi geçersiz kılabilir ve telefonunuza onarılamaz bir şekilde zarar verebilir. Bu, operatörünüzle olan sözleşmeniz bittikten sonra bile geçerliydi. Ancak 2014 yılında, Tüketicinin Tercihinin Kilidini Açma ve Kablosuz Rekabet Yasası yürürlüğe girdi. Bu ABD yasası, hücresel piyasada tüketicinin tercihini teşvik etti ve hücresel taşıyıcıları, bir kullanıcının sözleşmesi tamamlandıktan sonra talep üzerine telefonların kilidini açmaya zorladı.

Sözleşmesiz BlackBerry Cihazınızın Kilidini Açma

Sözleşmesiz BlackBerry’nizin kilidini açmak için cep telefonu operatörünüzü arayın ve isteyin. Bu kadar. Taşıyıcı yasalara uymalıdır. BlackBerry’niz sözleşmeye tabi kalırsa ve başka bir operatöre geçmek isterseniz, operatörünüz sözleşmeniz bitmeden geçiş yapmak için büyük bir olasılıkla ağır bir ücret talep edecektir.

Herhangi Bir BlackBerry’nin Kilidini Açmak

Ayrıca bir kilit açma kodu kullanarak BlackBerry’nizin kilidini kendiniz açmayı deneyebilirsiniz. Bu işlem, örneğin seyahat ediyorsanız ve dolaşım ücretlerinden tasarruf etmek için yerel bir SIM kart satın almak istiyorsanız veya başka bir nedenle SIM kartlarını değiştirmek istiyorsanız yararlı olabilir. BlackBerry’nizin kilidinin açılması garantinizi geçersiz kılabilir veya hasara neden olabilir. Pek çok insan hiç sorun yaşamadan kilidi açılmış telefonlardan hoşlanır, ancak yine de biraz bu sürece dahil olan risk. Çeşitli satıcılar, BlackBerry cihazları için kilit açma kodları satmaktadır. Örneğin, Cellunlocker.net size bir ücret karşılığında bir kilit açma kodunu e-postayla gönderir ve 7.0 ve önceki sürümleri çalıştıran BlackBerry cihazlarının yanı sıra 10.0 çalıştıran cihazları da destekler. Kilit açma kodları sunan başka bir şirket de Bargain Unlocks’tur. Free My BlackBerry web sitesi ücretsiz kilit açma kodları sağladığını iddia ediyor.

Kilitli Olmayan Bir BlackBerry Satın Alma

Kilidi açılmış bir BlackBerry satın almak, kilidi açılmış bir cihazı kullanmanın daha kolay bir yolu olabilir, özellikle de cihaz satın alma işleminizi korumak için bir garanti sunuyorsa. BlackBerry’nizin kilidinin açık olup olmadığından emin değil misiniz? Cihazınızın Gelişmiş SIM kart seçenekler. Giriş MEPD iletişim kutusuna. SureType klavyeniz varsa bunun yerine MEPPD. Bul . Kilitli olmayan bir cihaz görüntülenecek Devre dışı veya Etkin değil. Eğer görüntülenirse Aktif, hala bir operatöre kilitli. Amazon, NewEgg veya eBay gibi çevrimiçi satıcılar, her türden kilidi açılmış cihazlar da dahil olmak üzere çok çeşitli mobil cihazlar satar veya doğrudan BlackBerry’nin çevrimiçi mağazasından kilidi açılmış telefonları bulur. Satın almadan önce, bir arıza durumunda cihazınızın garanti kapsamında olduğundan emin olmak için garanti ve iade politikası hakkında bilgi alın. En önemlisi, satın aldığınız BlackBerry türünün kullanmayı planladığınız operatörün ağında çalışabileceğinden emin olun. Bazı operatörler GSM telefonlarını desteklerken, bazıları CDMA ağlarını destekler. GSM şebekesine bağlı telefonlar SIM kartları kullanırken, CDMA telefonlarının farklı şebekelerde kullanılmak üzere yeniden programlanması gerekir. Bazı tasarımlar (BlackBerry Pearl ve Curve gibi), CDMA veya GSM’yi destekleyen modellerde gelir.