Skip to content

Bluetooth Kulaklıkları Apple Watch’a Bağlama

16 de Ağustos de 2022

Bilinmesi gereken

 • Kulaklıkları eşleştirme moduna getirin ve saat kadranını yukarı kaydırın > ses çıkışı > Bir Cihaz Bağlayın > [device name].
 • Ardından, Apple Watch’ınızda bir ses programı açın (örneğin, Müzik) ve Oyna.
 • Sesi normalleştirmek için şuraya gidin: Ayarlar > Sesler ve Dokunuşlar > Kulaklık Güvenliği > Yüksek Sesleri Azaltın ve anahtara dokunun.

Bu makale, Bluetooth kulaklıkları bir Apple Watch ile nasıl kullanacağınızı ve eşleştirilmiş kulaklıklardan müzik duyamıyorsanız ne yapmanız gerektiğini öğretecektir. Talimatlar, watchOS 4 ve sonraki sürümleri çalıştıran cihazlar için geçerlidir.

Apple Watch’umda Bluetooth Kulaklıkları Nasıl Dinlerim?

Bluetooth cihazlarını iPhone’unuza nasıl bağlayacağınızı zaten biliyorsanız, Apple Watch’taki işlem benzerdir. Her şeyi nöbette yapacaksın. Cihazlarınızın iletişim kurmasını sağlamak için bu adımları izleyin.

 1. Bluetooth kulaklığınızı kullanıcı talimatlarına göre eşleştirme moduna alın.
 2. Kontrol Merkezi’ne girmek için saat yüzünüzden yukarı kaydırın.
 3. Aşağı kaydırın ve ses çıkışı zirvesinde üç eşmerkezli halka bulunan bir üçgene benzeyen simge.
 4. Seçme Bir cihaz bağlayın.
 5. Kulaklığınızın adına dokunun.
 6. Cihaz bir bağlı altındaki mesaj.
 7. Dönmek ses çıkışı menüsüne gidin ve kulaklığı etkinleştirmek için kulaklığın adına dokunun.

  Bir dizi Bluetooth kulaklığı eşleştirme ve bunları bir Apple Watch'ta aktif ses çıkışı yapma

 8. Apple Watch’ınızda bir ses programı açın. Basmak Oyna (veya uygulamaya bağlı olarak eşdeğeri) dinleyecek bir şey bulduğunuzda ve ses kulaklıklarınızdan gelecektir. Sesi iPhone’unuzdan başlatmayın. Bunu yaparsanız ve kulaklığınız bununla eşlenmemişse, bunun yerine yalnızca bu hoparlörlerden çalacaktır.

 

Ya Kulaklıklarımdan Müziği Duyamıyorsam?

Bluetooth kulaklığınızı Apple Watch’ınızla eşleştirdikten sonra bile bir adım daha atmanız gerekebilir. Hiçbir şey duyamıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

 1. Açmak için saat kadranından yukarı kaydırın Kontrol Merkezi.
 2. seçin kulaklık simge. Kulağa benziyor.
 3. Kulaklığın sesini ayarlamanıza izin veren başka bir menü açılacaktır. Ses zayıfsa bu ayarı açın.

  Bu ekran aynı zamanda canlı bir desibel ölçer içerir. Güvenlik için düzenli olarak çok yükselirse, Apple Watch’ınız işitme duyunuzu korumak için ses seviyesini otomatik olarak ayarlayabilir.

  Apple Watch'ta kulaklık sesini ayarlama

 

Apple Watch’ta Yüksek Sesler Nasıl Azaltılır

Apple Watch, daha güvenli dinlemenize yardımcı olan başka bir ayara sahiptir. Apple Watch’unuzdan sık sık ses dinlemeyi planlıyorsanız, güvenli olması için muhtemelen bu özelliği açmalısınız.

 1. Açık Ayarlar Apple Watch’ınızda.
 2. Seçme Sesler ve Dokunuşlar.
 3. git Kulaklık Güvenliği.

  Apple Watch'ta Ayarlar, Sesler ve Dokunuşlar ve Kulaklık Güvenliği

 4. Seçmek Yüksek Sesleri Azaltın.
 5. yanındaki anahtarı ayarlayın. Yüksek Sesleri Azaltın ile açık/yeşil.

  Yüksek Sesleri Azalt menüsü ve Apple Watch ayarlarında geçiş yapın

 6. Bu özellik açıkken kulaklıklarınız 85 desibelden daha yüksek bir ses çıkarmaz, bu da trafik kadar yüksek bir sestir.

 

Apple Watch ile Herhangi Bir Bluetooth Kulaklık Eşleştirebilir miyim?

Kulaklıklar, kulaklıklar, kulak içi kulaklıklar, hoparlörler ve fitness cihazları dahil olmak üzere herhangi bir Bluetooth cihazını Apple Watch’ınızla kullanabilmelisiniz. Eski Bluetooth aksesuarlarıyla ilgili bazı sorunlarınız olabilir, ancak Apple akıllı saatini neredeyse her şeyle çalışacak şekilde tasarladı.

 

Bluetooth Kulaklıklarım Neden Apple Watch’uma Bağlanmıyor?

Saatiniz telefonunuza bağlıysa ancak bir ses cihazına bağlı değilse, kullandığınız aksesuar uyumsuz, kusurlu veya başka bir şekilde hatalı çalışıyor olabilir ve birkaç şeyi kontrol etmeniz gerekir. İlk olarak, kulaklığın açılması için yeterli güce sahip olduğundan emin olun. Ardından, talimatlarına göre eşleştirme moduna başarıyla geçirip geçirmediğinizi kontrol edin. Kontrol edilecek başka bir şey de, kulaklıklarınızın şu anda başka bir cihazla (iPhone’unuz gibi) eşlenmemiş olmasıdır.

 

Apple Watch’ım Neden Bluetooth Aygıtlarını Bulamıyor?

Apple Watch’unuz, telefonunuz da dahil olmak üzere hiçbir Bluetooth cihazı bulamıyorsa, yapmanız gereken bazı sorun giderme işlemleri olacaktır. Bazı olası çözümler, yazılım güncellemelerini kontrol etmeyi, eşleştirmeye çalıştığınız cihazlardan birini veya tümünü yeniden başlatmayı ve ağ ayarlarını temizlemeyi içerir.

 

SSS

 • AirPod’ları bir Apple Watch’a nasıl bağlarım?

  AirPod’ları bir Apple Watch’a bağlamak için AirPod’larınızın iPhone’unuzla eşlendiğinden emin olun. Ardından, Apple Watch’ınızda Kontrol Merkezi’ni açın ve Ses çıkışı simge. Son olarak, dokunun AirPod’lar Apple Watch’un sesini AirPods’a çıkış yapacak şekilde ayarlamak için.

 • Bir Apple Watch’ı bir Peloton’a nasıl bağlarım?

  iPhone’unuzda Watch uygulamasını başlatın, simgesine dokunun. Saatimaşağı kaydırın ve Antrenman yapmakve ardından açın Spor Salonu Ekipmanlarını Algıla. Peloton Bike+ uygulamasında bir sürüş seçin ve Başlama. Ardından, Apple Watch’unuzu Peleton ekranının yakınında tutun; musluk Bağlamak İzle ve simgesine dokunun Başlama Sürüşünüze başlamak için Bike+ uygulamasında

 • Bir Apple Watch’u MyFitnessPal’e nasıl bağlarım?

  Bağlı iPhone’unuzda MyFitnessPal uygulaması varsa ve Apple Watch’ınızda otomatik yükleme seçeneği etkinse, Saatinizde MyFitnessPal uygulamasına erişebilirsiniz. MyFitnessPal uygulamanızda kalori hedefini ayarlamak, kalori bilgilerini ve su hedeflerini görüntülemek ve ayarlamak ve daha fazlası için Saatinizin adım verilerini kullanabilirsiniz.