Skip to content

Bu İpuçları, Püf Noktaları ve Eğiticilerle Gmail’de Ustalaşın

8 de Mayıs de 2021

Bir Gmail hesabı oluşturmak hızlı, kolay ve ücretsizdir, ancak en havalı özelliklerinden bazıları hemen görünmez. Gmail hesabınızdan en iyi şekilde yararlanmak için bu ipuçlarını ve teknikleri kullanın.

jayk7 / Getty Images

Unutulmuş bir Gmail Şifresi Nasıl Kurtarılır

Hatırladığınızı düşündüğünüz şifrelerin hiçbiri işe yaramadığı için Gmail hesabınıza giremiyor musunuz? Hesabınıza geri dönmek için nasıl kimlik doğrulayacağınız ve yeni bir Gmail şifresi belirleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Gmail Desteğine Nasıl Ulaşılır?

Gmail’iniz bozuk mu? Sorununuzu nereye bildireceğiniz ve doğrudan Google’dan e-posta veya genel bir forum aracılığıyla yardım alacağınız yer burasıdır.

İPhone Mail’de Gmail’e Nasıl Erişilir

Gmail’i iPhone’unuzun Safari uygulamasında açabilirsiniz, ancak özel bir e-posta uygulamasının konforuyla karşılaştırıldığında bunda eğlence nerede? İPhone Mail’de bir Gmail veya Google Apps e-posta hesabının nasıl kurulacağı aşağıda açıklanmıştır.

Gmail Hesabınızı Nasıl Silersiniz?

Bir Gmail hesabından kurtulmak mı istiyorsunuz? Süresinin dolmasına izin vermek yerine, hemen Gmail hesabınızı nasıl sileceğinizi öğrenin.

Gmail İmzanıza Nasıl Resim Eklenir

Her e-postanızın markasını ve kişiselleştirmesini içeren bir logo veya başka bir resim eklemek ister misiniz? Gmail imzanıza nasıl grafik ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Gmail’de E-posta Şablonları Nasıl Kurulur ve Kullanılır

Daha akıcı bir iş süreci için e-postalarınızı ve yanıtlarınızı nasıl standart hale getireceğinizi öğrenin. Yeni iletilerde veya yanıtlarda tekrar tekrar kullanılmak üzere Gmail’de şablonları ayarlayın ve kaydedin.

Gmail’de Ekler ve İletiler için Boyut Sınırları

Gmail, gönderdiğiniz ve aldığınız iletiler ve ekler için maksimum boyut sınırlamasına sahiptir. Gönderdiğiniz eklerin ve mesajların boyutu 25MB’den fazla olamaz; ancak, boyutu 50MB’ye kadar olan iletileri alabilirsiniz. Videolar gibi daha büyük dosyaları Gmail aracılığıyla göndermek istiyorsanız, yardım için Google Drive’ı (Google’ın bulut depolama hizmeti) kullanabilirsiniz.

Gmail Parolanızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Periyodik olarak şifrenizi değiştirerek bilgisayar korsanlarının Gmail hesabınıza girmesini zorlaştırın.

Gmail Mesajından Google Takvim Etkinliği Nasıl Oluşturulur

“Bu akşam 19: 30’da akşam yemeği – yer mantarlı fettuccine” yazan bir e-posta alırsanız, doğrudan Gmail’den Google Takvim’de bir etkinlik ve hatırlatıcı oluşturmak çok kolaydır. Tüm detaylar önceden girilmiştir.

Google Drive Kullanarak Büyük Dosyalar Nasıl Gönderilir

Doğrudan Gmail’in genellikle belge ekleyeceğiniz e-posta oluşturma ekranından Google Drive’a 10 GB’a kadar büyük dosyaları yükleyin. Gmail’in iletiye, alıcıların dosyayı kolayca indirmesine olanak tanıyan bir bağlantı eklemesini sağlayın.

Gmail Saat Diliminizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Gmail’inizin gösterdiğinden farklı bir saat dilimindeyseniz, iletiler gönderildiğinde ve alındığında kafanızın karışmaması veya senkronizasyonun bozulmaması için Gmail hesabınızın saat dilimi ayarını güncelleyebilirsiniz.

Gmail’de Bir Gönderen Nasıl Engellenir

İstemediğiniz şakalar ve belirli bir gönderenden okumadığınız harika hikayelerden başka bir şey almıyor musunuz? Gmail’de bir göndereni nasıl engelleyeceğiniz ve saldırganın tüm postalarının daha sonra incelenmek üzere Çöp Kutusu klasörüne veya başka bir konuma nasıl gönderileceği aşağıda açıklanmıştır.

Gmail’den Bir Kişi Nasıl Silinir

Yanlışlıkla girdiğiniz bir kişiden kurtulmak mı istiyorsunuz? Adres defterinizi başka bir yerde tutulan müşteri ayrıntılarını temizlemeniz mi gerekiyor? Gmail kişilerinizden bir e-posta adresini nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Açıklanmayan Alıcılara Nasıl E-posta Gönderilir

Birkaç kişiye e-posta göndermek istediğinizde ancak her adresin e-posta adreslerini ifşa etmek istemediğinizde, ihtiyacınız olan tek şey Gmail’deki Bcc alanıdır. Diğer alıcıları görmeden birden fazla alıcıya mesaj göndermenize olanak tanır.

Bir Gmail Hesabından Diğerine Posta Taşıma veya Kopyalama

Yeni bir Gmail hesabınız var. Ayrıca eski bir Gmail hesabınız var. Tüm postaları (gönderilen iletiler dahil) bir hesaptan diğerine zahmetsizce nasıl taşıyacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Gmail’deki Diğer POP Hesaplarından Posta Nasıl Toplanır?

Gmail’i mevcut beş adede kadar diğer e-posta hesabından e-posta iletilerini indirecek şekilde ayarlayarak Gmail’i tek noktadan e-posta hizmetiniz olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Gmail’i Otomatik Olarak Başka Bir E-posta Adresine Yönlendirme

Gmail’in gelen iletileri herhangi bir e-posta adresine otomatik olarak nasıl yönlendireceğini öğrenin. Bu, örneğin bunları eski e-posta programınızda eski e-posta hesabınızda okumanıza olanak tanır. Hatta Gmail’e, arama amacıyla yönlendirilen postanın arşivlenmiş bir kopyasını tutması talimatını da verebilirsiniz.

Gmail’de Yahoo Mail’e Nasıl Erişilir

Yahoo Mail’inizi Gmail’de kullanın. Bir Yahoo Mail hesabıyla, Gmail’i yeni iletileri indirecek ve Yahoo Mail adresini kullanarak yeni postalar (ve yanıtlar) gönderecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Gmail’de Posta Nasıl Aranır

Bir iletinin Gmail hesabınızın geniş arşivlerinde bir yerde olduğunu bilmek yeterli olmadığında arama başlar. İletileri akıllıca bulmak için terimden terime tökezleyebilir veya Gmail’in gelişmiş arama işlevini kullanabilirsiniz.

Okunmamış Tüm E-postaları Bulma

Gelen kutuları, dağınık ve ezici yerlere dönüşebilir. Bu olduğunda Gmail, iletileri düzenlemenize ve filtrelemenize yardımcı olarak parlar. Bunun bir yolu, yalnızca okunmamış mesajlarınızı görüntülemektir; kısa bir arama hilesi yeterlidir.

Bir E-postaya Davet Nasıl Eklenir

Gmail, etkinlik ve toplantıların ayarlanmasını kolaylaştırır. Bir e-posta gönderebilir ve iletinin tüm alıcılarını aynı anda davet ederken Google Takvim’de bir etkinlik oluşturabilirsiniz.

İPhone Mail’de Gmail’i Silme veya Arşivleme için Kaydırma Nasıl Ayarlanır

İPhone Mail’de postaları arşivlemek ve saklamak yerine kaydırmanızın silinmesini mi istiyorsunuz? Gmail hesapları için bile, kaydırdığınızda iPhone Mail’in iletileri silmesini nasıl sağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bir Grup Listesine Birden Fazla Kişi Nasıl Eklenir

Bir e-postanın Bilgi satırında olduğu gibi bir kişi listeniz varsa ve onları Gmail’de hızlı adresleme için bir gruba eklemek istiyorsanız, kişileri tek seferde bir gruba ekleyebilirsiniz.

Grup E-postası Nasıl Gönderilir

Gmail’deki alıcılar listesine bir ileti gönderin. Gmail, siz yazarken grupları kullanarak grup adları önerir ve birden çok alıcıya hızlı bir şekilde e-posta göndermenizi sağlar.

Gmail’de İmza Nasıl Eklenir

Oluşturduğunuz e-postalara, iletişim bilgileri veya işletmeniz için bir reklam gibi birkaç satırlık metni Gmail’in otomatik olarak eklemesini sağlayın.

Outlook ile Gmail Hesabına Nasıl Erişilir

Outlook, Gmail hesabınız üzerinden posta okumak ve göndermek için harikadır. Outlook’ta Gmail’i kurmak da kolaydır.

Mac Mail’de Gmail Hesabına Nasıl Erişilir

Gmail ve macOS Mail birlikte iyi çalışır. Gmail hesabınız üzerinden posta gönderip almak için Mail’i Mac’te nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bir Göndereni Engelleme ve Bunu Yaptığınızı Onlara Nasıl Bildirebilirsiniz

Gmail’de, yalnızca belirli bir göndericiden gelen e-postaları gelen kutunuzdan taşımakla kalmayıp, aynı zamanda bir mesajla yanıtlayarak göndereni engellemeden haberdar eden bir kural oluşturun. Bu, bir göndereni engellemenize ve aynı zamanda engellemeden haberdar etmenize olanak tanır.

Gmail Adres Defterinize Bir Gönderen Nasıl Eklenir

Bir e-postanız var ve göndericisini adres defterinize eklemek mi istiyorsunuz? Gönderenleri hızlı bir şekilde Gmail kişilerine nasıl dönüştüreceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Gmail Kişilerinizi Nasıl Dışa Aktarabilirsiniz?

Tüm Gmail kişilerinizi sıkıştırılmış biçimde sabit diskinize kaydedin. Daha sonra bunları başka bir Gmail hesabına veya başka bir e-posta programına aktarabilirsiniz.

Bir E-postayı EML Dosyası Olarak Kaydetme

Tek bir e-postayı masaüstünüze kaydedin, başka bir e-posta programına taşıyın veya bir ek olarak iletin; Gmail’de iletileri .eml dosyaları olarak nasıl dışa aktaracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Gmail’e Okuma Bölmesi Ekleme

Genel bakışınızı ekranda tutarken e-postalarınızı okumayı tercih ediyorsanız, Gmail’e bir önizleme bölmesi ekleyebilir ve geniş ekran düzenini veya geleneksel bir düzeni seçerek içindeki iletileri okuyabilirsiniz.

Gmail için Yeni Posta Sesi Nasıl Değiştirilir

Gmail hesabınıza yeni posta geldiğinde haber almak ister misiniz? Olağanüstü bir şey duymak ister misin? Yeni Gmail iletileri geldiğinde çalınacak sesi nasıl belirleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Mac Kişilerinizi Gmail Adres Defteri ile Senkronize Etme

Mac Mail ve Gmail’deki kişiler, kişilerinizi senkronize edecek ve tutarlı olacak şekilde ayarlanabilir.

Arka Plan Rengi ve Metin Yazı Tipi, Boyutu ve Rengi Nasıl Değiştirilir

İnce baskınızı küçültün ve doğum günü tebriklerinizi renkli yapın. Yazı tipi yüzünü, boyutunu ve rengini nasıl değiştireceğiniz ve Gmail’de vurgulamak için bir arka plan rengini nasıl seçeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Gmail’inize Erişim İzni Verdiğiniz Hizmetlere Nasıl Bakabilirsiniz?

Gmail hesabınıza, daha önce denediğiniz ancak artık kullanmadığınız siteler ve hizmetler tarafından hala erişilebilir durumda olabilir mi? Gmail e-postanıza ve adres defterinize kimlerin erişebileceğini ve erişimi nasıl iptal edeceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Yahoo Mail Mesajlarınızı ve Kişilerinizi Nasıl İçe Aktarabilirsiniz?

Yahoo Mail’den Gmail’e geçiş yapın ve iletilerinizi ve adres defterinizi içeri aktararak tüm postalarınızı, klasörlerinizi ve kişilerinizi saklayın ve klasörleri de etiketlere dönüştürün.

Gmail E-postası Filtreleri Kullanarak Nasıl Yönlendirilir

Gmail e-postanızı filtreleri kullanarak yönlendirin. Gelen mesajları otomatik olarak diğer e-posta adreslerine gönderin veya yalnızca belirli mesajları iletin.

Gmail Hesabınızı İki Adımlı Kimlik Doğrulama ile Güvenceye Alın

İki adımlı kimlik doğrulama, Gmail hesabınızı bilgisayar korsanlarından korumanın daha güvenli bir yoludur. Telefonunuz aracılığıyla gelen ve yalnızca kısa bir süre için geçerli olan bir giriş kodu gerektirecek şekilde Gmail’i nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Favori E-posta Programınızda IMAP Kullanarak Gmail’e Nasıl Erişilir?

Herhangi bir e-posta programında veya mobil cihazda tüm Gmail iletilerinize kesintisiz erişim sağlamak ve etiketlerinizin de klasörler olarak görünmesini sağlamak için Gmail IMAP’i kurun.

İPhone Mail’de Yanıtlanacak Bir E-posta Hesabı Nasıl Seçilir

Gmail’deki tüm e-posta hesaplarınızı topluyor ve doğru adresten akıllıca yanıtlamak ve gönderilen postalarınızı Gmail’de düzenli tutmak mı istiyorsunuz, tümü iPhone Mail’de mi? Nasıl yapacağınız burada.

Ofis Dışında Otomatik Yanıt Nasıl Ayarlanır

Bilgisayarlardan ve internet bağlantılarından uzaktayken, Gmail’i yeni iletilere otomatik olarak yanıt verecek, gönderenlere müsait olmadığınızı ve ne zaman yanıt verebileceğinizi bildirecek şekilde ayarlayın.

POP / IMAP için Gmail Uygulamasına Özgü Parola Nasıl Oluşturulur

Bir e-posta programının IMAP veya POP yoluyla erişmesine izin verirken, Gmail hesabınızı güvende tutmak için iki aşamalı kimlik doğrulamayı etkinleştirebilirsiniz. Tahmin edilmesi zor olan ve herhangi bir zamanda kolayca iptal edilen uygulamaya özel Gmail şifrelerinin nasıl oluşturulacağı aşağıda açıklanmıştır.

POP Üzerinden Herhangi Bir E-posta İstemcisiyle Gmail’e Nasıl Erişilir

Normal POP erişimiyle iletileri indirerek masaüstü e-posta istemcinizi Gmail hesabınızla kullanın. Hala tüm Gmail’inizin web üzerinde arşivlenip aranabilir olmasını sağlayabilir veya alınan postayı otomatik olarak silebilirsiniz.

Gmail Kişilerini Açma ve Erişme

Gmail’de bir adres defteri girişi eklemek, düzenlemek veya silmek mi istiyorsunuz? Gmail Kişilerinizi nasıl açacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Tam Bir E-posta Dizisi Nasıl İletilir

İleti dizisinin tamamı yönlendirilmeye değerse, bunu Gmail’de bir seferde bir e-posta yapmanız gerekmez; onları birlikte gönderebilirsiniz.