Skip to content

Blog Reklamcılığı için BuySellAds.com’un İncelenmesi

27 de Nisan de 2021

Reklam alanı satarak blogunuzdan para kazanmak istiyorsanız, BuySellAds.com harika bir seçenektir. En basit ifadeyle, BuySellAds.com, çevrimiçi yayıncıları (blog yazarları gibi) ve çevrimiçi reklamverenleri bir araya getiren ve bu reklamverenlerin reklamları ve bütçelerine en uygun Web sitelerini ve blogları bulmalarını kolaylaştıran bir çevrimiçi reklamcılık ağıdır.

BuySellAds.com Nasıl Çalışır?

Blogunuzu BuySellAds.com yayıncı dizinine eklemek için BuySellAds.com Web sitesinde ücretsiz bir hesap açmanız gerekir. Bir hesabınız olduğunda, blogunuzun bilgilerini sağlanan forma girebilirsiniz. BuySellAds.com, reklamverenler tarafından alan satın alındıktan sonra reklamların blogunuzda görüntülenebilmesi için blogunuzun şablonuna eklemeniz için gerekli HTML kodunu size sağlar.

Sonra ne olur?

Blogunuz BuySellAds.com’a gönderildikten sonra, reklamverenlerin reklam yerleştirmek istedikleri siteleri bulmak için arama yaptıkları yayıncı dizininde görünür. Bir reklamveren listenizi bulduğunda (burada örnek bir listeye bakın), BuySellAds.com blogunuzun Alexa sıralaması, Google sayfa sıralaması, RSS abone sayısı ve daha fazlası gibi herkese açık analitik verileri otomatik olarak buna ekler.

BuySellAds Ödemeleri Yönetir

Reklamverenler blogunuzda doğrudan BuySellAds.com Web sitesi aracılığıyla alan satın alırlar, böylece bireysel reklamverenlerin ödemelerini kabul etmek zorunda kalmazsınız. Genellikle, reklamlar sizin tarafınızdan belirlenen sabit bir ücret karşılığında 30 günlük artışlarla satın alınır. Hesabınız 50 $ ‘a ulaştığında, para çekme talebinde bulunabilir ve kazancınızı alabilirsiniz.

Blog Yayıncıları için BuySellAds.com’un Avantajları

Blogunuzda reklam alanı satmak için BuySellAds.com’u kullanmanın birçok iyi noktası vardır. İlk olarak, yayıncı dizininde blog listenizi oluşturduktan ve sağlanan HTML kodunu blogunuza uygun şekilde yapıştırdıktan sonra BuySellAds.com tüm işi sizin için yapar. Hesabınızı, tüm reklamların otomatik olarak onaylanması için kurabilir veya reklamları manuel olarak onaylamanız için ayarlayabilirsiniz. Bu, blogunuzda görünen reklam türlerini belirleme açısından size istediğiniz kadar kontrol sağladığı için harika bir özelliktir. Ayrıca, ödemeler BuySellAds.com arayüzü üzerinden gerçekleşir, bu nedenle reklamverenlerle işlem gerçekleştirmeniz gerekmez.

Yeni Bloglar için İdeal

BuySellAds.com, henüz çok fazla trafik almayan küçük bloglar için harika bir seçenektir, çünkü site bloglarını daha küçük blogların kendi başlarına ulaşabileceklerinden daha geniş bir reklamveren kitlesinin önüne koyar. Bununla birlikte, reklam oranınızı, BuySellAds.com’da listelenen ve blogunuzun ilgisini çeken benzer bir reklamvereni çeken diğer bloglarla rekabet edebilecek düzeyde uygun bir düzeye ayarlamanız önemlidir. Yayıncı dizininde blog listenizi oluşturmadan önce araştırmanızı yapın. Sizinkine benzer bloglar bulun ve blogunuzun reklam alanını rakiplerinizin fiyatlarına göre iyi fiyatlandırmaya çalışın.

Ayrıntılara Siz Karar Verin

Ek olarak, BuySellAds.com, yayıncı dizinindeki listeniz aracılığıyla sunabileceğiniz reklam alanı türü ve miktarı açısından esneklik sunar. Kazanç potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak için birden çok reklam boyutu, konumu, fiyatı ve daha fazlasını sunabilirsiniz.

BuySellAds.com’un Blog Yayıncıları için Dezavantajları

Maliyet

Kullanıcıların BuySellAds.com ile ilgili en büyük şikayeti, BuySellAds.com’un sitenin teknolojisini ve hizmetlerini sunduğu için kazançlarınızın bir yüzdesini tazminat olarak almasıdır. Bir blog yazarının kendi başına ulaşabileceğinden daha geniş bir reklamveren kitlesine ulaşmak açısından sitenin verdiği teşhir için ödenmesi gereken küçük bir bedeldir. Ancak, reklam kazançlarınızdan vazgeçmek istemiyorsanız, BuySellAds.com sizin için en iyi seçenek olmayabilir.

Dağınık Dizin

Blogcular ayrıca, reklamverenlerin bloglarını aramalarda bulmalarını zorlaştıran dağınık yayıncı dizininden şikayet ederler ve bloglar bulunduktan sonra kalabalığın arasından sıyrılmak zordur.

BuySellAds’tan En İyi Şekilde Nasıl Yararlanılır?

Bu dezavantajların üstesinden gelmenin anahtarı, blogunuzun BuySellAds.com’daki yayıncı dizininde listelenmesini ayarlarken üç şeyi iyi yapmak için zaman ayırmaktır:

  • Anahtar kelime arama isabetlerini en üst düzeye çıkarmak için yayıncı dizinindeki blog listenizi etiketlemek için olabildiğince çok özel anahtar kelime kullanın.
  • Blogunuzun ilgisini çeken benzersiz ve arzu edilen niş kitleye dikkat çeken tüm demografik istatistikler veya bilgiler dahil olmak üzere yayıncı dizinindeki girişinize blogunuzun harika bir açıklamasını yazın.
  • Yukarıdaki “İyi Haber” bölümünde açıklandığı gibi reklam alanınızı rekabetçi bir şekilde fiyatlandırın.