Skip to content

Çalışan Evrensel Yedek Araç Isıtıcıları

21 de Mayıs de 2021

Arabanızdaki güvenilir ısı, Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisine tam olarak uymayabilir, ancak başka bir uzun, buz gibi soğuk bir yolculukla karşı karşıya kaldığınızda ve kış sonsuzluğa uzanacak gibi göründüğünde kesinlikle güzel. Sorun şu ki, bazı araba ısıtıcıları doğru şekilde düzeltmek için çok pahalı ve oradaki araç ısıtıcı alternatiflerinin çoğu oldukça anemik. Öyleyse, bir tamirciye, bozuk bir ısıtıcı göbeğini değiştirmek için tüm ön panelinizi yırtması için para ödeyemiyorsanız veya uzun süredir kullanılmayan bileşenlere sahip ve yeni eski bir stoğu olmayan eski bir aracı sürüyorsanız ne yapmanız gerekir? görme?

Çoğu araba ısıtıcısı alternatifine sevgim yok, ama bunlar gerçekten işe yarıyor.
PLASTICBOYSTUDIO / Moment / Getty

Universal Under-Dash ve Yardımcı Araç Isıtıcıları

Kendinizi yukarıda özetlenen durumlardan birinde bulursanız, her zaman bir tür alternatif 12V araba ısıtıcısı ile geçmeyi deneyebilir veya sadece işe gidip gelmek için ekstra sıkı bir araya getirebilirsiniz, ancak bu şekilde olması gerekmez. En iyi 12V araba ısıtıcısının bile yapamayacağı bir şekilde arabanızın geldiği ısıtıcı sistemini değiştirmek için tasarlanmış geniş bir ürün sınıfı var. Bu cihazlar, tıpkı fabrika ısıtıcı sisteminiz gibi iki temel bileşenden oluşur: bir ısıtıcı göbeği ve bir üfleyici motor. Bu tür yedek araç ısıtıcısının çalışma şekli, motor soğutma sisteminize bağlamanız gereken bir ısıtıcı göbeğine sahip olmasıdır. Isıtıcı göbeğine ek olarak, aracınızın elektrik sistemine bağlanması gereken bir üfleyici motora da sahiptir. Bu bağlantılar yapıldıktan sonra, bu tip cihaz, fabrika ısıtıcınızın eskiden yaptığı gibi tam olarak aynı şekilde çalışır. Motordan gelen sıcak soğutucu, yedek ısıtıcıdan geçer, üfleyici motor, havayı göbeğe zorlar ve sıcak hava, aracınızın yolcu bölmesine atılır. Bu ısıtıcılar, arabanızın veya kamyonunuzun fabrika ısıtma sistemini tamamen değiştirebilir, ancak bunun için aracınızın soğutma sistemine bağlanmaları gerekir. Bu tür bir işte rahat değilseniz, bu ünitelerden birini satın almadan önce kurulum maliyetleri hakkında güvenilir bir tamirciye danışın.

Satış Sonrası Araç Isıtıcıları için En İyi Seçenekler

Bazı yedek araba ısıtıcıları, doğru yapıldığında neredeyse fabrikada monte edilmiş gibi görünebilen ön panel altı ünitelerdir, diğerleri ise teknik olarak daha büyük araçlar için yardımcı ısıtıcılar anlamına gelen büyük, hacimli ünitelerdir. Herhangi bir araçta her iki türü de kullanabilirsiniz, ancak herhangi bir birimin yayabileceği ısı miktarına ek olarak, sahip olduğunuz kullanılabilir alana kıyasla birimin boyutuna da dikkat etmeniz gerekir.

Maradyne H-400012 Santa Fe 12V Yer Tipi Isıtıcı

Maradyne satış sonrası yedek araba ısıtıcısı.

Maradyne
Isı çıkışı: 12.200 BTU / saat
Fan: iki hızlı
Akış hızı: 200 CFM
Mevcut çizim: 6A @ 12V Ne Seviyoruz

 • Yerleşik bir üfleyici motor içerir.
 • İyi akış hızı.

Neleri Sevmiyoruz

 • Yalnızca iki fan hızı.
 • Plastik konstrüksiyon dayanıklılıktan yoksundur.

Maradyne’s H-400012 Santa Fe, tek bir kaygan pakette hem bir ısıtıcı göbeği hem de bir üfleyici motor içeren yedek bir araba ısıtıcısıdır. Bu, aracın siyah trim bileşenlerine sahip olması koşuluyla, zemine monte edilmek üzere tasarlanmış ve yerinde görünmeyen bir yedek araç ısıtıcısı örneğidir. Bu tür yedek araç ısıtıcısını diğer alternatiflerle karşılaştırmak için saatte 1 BTU kabaca 0,29 watt’a eşittir. Dolayısıyla saatte 12.200 BTU’luk bir ısı çıkışı ile bu ünite 3.538 watt’lık bir ısıtıcıda karşılaştırılabilir. Bu, bir sigara çakmağı soketine takabileceğiniz herhangi bir 12V ısıtıcının watt’ının 10 katından fazladır ve diğerlerinden önemli ölçüde daha fazla ısı çıkışını temsil eder. pille çalışan ısıtıcı sönebilir.

Flex-a-lite 640 Isıtıcı

Flex-A-Lite 640 Mojave Isıtıcı

Flex-A-Lite
Isı çıkışı: 12.000 BTU / saat
Fan: üç hızlı
Akış hızı: 140 CFM
Mevcut çizim: 6A @ 12V Ne Seviyoruz

 • Yerleşik üfleyici motoru içerir.
 • Üç hızlı fan.

Neleri Sevmiyoruz

 • Nispeten küçük, ancak çoğu binek araç uygulaması için hala çok büyük.

Flex-a-lite’ın Mojave 640’ı, hem bir ısıtıcı göbeğini hem de bir üfleyici motorunu birçok araçta yerinden çıkmayacak çekici bir pakette birleştiren bir yedek araba ısıtıcısının başka bir örneğidir. Bu özel ünite, ön panel altı kurulum için tasarlanmıştır ve ünite sadece yaklaşık 5 inç uzunluğunda olduğu için bunun için boyutlara sahiptir. Bazı binek araç uygulamaları için hala çok büyük, ancak bir göz atabilir ve aracınıza sığıp sığmayacağını görebilirsiniz.

JEGS Sıcak Çubuk Isıtıcıları

JEGS sıcak çubuk ısıtıcı

JEGS Yüksek Performans
Isı çıkışı: 12.000 – 40.000 BTU / saat
Fan: üç hızlı
Akış hızı: 170 – 300 CFM
Mevcut çizim: 4.9 – 11.6A Sevdiklerimiz

 • Çok fazla ısı yayar.
 • Dahili fan motoru.
 • Üç hızlı fan.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bazı uygulamalar için çok büyük.

JEGS Hot Rod Isıtıcılar, yedek veya yardımcı ısıtıcılar olarak kullanılabilir ve gamı, çıkışta Maradyne ve Flexalite ünitelerine benzer şekilde çalıştırır. önemli ölçüde daha fazla ısı çıkışı. En büyük JEGS ısıtıcı 40.000 BTU / saat üretir, bu da 11.600 watt’a karşılık gelir. Tipik ev tipi ısıtıcınız 1.500 watt ile doldurulacaktır. bakt ısı.

Yedek Araba veya Kamyon Isıtıcısı Nasıl Takılır

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu evrensel zemine monteli veya ön göğüs altı araç ısıtıcılarından birini takmak, bir elektrikli araba ısıtıcısı kurmak kadar kolay değildir. Kelimenin tam anlamıyla tak ve çalıştır özelliğine sahip çakmak ısıtıcıları gibi bazı elektrikli otomobil ısıtıcılarının montajı son derece kolaydır. Takın ve ısınırsınız. Diğerleri biraz kablolama gerektirir. Bu gerçek yedek ünitelerden birini takmak için, elektrik kablolarını yapmanız ve ayrıca ısıtıcıyı soğutma sisteminize bağlamanız gerekir. Bu, mevcut ısıtıcı çekirdeğinizin kullandığı güvenlik duvarındaki deliklere girmeniz veya yeni delikler açmanız gerektiği anlamına gelir. Sorununuz, kalorifer peteğinin çok zaman alıcı olması ve dolayısıyla size ulaşması pahalıysa veya tamirciniz güvenlik duvarında yeni delikler açmak zorunda kalacaktır. Bu tür deliklerin dikkatli bir şekilde konumlandırılması, herhangi bir şeye zarar vermekten kaçınmak için son derece önemlidir ve yolcu bölmesine zararlı dumanların girmesini önlemek için deliklerin uygun şekilde yalıtılması gerekir. Güvenlik duvarından deliklere eriştiğinizde, bir sonraki adım motor soğutma sistemine girmektir. Bozulmuş ısıtıcı göbeğinize bağlı mevcut ısıtıcı hortumlarını, onu atlıyorsanız kullanabilirsiniz veya bu birimlerden birini yardımcı ısıtıcı olarak kuruyorsanız bir ısıtıcı hortumuna ekleyebilir ve bunlara dokunabilirsiniz. Mevcut ısıtıcı göbeğiniz takılıysa, onu atlamayı düşünün. Tıkalı bir ısıtıcı göbeğine yol açan bir ısıtıcı hortumuna dokunmak, yedek ısıtıcınızın çalışmasını önleyecektir. Her iki durumda da, doğru hortumları yedek ısıtıcının girişine ve çıkışına bağlayabilmeniz için soğutma sistemindeki akış yönüne dikkat etmek önemlidir. Isıtıcı soğutma sistemine bağlıyken, üfleyiciyi aracınızın elektrik sistemine bağlamanız gerekir. Sigorta bloğunda yer varsa o yola gidebilirsiniz. Yoksa, güvenlik duvarından geçerek pilinize hat içi bir sigorta ile yeni bir kablo döşemeniz gerekir. Ayrıca, üfleyicinin uygun bir tel ve sigorta çekmek ve kullanmak için tasarlandığı amperajı da not etmeniz gerekir.

Yedek Araç Isıtıcısı Fabrika Sistemini Gerçekten Değiştirebilir mi?

Çoğu alternatif araç ısıtıcısı seçeneğinden farklı olarak, burada baktığımız gibi ürünler, kötü ısıtıcı göbeğiniz doğru şekilde düzeltmek için çok pahalıysa veya eski bir aracı kullanıyorsanız ve uyumlu parçaları bulmakta sorun yaşıyorsanız, kesinlikle bir fabrika ısıtıcısının yerini alabilir. Bazı üniteler diğerlerinden daha fazla ısı yayar, ancak ölçeğin alt ucundaki yedek ısıtıcılar bile bulacağınız herhangi bir 12V ısıtıcıdan önemli ölçüde daha fazla ısı sağlar.