Skip to content

Call of Duty Black Ops 2 Hataları ve İstismarları

10 de Mayıs de 2021

Call of Duty Black Ops 2, tüm zamanların en popüler ve en çok satan video oyunlarından biridir. Piyasaya sürüldüğünde, onu perakende sürümüne sokan bir dizi hatanın olduğu iyi bir şekilde belgelenmiştir. Bunların çoğu hata veya istismar olarak sınıflandırılabilir. Kasıtlı olsun veya olmasın, aksaklıklar ve istismarlar birçok video oyununun bir parçasıdır ve Call of Duty Black Ops II bir istisna değildir. Aşağıdaki liste, Call of Duty Black Ops II’deki en iyi bilinen ve popüler hatalardan bazılarını ayrıntılarıyla anlatmaktadır. Her bir aksaklık veya istismar, bir açıklamanın yanı sıra oyun sırasında aksaklığın veya istismarın nasıl yeniden üretilebileceğine ilişkin ayrıntılı videolara bağlantılar içerir. Bu hataların çoğu üç yıldan daha eski olsa da, piyasaya sürülen DLC’ler veya oyun yamaları aracılığıyla düzeltildiklerine dair hiçbir onay alınmadı. Bugün hala mevcutlarsa, piyasaya sürüldükten yaklaşık dört yıl sonra, Black Ops II Ağustos 2013’ten beri Treyarch / Activision’dan bir yama güncellemesi almadığından, “sabitlenmemiş” kalma ihtimalleri yüksektir.

Yılan Glitch

Şimdi İzle → Call of Duty 3 ve Call of Duty Black Ops’ta bulunan kötü şöhretli yılan arızası, Black Ops 2’ye muzaffer bir dönüş yapıyor. Bu aksaklık, temelde karakterinizi normal yürüme hızında “kalıcı” eğilimli bir konumda haritalarda hareket ettirmenizi sağlar yılan gibi kayıyormuş gibi görünüyor. Bu, oyunculara şüphesiz oyunculara daha kolay girmelerine izin vererek bir avantaj sağlar. Aksaklık PS3’te onaylandı, ancak Xbox 360 ve PC için onaylanmadı.

Zombiler Otobüs Glitch – Zombiler Noktayı Yığın

Call of Duty Black Ops Zombi Otobüs Glitch

Şimdi İzle → Zombies Bus Glitch / Zombies Pile Up Spot, tranzit haritasında bulunabilir ve oyuncuların bir zombi saldırısından zarar görmelerini önlemek için bir otobüsün üstündeki bu tek noktada kalmalarını sağlar. Video yalnızca yaklaşık 40 saniye sürüyor ve oyuncunun yalnızca bir zombiden kaçtığını gösteriyor, ancak daha fazlasını önlemek için kullanılabilir. Zombies modunda nefes almak için iyi bir nokta.

Zombies Glitch – Wall Breach Invincibility Glitch

Call of Duty Black Ops Wall Breach Invincibility Glitch

Şimdi İzle → Call of Duty Black Ops 2’nin Zombies modundaki bu aksaklık, oyuncuların bir duvarı geçmesine veya bir duvarı aşmasına ve saldıran zombilerden korunmasına olanak tanır. Zombiler onları çıkarabileceğiniz şekilde solunuzda birikecek. Bu alandan ayrılırsanız veya ihlal ile doğru bir şekilde bulunmazsanız zombiler size saldırır ve size zarar verir. Videoda da belirtildiği gibi, aksaklık Tranzit zombi haritasında otobüsten üçüncü durakta bulunabilir.

Geri Dönen Bakım Paketi Arızası

Call of Duty Black Ops Jumping Care Paketi Arızası

Şimdi İzle → Bu aksaklık çeşitli haritalarda görüldü ve sürekli olarak tekrarlanabilir görünmüyor, ancak mevcut. Gelen bakım paketleri, ilk çarpışmada orijinal bırakma bölgesinden çılgınca sıçrar. Zıplayan bakım paketi daha sonra tipik olarak biraz uzağa iner.

Dondurulmuş Zombi Glitch

Call of Duty Black Ops Frozen Zombie Glitch

Şimdi İzleyin → Frozen Zombie hatası gerçekten bir istismardan çok bir hatadır. Kimse bundan gerçekten yararlanamayacak, ancak aksaklık, temelde çevrede tamamen hareketsiz duran donmuş bir zombiyi gösteriyor. Bu, bazı insanları birkaç kez kandırabilir ve biraz ateş açabilir.