Skip to content

Bumble Profili Nasıl Yapılır

28 de Mayıs de 2021

Bumble profiliniz, aldığınız eşleşme sayısını ve bu eşleşmelerin kalitesini belirleyecektir. En yüksek sayıda kaliteli eşleşme elde etme şansınızı artırmak için profilinizde mümkün olduğunca çok ayrıntıyı doldurmanız önemlidir.

Hisse senedi

Bumble Profilinizi Nasıl Oluşturur ve Doldurur

Bumble’daki ilk etkinliğiniz tam bir profil oluşturmak olmalıdır. Bazıları için bu aynı zamanda en zor olanıdır. Oraya ne yazıyorsun? İşte başlamak için bazı yardımlar: Aşağıdaki talimatlar, telefon numarası veya Facebook hesabınız aracılığıyla bir Bumble hesabına zaten kaydolduğunuzu varsaymaktadır. Facebook hesabınız üzerinden kaydolursanız, Facebook’tan bazı bilgilerin (en son profil fotoğraflarınız gibi) otomatik olarak Bumble profilinizde görüneceğini ve bu adımları izleyerek değiştirebileceğinizi unutmayın.

 1. Bumble uygulamasında, Profil profil sekmenize gitmek için alt menüdeki simgesine, ardından Düzenle profil resminizin yanındaki simge (kalem). Bumble.com’da profil fotoğrafı sol üst köşede.

 2. Hem uygulamada hem de Bumble.com’da X Kaldırmak için mevcut herhangi bir fotoğrafın üzerine veya + (artı işareti) boş bir fotoğrafın üzerine yeni bir tane yüklemek için. Profilinize en fazla altı fotoğraf ekleyebilirsiniz. Uygulamadaki fotoğraflarınızın sırasını, parmağınızı kullanarak sürükleyip yerine bırakarak değiştirebilirsiniz.

 3. Hangi modu kullandığınıza bağlı olarak (Tarih, BFF veya Bizz), fotoğraflarınızın altında gördüğünüz profil bölümleri biraz farklı görünecektir. Bu eğitimin iyiliği için, Tarih modunu kullandığınızı varsayacağız. Uygulamadaki modlar arasında geçiş yapmak için, profil düzenleme sekmenizden sola veya sağa kaydırmanız yeterlidir. Bumble.com’daysanız, profil düzenleme sayfasından çıkmanız gerekir. X sağ üst köşede, üstteki logoyu seçin, ardından profil düzenleme sayfasına dönmeden önce uygun modu seçin.

 4. İçinde Profil İstemleri bölümünde, kişiliğinizi göstermenize yardımcı olacak bir bilgi istemi seçin. Örneğin, seçerseniz hayalimdeki akşam yemeği konuğu, bir cevap yazmanız istenecektir.

  Bumble profilini düzenleme

  İstediğiniz kadar profil istemini doldurabilir ve aralarında istediğiniz sıklıkta geçiş yapabilirsiniz, ancak profilinizde bir seferde yalnızca birini gösterebilirsiniz.

 5. Seçin Benim hakkımda bölümüne gidin ve kendiniz hakkında kısa bir özet yazın. Bu bölüm için 300 karakterle sınırlısınız.

 6. Altında işim ve eğitimim bölüm, seçin İş ekle iş unvanınızı ve şirketinizi uygun alanlara doldurmak için, ardından Ekle veya Kayıt etmek. İsteğe bağlı olarak, seçin Eğitim ekleyin eğitim kurumunuzu ve mezuniyet yılınızı uygun alanlarda doldurmak için, ardından seçin Ekle veya Kayıt etmek.

 7. Altında Temel bilgilerim bölümünde, çoktan seçmeli listeden bir seçenek belirlemek için her bir alt bölümü ayrı ayrı seçin (veya ölçekleri veya haritaları kullanın). Tarih modu için cinsiyetinizi, boyunuzu, yıldız işaretinizi, evcil hayvanlarınızı, egzersizlerinizi ve daha fazlasını belirleyebilirsiniz.

  Bumble'da profil bölümünü tamamlamanın ekran görüntüleri.

  En alakalı eşleşmeleri alma şansınızı artırmak için yukarıdakilerin her biri için ayrıntılar ekleyin. Boş bırakmaktan kaçının.

 8. Instagram ve Spotify hesaplarınızı bağlama seçeneğiniz var. Sadece seçin Instagram’ınızı bağlayın ve / veya Spotify’ınızı bağlayın. Bu uygulamalara erişmek için Bumble’a izin vermeniz gerekir. Instagram veya Spotify’ı bağladığınızda, en son Instagram gönderileriniz ve / veya en son oynattığınız parçalar Bumble profilinizde görünecektir.

 9. Profilinizin ayrıntılarını doldurmayı tamamladığınızda, simgesine dokunun. Bitti uygulamanın sağ üst köşesindeki veya X tarayıcınızın sağ üst köşesinde.

 10. Uygulamada profilinizin başkalarına nasıl göründüğünü görmek için, profil fotoğrafı (kalem simgesi değil). Profilinizin yalnızca şu anda uygulamada olan diğer kişilere nasıl göründüğünü görüntüleyebilirsiniz. Web sürümünde böyle bir işlev yoktur.