Skip to content

BR5 Dosyası Nedir?

22 de Mayıs de 2021

BR5 dosya uzantısına sahip bir dosya, büyük olasılıkla Bryce 5 Scene dosyasıdır, Bryce modelleme yazılımıyla birlikte kullanılan ve 3D manzaralar oluşturmak için kullanılabilen bir dosya türüdür. BR5 dosyaları tipik olarak 3B ortamları aydınlatma efektleri, gerçekçi su vb. Gibi şeylerle dolu tutar, ancak diğer 3B modelleri ve hayvanlar ve insanlar gibi nesneleri de içerebilirler. Bunun yerine diğer BR5 dosyaları, bir BMW arabası USB üzerinden bir müzik koleksiyonunu yedeklediğinde oluşturulan müzik dosyaları olabilir. BR5 uzantısına sahip değillerse, .BR3 veya .BR4 uzantısıyla benzer olabilirler.

Daz Productions, Inc.

BR5 Dosyası Nasıl Açılır

Bryce 5 ve daha yenisi, BR5 dosyalarını açmak için ihtiyacınız olan yazılımdır. Program, Corel tarafından satın alınmadan önce Metacreations tarafından geliştirildi. Corel, sürüm 5’i yayınladıktan sonra, Bryce DAZ Productions tarafından satın alındı. Bryce’ın en son sürümü doğrudan DAZ Productions’tan satın alınabilir. Bryce’ın sürüm 5’ten daha yeni bir sürümünü kullanıyor olsanız bile, BR5 dosyası aynı şekilde açılır. Dosya > Açık Menü. BMW BR5 müzik dosyaları araçta özel bir yazılımla korunur, böylece müzik dosyaları bir USB sürücüsüne yedeklendiğinde yeni bir formata dönüştürülür ve .BR5 dosya uzantısıyla yeniden adlandırılır. Bu dosyalar arabanın sabit sürücüsüne geri yüklenmeli, bilgisayarda açılmamalı ve bir MP3 dosyasıyla yaptığınız gibi oynatılmalı. Başka bir deyişle, BMW, arabanın sabit sürücüsünün silinmesi durumunda müzik koleksiyonunuzu yedeklemenin bir yolunu sağlasa da, onlarla yapabileceğiniz tek şey, arabada çalmak için onları sabit sürücüye geri yüklemek.

BR5 Dosyası Nasıl Dönüştürülür

Bryce yazılımı bir BR5 dosyasını dönüştürebilir. Normalde, bir program dosyaları dönüştürmeyi veya açık dosyaları yeni bir biçime kaydetmeyi desteklediğinde, bu seçenek Dosya > Farklı kaydet menü veya bir çeşit İhracat veya Dönüştürmek menü veya düğme. BR5 dosyasını yalnızca BR5 dosyasının açık olduğu Bryce sürümünde kullanılan formatta kaydedebilmeniz mümkündür. Örneğin, BR5 dosyasını açmak için Bryce 7 kullanıyorsanız, dosyayı yalnızca bir BR7 dosyasına dönüştürebilirsiniz (BR6 vb. Değil). Yukarıda bahsettiğimiz gibi, BMW otomobillerinde kullanılan BR5 dosyaları muhtemelen yalnızca arabadaki sabit diske (ve muhtemelen yalnızca aynı yedeklendiği araba), bu da muhtemelen bu dosyaların şifresini çözebilecek ve başka bir ses formatına dönüştürebilecek sağlam bir dönüştürücü olmadığı anlamına gelir. Bununla birlikte, BR5 ses dosyaları için çalışabilecek BRx Converter adlı bir program var, ancak bu yalnızca bir demo sürümü. Nerede sınırlı olduğu belli değil, ancak bu BR5 ses dosyası dönüştürücüsünün çalıştığını fark ederseniz, tüm programı satın almayı düşünebilirsiniz. BRx Converter çalışmazsa, Bimmerfest’teki bu forum gönderisi yardımcı olabilir. Bu bağlantı aracılığıyla, farklı bir BR5 dönüştürücü ve hem Windows hem de Mac sürümüne indirme bağlantısı hakkında bir tartışma var. Yeni, benzer bir formatta kaydedilmesi gereken popüler bir formatsa (MP3’ü WAV’a dönüştürdüğünüzde olduğu gibi) normalde dosya üzerinde ücretsiz bir dosya dönüştürücü kullanabilirsiniz. Ancak, BR5 dosyaları için durum böyle değildir, bu yüzden birini dönüştürmek için tek yolunuz muhtemelen Bryce programıdır.

Dosyayı Hala Açamıyor musunuz?

Bazı dosya biçimleri, gerçekten olmadığı halde “.BR5” olarak yazılmış gibi görünen bir dosya uzantısı kullanır. Dosya uzantısı bir harf kapalı bile olabilir, ancak bu dosyanın kendisinin benzer olduğu anlamına gelmez, bu da aynı programla açılamayacağı anlamına gelir. Dosya uzantıları çok benzer görünse de, yukarıdaki biçimlerden herhangi birindeki BR5 dosyaları BRL ile aynı değildir. B5I, dosya uzantısının Blindwrite tarafından bir BlindWrite 5 Disk Görüntüsü dosyası olarak kullanıldığı başka bir örnektir. Aynısı, iki harfli BR (Brotli Sıkıştırılmış dosyalar için) dosya uzantısının yanı sıra ABR, GBR, BRSTM ve FBR için de geçerlidir. Tüm bu dosya uzantılarının bak biraz BR5 gibi, onları açmak / kullanmak için farklı programlar gerektiren tamamen farklı formatlardalar. Dosyanız bu sayfadaki önerilerle açılmıyorsa, dosyayı açabilen veya dönüştürebilen program (lar) hakkında daha fazla bilgi edinmek için dosyanın sonunda gördüğünüz gerçek dosya uzantısını araştırın.