Skip to content

Bu Basit Ücretsiz Araçla iMessage Android Hatasını Düzeltin

6 de Mayıs de 2021

İPhone’dan Android’e geçtiyseniz, bazı metin mesajlarının size teslim edilmediği ve ne sizin ne de metni gönderen kişinin bunu bilmediği sinir bozucu bir hatayla karşılaşabilirsiniz. Apple uzun süredir bu hatayı kabul etmedi, bu yüzden düzeltmek için yapacak fazla bir şey yoktu. Ancak, Apple telefon numaranızı iMessage’dan kaldıran ve metinlerinizi tekrar hareket ettiren ücretsiz bir araç yayınladıktan sonra bu durum değişti.

Hatanın Nedeni

İki iPhone kullanıcısı birbirine mesaj gönderdiğinde, mesajları varsayılan olarak Apple’ın ücretsiz iPhone’dan iPhone’a mesajlaşma aracı olan iMessage aracılığıyla gönderilir. Mesajlar uygulamasındaki kelime balonunuz mavi olduğu için iMessage kullanılarak bir metnin gönderildiğini anlarsınız. Bir görüşmedeki bir kişinin bir iPhone’u ve diğer kişinin başka bir tür telefonu (örneğin, bir Android) varsa, geleneksel metin mesajı kullanılır (yeşil sözcük balonuyla temsil edilir). Sorun, daha önce bir iPhone’a sahip olan ve iMessage’ı Android veya başka bir platforma geçiren biri olduğunda ortaya çıkar. Bu senaryoda, Apple sistemi bazen bir geçişin yapıldığını algılayamaz ve metni iMessage kullanarak teslim etmeye çalışır. İMessage ağı standart metin mesajlaşma ağından ayrı olduğu için, mesaj çıkmaza girer ve asla alıcısına teslim edilmez. Daha da kötüsü, gönderen mesajın teslim edilmediğini bilmiyor. Bu eksik metin mesajlarından herhangi birini silmeniz mi gerekiyor? İPhone’daki metinleri silmek kolaydır.

Apple’ın Ücretsiz Aracıyla Hatayı Düzeltin

Apple, eski iPhone kullanıcılarının telefon numaralarının iMessage’daki kaydını silmelerine olanak tanıyan ücretsiz bir araç yayınladı; Önceden bir iPhone kullanıcısıysanız ve Android’e geçtiyseniz ve bazı mesajlar alamıyorsanız, aşağıdakileri yapın:

 1. Apple Deregister iMessage web sitesine gidin.

 2. Başlıklı bölüme gidin Artık iPhone’unuz yok.

 3. Girin telefon numarası (bu, telefon numaranızı iPhone’unuzdan yeni Android telefonunuza taşıdığınızı varsayar) ve Kodu gönder.

 4. Yeni telefonunuza 6 basamaklı bir onay kodu içeren bir metin mesajı alacaksınız.

 5. Girin kodu web sitesine girin ve Sunmak. Bu, numaranızı iMessage’dan kaldırır ve sorunu çözer.

Android’e Geçmeden Önce iMessage Hatasını Düzeltin

Android’e geçmeyi planlıyorsanız, ancak henüz yapmadıysanız, hatanın oluşmasını önlemenin daha kolay bir yolu var. Numaranızı iMessage’dan kaldırın. Bu, artık ücretsiz iMessage almayacağınız anlamına gelir. Ancak bu mesajlar, hiçbir şeyi kaçırmamanız için kısa mesaj olarak gönderilir. Bunu yapmak için:

 1. Simgesine dokunun. Ayarlar app.

 2. Dokunmak Mesajlar.

 3. Taşı iMessage geçiş anahtarı Kapalı/beyaz.

Hala iPhone’unuz Varsa Hatayı Düzeltin

Android’e geçtiyseniz ancak kullanılmış iPhone’unuzu geri dönüştürmediyseniz veya satmadıysanız, hatayı çözmenin başka bir yolu var. Bu durumda:

 1. SIM kartı yeni Android telefonunuzdan çıkarın, ardından iPhone’a takın. Bu, telefon numaranızı geçici olarak iPhone’a geri taşır.

 2. Simgesine dokunun. Ayarlar app.

 3. Dokunmak Mesajlar.

 4. Taşı iMessage geçiş anahtarı Kapalı /beyaz.

 5. SIM kartı yeni telefonunuza geri takın.

Android hatası, metin gönderirken karşılaşabileceğiniz tek sorun değil. İPhone metin mesajları gönderilmediğinde nasıl düzelteceğinizi öğrenin.