Skip to content

Blu-ray Disk Oynatıcıların Maliyeti Ne Kadardır?

24 de Nisan de 2021

Blu-ray Disk oynatıcı, ev eğlencesinin bilinmeyen kahramanıdır. Dijital akışın hakimiyetine rağmen, Blu-ray oynatıcılar uygun fiyatlarla mükemmel HD ev eğlencesi değeri sağlar. Bir satın alma düşünüyorsanız, Blu-ray Disk oynatıcıların maliyeti hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Sony Electronics

Giriş Ücreti ve Ne Alırsınız

Blu-ray Disk oynatıcıların fiyatı, kaynağa göre değişir. Örneğin, Amazon, 40 ila 100 ABD doları arasında değişen yeni ve kullanılmış Blu-ray Disk oynatıcılar satarken, Best Buy 50 ABD doları düşük kaliteli modele ve 400 ABD doları yüksek kaliteli birleşik oynatıcılara sahiptir. Blu-ray Disc film başlıkları genellikle DVD emsallerinden 5 ila 10 $ daha fazla fiyatlandırılır. Amazon.com’da iyi fırsatlar bulmak çok kolay. Veya, yerel perakendecilerin haftalık reklamlarını kontrol edin ve indirimli fiyatları bulmak için indirim kutuları arayın. Tüm Blu-ray Disk oynatıcılar Blu-ray diskler, DVD’ler ve ses CD’leri ile uyumludur. Belirli Blu-ray Disk oynatıcı modelleri, 3D Blu-ray diskleri, kaydedilebilir Blu-ray diskleri ve kaydedilebilir DVD’leri oynatmanıza olanak tanır. Bu oynatıcılar, AVCHD, SACD (Süper Ses CD’si), DVD-Audio, MP3 CD’leri ve JPEG CD’leri gibi formatları barındırır. Blu-ray Disk oynatıcılar HD-DVD’leri oynatamaz. Uyumlu disk formatlarının listesi için oynatıcının kullanım kılavuzuna bakın.

Daha Fazla Blu-ray Disk Oynatıcı Özelliği

Blu-ray Disk oynatıcı yetenekleri oldukça farklılık gösterebilir. Bazı üst düzey oynatıcılar Ethernet ve Wi-Fi bağlantısını, aygıt yazılımı güncellemelerini, internet akışını, akıllı telefon ekran yansıtma, 4K yükseltme, CD’leri USB flash sürücülere kopyalama özelliğini ve gelişmiş surround sesi (Dolby TrueHD / Atmos, DTS HD-Master Audio / DTS: X ve Auro3D Audio). Desteklenen özelliklerin tam listesi için oynatıcının kullanım kılavuzunu kontrol ettiğinizden emin olun. Tüm Blu-ray Disk oynatıcıların HDMI çıkışları vardır. Bununla birlikte, model yılına bağlı olarak, diğer mevcut bağlantılar değişebilir.

Ya Ultra HD Blu-ray Oynatıcılar?

Blu-ray Disk oynatıcı, birçok eğlence seçeneğine erişim sağlar. Yine de, bir 4K Ultra HD TV’niz varsa, bir Ultra HD Blu-ray Disk oynatıcı düşünün. Bu oynatıcılar, bir Blu-ray Disk oynatıcının sunduğu her şeyi ve ayrıca Ultra HD Blu-ray diskleri oynatabilme avantajını sunar. Bu oynatıcıların çoğu, belirli akış hizmetlerinden 4K çözünürlüklü içeriğe erişim de sağlar. Ultra HD Blu-ray, hem oynatıcılar hem de diskler açısından daha maliyetli bir yatırımdır. 50 inç veya daha büyük bir 4K Ultra HD TV’niz varsa, yükseltmeye değer.

Alt çizgi

Bir HDTV’yi en iyi şekilde tamamlamak istiyorsanız, Blu-ray mükemmel bir seçimdir ve genellikle hem disk hem de internet akışı oynatımı sağlar. Sınırlı bir bütçeniz varsa veya Blu-ray daldırma yapmak istemiyorsanız, standart DVD ile Blu-ray arasındaki boşluğu daraltan, yükseltme yeteneklerine sahip bazı iyi DVD oynatıcılar vardır. Bu seçenekle, standart DVD’ler ve onları oynatmak için oynatıcılar bir süre daha ortalıkta olacağından, mevcut DVD kitaplığınızın geçerliliğini yitirmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Blu-ray Disk oynatıcılar da bu rolü yerine getirebildiğinden, üreticiler daha az yükseltme yapan DVD oynatıcı yapıyor.