Skip to content

Bluetooth Kulaklığı iPhone ile Eşleştirme

28 de Nisan de 2021

Bluetooth kulaklık kullanmak özgürleştirici bir deneyim olabilir. Telefonunuzu tutmak yerine kulağınıza bir kulaklık takarsınız. Ellerinizi serbest bırakıyor, bu sadece kullanışlı değil, aynı zamanda sürüş sırasında telefonunuzu kullanmanın daha güvenli bir yoludur. Bu talimatlar, iOS 7 veya sonraki sürümlere sahip cihazlar için geçerlidir.

Bluetooth Kulaklığı iPhone ile Eşleştirme

Başlamadan önce, hem akıllı telefonunuzda hem de Bluetooth kulaklığınızda bol miktarda pil kaldığından emin olun.

  1. İPhone’unuzda Ayarlar, ardından dokunun Bluetooth ve aç Bluetooth geçiş anahtarı.

  2. Alternatif olarak, Kontrol Merkezini kullanarak Bluetooth’u açın. Ekranın altından yukarı kaydırın ve ardından Bluetooth simgesi. Özellik etkin olduğunda düğme maviye döner.

    İPhone'daki Kontrol Merkezinde Bluetooth'u Açma

  3. Birçok kulaklık, ilk kez açtığınızda otomatik olarak eşleştirme moduna geçer. Aksesuarı eşleştirme moduna nasıl geçireceğinizi öğrenmek için kullanıcı kılavuzuna bakın.

  4. Kulaklık eşleştirme moduna geçtikten sonra iPhone’unuzun onu keşfetmesi gerekir. Üzerinde Bluetooth ayarlar ekranında, kulaklığın adının cihazlar listesi altında göründüğünü göreceksiniz. Bu ekranda Cihazlarım geçmişte bağlandığınız şeylerin bir listesidir. Diğer cihazlar menzil içinde olanları içerir, ancak bunları daha önce kullanmadınız. Kulaklığın adına dokunduğunuzda iPhone ona bağlanacaktır. Bazı kulaklıklar, eşleştirmeyi doğrulamak için bir PIN girmenizi isteyebilir. Kulaklık üreticisi ihtiyacınız olan numarayı sağlamalıdır.

    İPhone'daki Bluetooth ayarları ekranı

  5. Şimdi kulaklığı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bluetooth Kulaklığınızı Kullanarak Arama Yapın

Bluetooth kulaklığınızı kullanarak arama yapmak için numarayı normalde yaptığınız gibi çevirin. Ses komutlarını kabul eden bir kulaklık kullanıyorsanız, sesle arama yapabilirsiniz. Aramak için numarayı girdikten sonra, iPhone’unuz size bir seçenekler listesi sunar. Aramayı yapmak için Bluetooth kulaklığınızı, iPhone’unuzu veya iPhone’un hoparlörünü kullanmayı seçebilirsiniz. Simgesine dokunun. Bluetooth kulaklık simge ve çağrı oraya gidecek. Şimdi bağlanmalısın. Aramayı kulaklığınızdaki düğmeyi kullanarak veya simgesine dokunarak sonlandırabilirsiniz. Son Arama iPhone ekranındaki düğmesine basın.

Bluetooth Kulaklığınızı Kullanarak Aramaları Kabul Edin

İPhone’unuza bir çağrı geldiğinde, uygun düğmeye basarak doğrudan Bluetooth kulaklığınızdan cevaplayabilirsiniz. Çoğu Bluetooth kulaklığın bu amaç için birincil düğmesi vardır. Kulaklığın hangi düğmelerine basmanız gerektiğinden emin değilseniz, ürün kılavuzuna bakın. Aramayı kulaklığınızdaki düğmeyi kullanarak veya simgesine dokunarak sonlandırabilirsiniz. Son Aramak iPhone ekranındaki düğmesine basın.