Skip to content

Bütçeniz İçin Doğru iPad

22 de Haziran de 2021

iPad çeşitli boyut ve fiyatlarda gönderilir. Yepyeni bir iPad, normal bir iPad için 329 dolara kadar ve 12.9 inç iPad Pro için 1.700 dolara kadar mal olabilir. Bu çeşitlilik, bir iPad modelini hemen hemen her bütçeye uygun hale getirir ve kullanılmış veya yenilenmiş cihazları düşündüğünüzde fiyat daha da düşük olabilir. Sorulacak ilk soru, bir iPad’e ne kadar harcamak istediğinizdir. Genel olarak, ne kadar çok harcarsanız, depolama alanı, ekran boyutu ve bilgi işlem gücü o kadar büyük olur.

Lisa Fasol / Lifewire
Bu yazıda listelenen cihazlar ve fiyatlar 2020 yazı itibariyle günceldir.

12.9 inç iPad Pro

Bir kişi kalemle 12.9 inç iPad Pro'yu çiziyor

elma
Apple, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar arasındaki boşluğu kapatmak için 12.9 inçlik devasa bir ekrana sahip bir iPad tanıttı. iPad Pro kesinlikle bir PC işlemci gücüne sahip bir tablet. A12Z yongası, orta sınıf bir dizüstü bilgisayar kadar güçlü ve uygulamaların bu geniş ekranla birlikte kullanılabilmesi için 4 GB RAM ile çok görevli bir canavar. Ayrıca, akış sırasında HDTV’nizi kaçırmanıza neden olmayacak bir ekrana sahip harika bir aile iPad’i olabilir. iPad Pro, 999 ABD dolarından başlar ve Wi-Fi+Hücresel özellikli 1 TB modeli için 1.700 ABD Dolarına kadar çıkabilir.​

11 inç iPad Pro

11” iPad Pro Wi-Fi 64 GB

Walmart
12,9 inç Pro kadar güçlü ve birkaç özelliği onu bile aşan 11 inç iPad Pro, Pro düzeyinde bir iPad isteyenler için ancak üst düzey bir dizüstü bilgisayar kadar harcamak istemeyenler için harika. Akıllı telefonunuzla rekabet edebilecek 12 megapiksel arkaya bakan bir kamerası var ve önceki iPad’lerden daha geniş bir renk yelpazesi gösterebilen bir ekrana sahip. 64 GB depolama alanına ve Wi-Fi bağlantısına sahip temel model 799 ABD Doları tutarındadır.

iPad Havası

Altın renginde üçüncü nesil iPad Air'in ekran görüntüsü

elma
Üçüncü nesil iPad Air, Apple A12 Bionic çip, yükseltilmiş bir Retina ekran ve Apple Pencil desteği gibi Pro düzeyinde özelliklere sahiptir. 64 GB depolama ve Wi-Fi bağlantısı için 499 dolardan başlıyor ve fiyat ile güç arasında rahat bir orta yol tutuyor gibi görünüyor.

iPad Mini 5

iPad Mini 5'in çeşitli renklerde ürün ekran görüntüsü

elma
iPad Mini, daha küçük bir tablet isteyen ancak teknik özellikleri gözden kaçırmak istemeyen herkes içindir. A12 Bionic çipi, 64 GB veya 256 GB depolama alanı, yükseltilmiş Retina ekranı ve birinci nesil Apple Pencil desteği ile iPad Air kadar güçlüdür. 64 GB 399 dolardan, 256 GB modeli ise 549 dolardan başlıyor. Daha küçük bir ekran istemiyorsanız, muhtemelen iPad Air için fazladan 100 dolar harcamanız daha iyi olur.

iPad (7. Nesil)

7. nesil iPad'in arduvaz grisi ürün ekran görüntüsü

elma
Apple’ın en popüler tableti olan 7. nesil iPad, 10.2 inç Retina ekrana, Apple A10 Fusion çipe ve 32 GB veya 128 GB depolama alanına sahiptir. Diğer modellerden biraz daha az güçlü olsa da, 329 $’lık uygun başlangıç ​​fiyatı, e-posta ve video akışı gibi temel günlük görevleri yerine getirebilecek bir tablet arayanlar için onu çekici bir seçenek haline getiriyor.

En İyi Fırsat İçin Alışveriş Yapın

Burada listelenen perakende fiyatları Apple’ın çevrimiçi mağazasından alınmıştır ve iyi bir anlaşma için etrafta alışveriş yapmak akıllıca olacaktır. Perakendeciler genellikle tatil sezonu yaklaştıkça iPad’i satışa çıkarır. Amazon, Best Buy ve Frys gibi yerleri kontrol etmekte fayda var.

Kullanılmış ve Yenilenmiş iPad’ler

Daha eski bir model kullanılmış iPad satın almak cazip gelebilir, ancak bazen kısa vadeli tasarruflar, yalnızca birkaç yıl sonra tableti yükseltmeniz gerektiğini fark ettiğinizde daha pahalıya mal olur. Biraz tasarruf etmek istiyorsanız, Apple’ın yenilenmiş iPad’leri yenileriyle aynı bir yıllık garantiye sahiptir. Apple’ın yenileme çalışmaları ve garantisiyle desteklenen indirimli yenilenmiş ürünler, daha ucuz bir iPad satın almanın akıllıca bir yoludur.