Skip to content

Bu Ücretsiz Programlarla Şarkılardan Vokalleri Kaldırın

27 de Mayıs de 2021

Hiç bir şarkı dinlediniz ve vokalleri ortadan kaldırmayı dilediniz mi? Müzik parçalarından insan sesini çıkarma sanatını yapmak herkesin bildiği gibi zordur, ancak yapılabilir. Vokal ovma asla mükemmel değildir. Süreç genellikle stereo görüntüyü ters çevirerek ve onu monoya ve monoya dönüştürerek çalıştığı için, her zaman bazı vokal kusurları olacaktır. Vokallerin çoğunu kaldırabilseniz bile, enstrümantal parça yine de değişmiş ses çıkaracaktır. Bununla birlikte, biraz deney, kaliteli ses ve biraz da şansla, iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bir şarkının sesini kaldırabilen yazılım çok paraya mal olabilir. Bu kılavuzda, kendi dijital müzik kitaplığınızla kullanabileceğiniz bazı ücretsiz yazılımlara bakıyoruz.

Cankurtaran

Audacity

Ne Seviyoruz

 • Güçlü ve popüler ses düzenleme programı.
 • Belirli eklentiler tamamen başarılı olmasa bile dalga formlarını ayarlayın.

Neleri Sevmiyoruz

 • Dalga biçimi düzenlemesinin anlaşılmasını gerektirir; dik öğrenme eğrisi.
 • Çıkışı MP3 olarak oluşturmak ek kurulum ve kurulum gerektirir.

Popüler Audacity ses düzenleyicisi, ses çıkarma için yerleşik desteğe sahiptir. Bunun yardımcı olabileceği farklı senaryolar vardır. Birincisi, vokallerin etrafına yayılmış enstrümanlar ile stereo görüntünün ortasında olması. Diğeri, vokallerin bir kanalda olması ve diğer her şeyin başka bir kanalda olmasıdır. Çevrimiçi Audacity kılavuzunda bu seçenekler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Audacity’de ses kaldırma seçeneği, Etki Menü. Biri denir Ses kaldırıcı ve diğeri Ses Azaltma ve İzolasyon.

İndirmek İçin:

Wavosaur

Ne Seviyoruz

 • Otomatik işleme.
 • Çok sayıda güçlü dalga formu düzenleme aracı.

Neleri Sevmiyoruz

 • Antika arayüz.
 • Sınırlı dalga formu düzenleme.

Wavosaur, VST eklentilerini, toplu dönüştürmeleri, döngüleri, kaydı ve diğer özellikleri destekleyen mükemmel bir ücretsiz ses editörü olmasının yanı sıra, şarkılardan vokalleri kaldırmak için de kullanılabilir. Wavosaur’a bir ses dosyası aktardıktan sonra, dosyayı otomatik olarak işlemek için Voice Remover aracını kullanabilirsiniz. Tüm ses kaldırma yazılımlarında olduğu gibi, Wavosaur ile elde ettiğiniz sonuçlar değişiklik gösterir. Bu, müziğin türü, ne kadar sıkıştırılmış olduğu ve ses kaynağının kalitesi gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanmaktadır.

İndirmek İçin:

AnalogX Vokal Sökücü (Winamp Eklentisi)

Ne Seviyoruz

 • Ses iptaline algoritmik yaklaşım.
 • Bir şeyi yapar ve temiz bir şekilde yapar.

Neleri Sevmiyoruz

 • Winamp gerektirir.
 • Sınırlı durumlarda başarılı.

Winamp medya oynatıcısını müzik koleksiyonunuzla birlikte kullanırsanız, analogX Vocal Remover, vokalleri kaldırmak için eklentiler klasörünüze yüklenebilir. Kurulduktan sonra, vokalleri kaldırmak için basit bir arayüze sahiptir. Aktif işleme için Vokalleri Kaldır düğmesini veya şarkıyı normal şekilde duymak için bypass düğmesini kullanabilirsiniz. Ayrıca, ses işleme miktarını kontrol edebilmeniz için kullanışlı bir kaydırma çubuğu da vardır.

İndirmek İçin:

Winamp’ta AnalogX Vocal Remover kullanmak için şu adrese gidin: Seçenekler > Tercihler > DSP / etki.

Karaoke Anything

Ne Seviyoruz

 • Vokalleri izole etme ve çıkarma sürecini basitleştirir.
 • Karmaşık çan ve ıslık yok.

Neleri Sevmiyoruz

 • Kötü kullanıcı derecelendirmeleri.
 • Parçayı kaydedemiyorum.

Karaoke Anything, vokalleri müzik parçalarından çıkarmak için iyi bir iş çıkaran bir yazılım ses oynatıcısıdır. MP3 dosyaları veya tüm ses CD’leri için kullanılabilir. Arayüz oldukça kullanıcı dostudur. Bir MP3 dosyası üzerinde çalışmak için, o modu seçmeniz yeterlidir. Ses çalar çok basittir ancak üzerinde çalışmadan önce müziği önizlemenize izin verir. Beklediğiniz gibi, bir oynat, duraklat ve durdur düğmesi var. Vokalleri azaltırken ses işleme miktarını kontrol etmek için bir kaydırma çubuğu kullanılır. Ne yazık ki, Karaoke Anything duyduklarınızı kurtaramaz. Bununla birlikte, MP3 dosyaları ve ses CD’leri için vokalleri filtreleyebilen temel bir ses çalar istiyorsanız, Karaoke Anything dijital ses araç kutunuzda saklamak için iyi bir araçtır.

İndirmek İçin: