Skip to content

Bumble Desktop Nasıl Kullanılır

10 de Mayıs de 2021

Bumble, mobil uygulama aracılığıyla yaygın olarak kullanılan popüler bir çevrimiçi buluşma platformudur, ancak masaüstü kullanıcıları için endişelenmeyin, bir web sürümü de var. İster mobil cihazınızda Bumble’ı, ister masaüstünüzde Bumble’ı veya her ikisini birden kullanmak isteyin, istediğiniz gibi maçlara göz atmaya başlayabilirsiniz. Bumble, telefon numaranızı, Facebook hesabınızı veya Apple Kimliğinizi kullanarak bir hesap oluşturmanıza olanak tanır.

Masaüstü Web’de Bumble Nasıl Kullanılır

Google Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer, Edge ve Opera dahil olmak üzere herhangi bir büyük web tarayıcısı için aşağıdaki talimatlar izlenebilir.

 1. Tercih ettiğiniz web tarayıcısında Bumble.com’a gidin.

 2. Henüz bir hesap oluşturmadığınızı varsayarak, sarı Katılmak buton. Zaten katıldıysanız, seçin Oturum açoturum açma ayrıntılarınızı girin ve aşağıdaki dördüncü adıma geçin.

 3. Apple bilgilerinizle kaydolmak istiyorsanız Apple Kimliğinizi girin. Facebook hesabınızla oturum açmayı tercih ediyorsanız, Facebook kullan. Bumble’a Facebook hesabınıza erişim izni vermeniz istenecektir. Telefon numaranızı kullanmakta sorun yoksa, seçin Cep telefonu numarasını kullan ve numaranızı girin. Sonra seçin Devam et.

  Hesap açmak için üç yöntemi gösteren Bumble oturum açma ekranı

  Bir telefon numarasıyla kaydolmaya karar verirseniz, hesabınızı kısa mesaj veya telefon görüşmesi ile doğrulamanız istenir. Doğrulama işlemini tamamlamak için Bumble’a girmeniz için bir kod alacaksınız.

 4. Hesabınız oluşturulduktan ve oturum açtıktan sonra, seçin BumbleDate romantik ilişkiler için BumbleBFF arkadaşlıklar için veya BumbleBizz profesyonel ilişkilerin potansiyel eşleşmeleri görmeye başlaması için. Bu özel öğretici BumbleDate seçimini kullanır.

  Bumble.com BumbleDate, BumbleBFF ve BumbleBizz seçeneklerini gösteriyor

  Tarih, BFF ve Bizz modu arasında geçiş yapmak isterseniz tek yapmanız gereken, logo Ekranın üst kısmında ve ardından istediğiniz modu seçin.

 5. Seçerek Bumble’a hangi cinsiyetlerle ilgilendiğinizi söyleyin Erkekler, KADIN veya Herkes.

  Bumble.com'un ekran görüntüsü.

 6. Maçlara göz atmaya başlayın. Ek fotoğraflar ve bilgiler dahil olmak üzere bir kullanıcının tam profilini görüntülemek için aşağı kaydırabilirsiniz.

 7. Seçin X bir kullanıcıyı veya onay işareti Onları beğenmek için düğmeye basın.

  Bumble.com, geçiş yapmak veya bir maçı beğenmek için düğmeleri gösteren

  Profillere göz atmak ve bunları geçmek veya beğenmek için klavyenizin ok düğmelerini kullanabilirsiniz. Kullanın yukarı ve aşağı profilleri yukarı ve aşağı kaydırmak için ok düğmelerini kullanın. Kullan ayrıldı geçmek için ok düğmesi ve sağ beğenmek için ok düğmesi.

 8. Kullanıcıları sevdikçe ve onlar da sizi sevdikçe (veya tam tersi), eşleşmeler yapılacak ve sol sütunda görünmeye başlayacaktır. Sizinle bir maç arasında bir konuşma başladığında, burada da bir Görüşmeler sekmesinin göründüğünü göreceksiniz. Arasında geçiş yap Konuşmalar eşleşmelerinizle sohbet etmek için sekme ve Maçlar En yeni eşleşmelerinizi ve onlarla sohbet başlatmak için kalan süreyi görmek için sekme.

  Görüşmeler sekmesini ve Maçlar sekmesini gösteren Bumble Match ekranı

  Sadece kadınların sohbete başlayabileceğini unutmayın. Manuel olarak 48 saate uzatılmadığı sürece hiçbir mesaj gönderilmezse maçlar 24 saat sonra sona erer.

 9. Profilinizi ve ayarlarınızı özelleştirebilirsiniz. profil fotoğrafı sol üst köşede. Sol dikey menüden Profili Düzenle Daha fazla fotoğraf eklemek ve bilgilerinizi doldurmak için. Seçiniz Ayarlar erteleme modunu etkinleştirmek, ilgilendiğiniz kişileri değiştirmek, ilgilendiğiniz kişinin yaşını ayarlamak, mesafeyi ayarlamak ve daha fazlası için.

  Profil Düzenle ekranını gösteren Bumble

  Bumble’ın premium özelliklerini kullanmak istiyorsanız, bunu sol dikey menüden seçerek yapabilirsiniz. Spot Işığı Etkinleştir veya Boost’unuzu yönetin.