Skip to content

BML Ne Anlama Geliyor?

22 de Haziran de 2021

BML, birden fazla anlamı olan kısaltmalardan biridir. Aşağıdakilerden herhangi biri için geçerli olabilir:

  1. Benim Hattımı Bling
  2. hayatımı kutsa
  3. dudağımı ısırmak

Bunlar çok farklı üç yorum. Asıl hüner, kısaltmayı çevrimiçi veya bir metin mesajında ​​gördüğünüzde hangi yorumun kullanıldığını belirlemektir. Anlamlarına ve tipik olarak nasıl kullanıldığına daha derinden daldıkça her birine bir göz atalım.

‘Bling My Line’ olarak BML

“Bana mesaj at”, “beni ara”, “bana mesaj at”, “bana mesaj at” veya “beni ara” demek gibidir. “Hat” kelimesi bir telefon numarasına (veya akıllı telefon aracılığıyla iletişim kurmanın başka bir yoluna) atıfta bulunurken, “bling” argo terimi, telefonu aydınlatmak veya bir bildirim sesi çıkarmak anlamına gelir. Bazı insanlar, insanlardan kendileriyle iletişime geçmelerini istemek için rastgele kullanır, bazıları ise yalnızca romantik/cinsel bir karşılaşma ararken kullanır. Kısaltma ve özellikle romantik/cinsel karşılaşmalar için kullanımı, rapçi Drake’in gece geç saatlerde belirli bir aşk ilgisinden alacağı telefon görüşmelerini söylediği popüler şarkı “Hotline Bling”den etkilenmiş olabilir.

‘Bling My Line’ olarak BML örnekleri

Örnek 1: “Bu gece yalnızım, yani sohbet etmek istersen bml”

Örnek 2: “PS4’ün varsa Bml”

Örnek 3: “Oldukça sıkılmış atm bu yüzden zaman geçirmeme ve can sıkıntısından çıldırmama yardım edecek”

‘Hayatımı Korusun’ Olarak BML

“Hayatımı kutsa” minnettarlığı göstermenin modern bir argo yoludur. Özellikle olumlu bir deneyimi veya olayı paylaşma ihtiyacı hisseden biri, ne kadar şanslı veya şanslı hissettiklerini ifade etmek için mesajına BML’yi ekleyebilir. “Hayatımı kutsa” olarak BML, LML (“hayatımı sev” anlamına gelir) ile eş anlamlıdır ve FML’nin (“hayatımı sikeyim” anlamına gelir) tersidir. Bir kişinin olumlu veya olumsuz bir şey yaşamasına bağlı olarak, BML/FML kullanımları değişecektir.

‘Hayatımı Korusun’ Olarak BML Örnekleri

Örnek 1: “Yazmak zorunda kalmadan önce üç saat boyunca tıka basa doldurduğum bir sınavdan A aldım. BML”

Örnek 2: “Bml karlı bir gün ve bu sabah derse gitmek umrumda değil”

Örnek 3: “O kadar mutluyum ki sevgilim beni geri almaya karar verdi bml 2 gün boyunca ayrıldığımıza inanamıyorum”

‘Dudağımı ısırmak’ olarak BML

“Dudağımı ısırmak”, belirli bir bireyin bir şeye fiziksel tepkisini iletmek için kullanılan bir yüz ifadesidir. İnsanlar farklı nedenlerle dudaklarını ısırma eğiliminde olduklarından, duruma bağlı olarak tepki olumlu veya olumsuz olabilir. Birisi, flörtözlüğü vurgulamanın bir yolu olarak dudaklarını ısırdığını (olumlu bir tepki) iletmek isteyebilir veya belirli bir durumda kendilerini rahatsız hissettikleri için (olumsuz bir tepki) dudağını ısırmak isteyebilir. Bu kısaltma ile bağlam anahtardır.

‘Dudağımı ısırmak’ olarak BML örnekleri

Örnek 1: “Hey, bana ne giydiğinin bir resmini gönder… bml…”

Örnek 2: “Idk, bml, ne yapmak istersen benim için sorun değil sanırım.”

Örnek 3: “Bugün kampüsteki en tatlı adamı gördüm bml sanırım canım yanıyor!!!”

BML’nin Doğru Yorumunu Belirleme

Vahşi bir yerde gördüğünüzde BML’nin doğru yorumunu belirlemenin tek yolu, tüm mesajdan bir bütün olarak anlam çıkarmaktır. Kendinize sorun, bu mesajı göndererek veya göndererek bireyin amacı nedir? Bu yönergeleri temel bir kural olarak kullanın:

  • Sizin veya başkalarının, özellikle telefon veya kısa mesaj yoluyla kendilerine ulaşmasını istiyorlar gibi geliyorsa, bunu kastetmiş olabilirler. Benim Hattımı Bling.
  • Başlarına gelen iyi bir şey hakkında böbürleniyor veya böbürleniyorlar gibi geliyorsa, hayatımı kutsa.
  • Cazip veya itici olabilecek bir şeye/birine tepki veriyor gibi görünüyorsa, şu anlama gelebilir: dudağımı ısırmak.