Skip to content

Blog Sahibi Nedir?

20 de Haziran de 2021

İnternette bir blog geliştirmeye ve yayınlamaya karar verdiğinizde, bir blog barındırıcısına ihtiyacınız olacak.

Blog Sahibi Nedir?

Blog barındırma, sunucularında ve ekipmanında blogunuzu depolamak için alan sağlayan bir şirkettir. Bu, blogu çevrimiçi olarak herkes için erişilebilir hale getirir. Tipik olarak, bir blog barındırma sağlayıcısı, blogunuzu sunucusunda depolamak için bir ücret alır. Bazı ücretsiz blog barındırma şirketleri olmasına rağmen, bu hizmetler genellikle sınırlıdır. Yerleşik blog barındırma sunucuları çeşitli yardımcı hizmetler sunar. Bazı blog barındırıcıları da blog yazılımı sağlar.

İlk olarak, bir Alan Adı Alın

Blogunuz için bir alan adı satın almadıysanız, alan hizmetleri ve blog barındırma hizmetleri sağlayan bir blog barındırma şirketi seçin. Bazı blog barındırma şirketleri, web veya blog barındırma satın alma ile bir yıl boyunca ücretsiz bir alan adı içerir. Alan adı ve blog barındırma hizmetleriniz için aynı şirketi kullandığınızda, alan adınızı farklı bir blog barındırma şirketine aktarmanız veya bağlamanız gerekmez. Tüm bloglama hizmetleriniz için tek bir şirket kullanacaksınız.

Bir Blog Ana Bilgisayarında Nelere Bakmalı?

Sağlayıcı birkaç hizmet düzeyi sunuyorsa, özellikleri inceleyin ve ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan paketi seçin. Emin değilseniz, şirketin temel planını seçin. Fikrinizi değiştirirseniz, paketi yükseltebilirsiniz. Bir blog ana bilgisayarında aranacak özelliklerden bazıları şunlardır:

  • Ücretsiz veya düşük maliyetli bir alan adı (veya başka bir şirketten satın aldığınız bir alanı kullanmanıza izin veren bir şirket).
  • 7/24 müşteri desteği.
  • Ücretsiz site oluşturucu yazılımı (sitenizi başka bir yerde oluşturup ardından blog sahibinin platformuna yüklemediğiniz sürece).
  • Bir SSL sertifikası (güvenlik için).
  • E-posta hesapları ve e-posta hesaplarındaki depolama miktarı.
  • Blogunuz için sunucudaki depolama alanı miktarı. Bloglar genellikle çok büyük dosyalar değildir, bu nedenle sınırsız alana ihtiyacınız olmayabilir. Ancak, servis sağlayıcı, isterseniz daha fazla alan sağlamak için planınızı yükseltir.

En iyi blog barındırma Siteleri listemize göz atın.

mla apa chicago Alıntınızı Biçimlendirin

Günelius, Susan. “Blog Host Nedir?” ThoughtCo, 4 Haziran 2021, thinkco.com/what-is-blog-host-3476271.
Günelius, Susan. (2021, 4 Haziran). Blog Sahibi Nedir? https://www.thinktco.com/what-is-blog-host-3476271 adresinden alındı
Günelius, Susan. “Blog Host Nedir?” Düşünce Şirketi https://www.thinktco.com/what-is-blog-host-3476271 (20 Haziran 2021’de erişildi).