Skip to content

Blogger’da Blogunuzu Neden Başlatmalısınız?

24 de Mayıs de 2021

Google’ın barındırdığı blog platformu Blogger, blog oluşturmaya en ucuz giriş maliyetini sunar — ücretsizdir. Evet, Blogger ücretsiz blog barındırma hizmeti sunar ve reklamları kabul etmek isterseniz bundan biraz Mesterolone for Sale para bile kazanabilirsiniz. Büyük bloglar sonunda, sahiplerin seçenekler ve reklam ağları üzerinde daha fazla kontrole sahip olduğu WordPress veya Taşınabilir Tip gibi diğer platformlara geçebilir. Büyük blog sahipleri, daha fazla kontrole sahip oldukları için bu ayrı platformlarda barındırmayı severler, ancak bu barındırma platformlarının bir bedeli vardır.

İpleri Blogger’da Öğrenin

Blogger’a başlamak ve ücretsiz tekliflerinden yararlanmak, blog yazmanın temellerini öğrenmenize yardımcı olur. Bir gecede bir sonraki internet hissi olmayacaksınız, bu nedenle tüm paranızı barındırma ücretlerine harcamanıza gerek yok. Arşivlenmiş blog yayınlarınız, büyük bir yere çarptığınızda onları taşımanız gereken her yere taşınabilir. Feed’iniz de aktarılabilir. Pek çok kişiyi Blogger’da blog başlatmaktan alıkoyan engel, Blogger’ın kendi URL’nizi kullanmanıza izin vermediği yanılgısıdır.

Özel Etki Alanı Ekleyin

Blogger bir süredir özel URL’lere izin veriyor ve şu anda blogunuzu oluştururken kolay etki alanı kaydı için Google Domains ile entegre oluyorlar. Blogger ile özel bir URL’nin maliyeti yalnızca birkaç dolar ve sitenize herhangi bir reklam koymanız gerekmez. Oraya reklam koyarsanız, onlar sizin çıkar sağlamak. Blogunuzu sıfırdan kaydederseniz, bir etki alanı oluşturmak isteyip istemediğinizi soran bir iletişim kutusu. Mevcut bir blogu düzenliyorsanız, şuraya gidin: Ayarlar: Temel ve Seç + Özel bir alan ekleyin. Daha önce kaydetmiş olduğunuz mevcut bir alanı ekleyebilir veya hemen yeni bir alan adı kaydedebilirsiniz. Sadece birkaç dolara mal olur ve kayıt kolaydır. Ücretsiz barındırma, potansiyel olarak size para kazandıran reklamlar (hepsini göstermek istiyorsanız) ve ucuz etki alanı kaydı — tüm bunlar Blogger’ı yeni blogger için çekici kılar.

Blogunuzun Görünümünü Özelleştirin

Blogger, blogunuzu tüm Blogger bloglarını birleştiren bir Blogger Navbar’ı görüntülemeye zorlardı, ancak bunu birkaç ayar ince ayarıyla kaldırabilirsiniz. Ancak, Blogger artık Navbar’ı görüntülemiyor. Birkaç varsayılan şablon arasından seçim yapın veya kendi şablonunuzu yükleyin. Bir blogun görünümünü özelleştiren çeşitli ücretsiz ve ücretli şablonlar arasından seçim yapın. Blogunuzu gadget’larla daha da özelleştirebilirsiniz. Google çok çeşitli gadget’lar sunar ve becerilere sahipseniz, kendi gadget’larınızı oluşturabilir ve yükleyebilirsiniz.

Blogunuzdan Para Kazanın

Blogger, Google AdSense reklamlarını kolayca entegre eder. Ayrıca, ücretli onaylarla ve diğer para kazanma stratejileriyle anlaşmalar yapabilirsiniz. Google’ın hem Blogger hem de AdSense için hizmet şartlarına uyduğunuzdan emin olun. Örneğin AdSense, yetişkinlere yönelik materyallere reklam yerleştirmez.

Biçim mla apa chicago Alıntıınız

Karch, Marziah. “Blogunuzu Neden Blogger’da Başlatmaya Başlayın?” ThoughtCo, Mayıs. 21, 2021, thinkco.com/start-blog-on-blogger-1616408.
Karch, Marziah. (2021, 21 Mayıs). Blogunuzu Neden Blogger’da Başlatın? Https://www.thoughtco.com/start-blog-on-blogger-1616408 adresinden erişildi
Karch, Marziah. “Blogunuzu Neden Blogger’da Başlatmaya Başlayın?” ThoughtCo. https://www.thoughtco.com/start-blog-on-blogger-1616408 (24 Mayıs 2021’de erişildi).