Skip to content

Capital One Alışveriş Nedir ve Nasıl Çalışır?

31 de Mayıs de 2022

Capital One Shopping (eski adıyla Wikibuy), çevrimiçi alışveriş yaparken kupon kodlarını otomatik olarak arayan bir web tarayıcı uzantısıdır. Alışveriş yapanların web sitelerinden kupon kodlarını manuel olarak uygulamalarını gerektiren kupon sitelerinin aksine, Capital One Shopping mevcut tüm kuponları arar ve bunları ödeme sırasında uygular. Capital One Shopping, 2014 yılında Wikibuy olarak kuruldu. Capital One Bank, 2018’de satın aldı ve 2020’de Capital One Shopping olarak yeniden adlandırdı. Ne Seviyoruz?

 • Kurulumu ve kullanımı kolaydır.
 • Az çaba için bedava para.
 • Ücretsiz veya indirimli fiyatlı ürünler kazanın.
 • Rakip uzantılardan daha fazla kupon bulur.

Sevmediklerimiz

 • Fiyat karşılaştırma özelliği her zaman doğru değildir ve hatalı listeler ortaya çıkarabilir.
 • Kupon bulamadığınızda, zaman kaybı gibi hissedebilirsiniz.

Capital One Alışveriş Kuponu Uzantısı Nasıl Çalışır?

Capital One Shopping’i yüklediğinizde, tarayıcı penceresinin eklentiler veya uzantılar alanında yeni bir simge göreceksiniz. Uzantıyı kullanmak için, bir alışveriş sitesinin alışveriş sepetinde veya ödeme sayfasındayken simgeyi seçin. Uzantı otomatik olarak görünebilir veya simgeyi seçmeniz gerekebilir. Ürün için kaç tane kupon kodu bulduğunu gösteren bir pencere açılacaktır. Seçme Kodları Deneyin kodları uygulamak için (Kodların çalışacağının garantisi yoktur; çoğu çalışmayacaktır.) Geçerli kupon kodları, ne kadar tasarruf kazandığınızı gösteren bir kalemle ödeme toplamınıza uygulanacaktır.

Capital One Alışveriş Nerelerde Yapılabilir?

Capital One Shopping, Chrome, Firefox, Edge ve Safari dahil olmak üzere en popüler web tarayıcılarında bir uzantı olarak mevcuttur. Capital One Shopping’i en popüler alışveriş sitelerinde kullanabilirsiniz. Hesabınıza bir kredi kartı veya banka kartı bağlarsanız, katılımcı gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalarda, restoranlarda ve diğer işletmelerde alışveriş yaptığınızda Capital One Alışveriş Kredisi kazanabilirsiniz. Daha fazla ayrıntı için katılan satıcıların tam listesine göz atın. Ayrıca iOS ve Android cihazlarda kullanılabilen bir eşlik eden Capital One Shopping uygulaması da bulunmaktadır.

Capital One Alışveriş Tarayıcı Uzantısı Nasıl Yüklenir

Capital One Shopping tarayıcı uzantısını nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. CapitalOneShopping.com/instant adresine gidin.
 2. Seçme a ekle [your browser] – Bedava.
 3. Seçme a ekle [browser].

  Capital One Shopping tarayıcıya ekle

 4. Seçme uzantı eklemek veya izin vermek istenirse. Safari kullanıyorsanız, App Store’a yönlendirilirsiniz. Seçme Almak veya Düzenlemek Uzantıyı eklemek ve devam etmek için Uzantıyı tarayıcınıza eklemek için talimatları izleyin. Adımlar, kullandığınız tarayıcıya göre değişir.
 5. Posta kodunuzu girin, Amazon Prime’a sahip olup olmadığınızı belirtin, hizmet şartlarını ve gizlilik politikasını kabul edin ve ardından öğesini seçin. Devam et. Bir e-posta adresi girin ve yapmadıysanız bir şifre oluşturun.

  Capital One Shopping tarayıcıya ekle

 6. Seçme Devam et veya pencereyi kapatın.

Capital One Shopping’i doğrudan tarayıcı uzantıları sayfasından yüklemeyi tercih ederseniz, aşağıdaki bağlantılardan birini seçin:

 • Chrome için Capital One Alışverişi
 • Firefox için Capital One Alışverişi
 • Edge için Capital One Alışverişi
 • Safari için Capital One Alışverişi

Capital One Shopping Nasıl Kaldırılır

Capital One Shopping’i kaldırmak için web tarayıcısında eklentiler veya uzantılar yönetim sayfasını açın, Capital One Shopping uzantısına gidin ve Kaldırmak veya Kaldır. Kaldırma işlemini onaylamanız istenirse, Evet veya Peki.

Capital One Shopping uzantısını kaldır

 

Capital One Alışveriş Güvenli mi?

Tarayıcı uzantıları kişisel verileri izleyebilir ve kötü amaçlı yazılım içerebilir, bu nedenle hangilerini yüklediğinize dikkat edin. Capital One Shopping güvenlidir, ancak bazı insanlar kaydettiği ve sakladığı bilgi miktarından rahatsız olabilir. Capital One Shopping’i kurduğunuzda, göz atma ve alışveriş davranışları da dahil olmak üzere sizinle ilgili özel bilgileri toplamasına ve bu bilgileri bir kredi kartı şirketi olan Capital One’ın sahibi olduğu Capital One’a iletmesine izin vermiş olursunuz.

 

Capital One Alışveriş Kuponu Uygulamasını Kullanırken Akılda Tutulması Gereken İpuçları

Capital One Alışveriş Kuponu Uygulaması ile en iyi deneyimi yaşamak için şu ipuçlarını izleyin:

 • Mümkün olan en iyi fırsatları elde etmek için fiyat takibini kullanın: Capital One, uçak bileti dahil olmak üzere belirli ürünlerdeki fiyat değişikliklerini takip eder. En iyi teklifi almak için bir fiyatı izlemek yararlıdır.
 • Fiyat karşılaştırma özelliğine göz atın: Amazon’da bir fırsat bulduğunuzda, aynı ürünün başka bir çevrimiçi mağazadan daha ucuz olup olmadığını kontrol etmek için Capital One Shopping’i kullanın.
 • Fiyat karşılaştırma fırsatlarını dikkatlice iki kez kontrol edin: Fiyat karşılaştırma özelliği paradan tasarruf etmenin harika bir yoludur, ancak yeni bir satıcıya gittiğinizde anlaşmanın devam ettiğinden emin olun. eBay gibi bir sitedeki herhangi bir alternatif listelemenin, Amazon’da ilk satın aldığınız ürünle aynı olup olmadığını kontrol edin.
 • Capital One Alışveriş Kredilerinden yararlanın: Capital One Shopping’i çok kullanıyorsanız, her zaman TAMAM Walmart, Macy’s veya diğer perakendecilerde alışveriş yaparken Capital One Alışveriş Kredisi bildiriminde. Capital One Shopping aracılığıyla ücretsiz puan kazanmak için kredileri kullanın.
 • Ürünlerin evinizde nasıl göründüğünü görmek için tamamlayıcı uygulamayı kullanın: Bir iPhone veya iPad’iniz varsa, eşlik eden Capital One Shopping uygulaması, aletlerin ve diğer öğelerin nasıl görüneceğini göstermek için artırılmış gerçeklik kullanır.

 

Capital One Alışveriş Kuponu Uygulaması Rakipleri

Capital One Shopping, piyasadaki en iyi kupon uygulamalarından biridir ve geçerli kodları bulmakta oldukça iyidir, ancak benzer hizmetlerden rekabet vardır:

 • Bal: Bu, Capital One Shopping’in en büyük rakibidir, çünkü her iki tarayıcı uzantısı da aynı işlevi görür. Honey, kupon bulmanın ve uygulamanın yanı sıra HoneyGold programı aracılığıyla bazı çevrimiçi mağazalardan para iadesi sunar.
 • Camelizer: Camelizer, Capital One Shopping veya Honey’den farklı çalışır. Amazon’da fiyatları takip etme ve fırsatlar bulma konusunda uzmanlaşmış CamelCamelCamel.com’un tarayıcı uzantısıdır.
 • PerakendeMeNot: Fırsatları manuel olarak gözden geçirmeyi tercih eden bilinçli alışveriş yapanlar için en eski ve en köklü kupon sitelerinden biridir.
 • Anlaşma Noktası: Bu başka bir kupon sitesidir, ancak kalabalık kaynaklı bir kupon veritabanı kullanır ve diğer sitelerden daha geçerli kodlar vaat eder.

 

Capital One Shopping iOS Uygulaması Nedir?

Capital One Shopping, tarayıcı uzantısıyla bilinir, ancak iOS ve Android cihazlar için tamamlayıcı bir uygulama da vardır. Tarayıcı uzantısıyla aynı şekilde çalışmaz. Gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalardan alışveriş yaparken ürünleri aramak veya barkodları taramak için uygulamayı kullanın. Mevcut en iyi fiyatı göstermek için Walmart, Target ve eBay gibi popüler perakendecilerin fırsatlarını çeker.

Wikibuy iOS uygulaması, ürünlerle ilgili fırsatlar bulmanızı sağlar

Dezavantajı, bir anlaşmadan yararlanmak için kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerektiğidir. Uygulama aracı görevi görür ve sizin için sipariş verir. Doğrudan satıcıdan sipariş vermeyi tercih ederseniz Capital One Shopping uzantısına sahip bir web tarayıcısı kullanın.

Şunun için indirin: