Skip to content

CBL Veri Parçalayıcı v1.0

8 de Mayıs de 2021

CBL Data Shredder, her ikisinden de çalıştırılabilen, kullanımı kolay ücretsiz bir veri imha programıdır. içeride ve dışarıda Windows, onu çok yönlü bir program haline getiriyor. Windows dışından çalıştırıldığında, CBL Data Shredder’ı kullanarak bir sabit diski yok edebilirsiniz. hiç yüklü işletim sistemi. Windows içinden, bu ücretsiz araç, Windows için kullandığınızdan başka, genellikle C: sürücüsü olan herhangi bir dahili veya harici sürücüyü tamamen silebilir. Bu inceleme CBL Data Shredder sürüm 1.0’a aittir. Lütfen incelememiz gereken daha yeni bir sürüm olup olmadığını bize bildirin.

CBL Veri Parçalayıcı Hakkında Daha Fazla Bilgi

CBL Data Shredder, her ikisi de farklı senaryolar için yararlı olan iki versiyonda gelir. Birincisi, bir diskette veya bir veri diskinde kullanılabilen önyüklenebilir bir program, diğeri ise Windows 7, Vista ve XP’de çalışan normal bir programdır. CBL Data Shredder, Windows 10 ve Windows 8’de de çalışacaktır, ancak yalnızca program yönetici haklarıyla başlatılırsa. Bir disket programı veya ISO disk görüntüsü olarak gelen önyüklenebilir program, bir işletim sisteminin kurulu olduğu sabit sürücüyü silmek için kullanışlıdır. Örneğin, bir Linux veya Windows sabit sürücüsünü silmek istiyorsanız, sürücüyü silmek için disketten veya diskten önyükleme yapmak için bu yöntemi kullanın. Windows sürümü, bir flash sürücüdeki tüm dosyaları veya şu anda Windows’u ve CBL Data Shredder programını çalıştırmak için kullandığınızdan başka bir bağlı sabit sürücüdeki tüm dosyaları yok etmeniz gerektiğinde kullanışlıdır. Hem önyüklenebilir sürümde hem de Windows programında, aşağıdaki veri temizleme yöntemleri desteklenmektedir:

 • DoD 5220.22-M
 • Gutmann
 • RMCP DSX
 • Schneier
 • VSITR

Yukarıda listelenen birkaç yönteme ek olarak, sıfırları, birleri veya üzerine yazma metni olarak kullanılması gereken bazı özel metinleri tanımlayan kendi silme yönteminizi de oluşturabilirsiniz. Daha kapsamlı bir temizlik için özel bir yeniden yazma sayısı da seçebilirsiniz. Bir diskette önyüklenebilir programı kullanmak için, CBL_Data_Shredder-DOS-en.zip ve aç CBL-Data_Shredder-floppymaker.exedisketin takılı olduğundan emin olun. Program, CBL-Data_Shredder-dos.exe disket üzerinde programlayın, böylece bilgisayarı başlatırken kullanılabilir. Çok azınız, muhtemelen artık disket sürücünüz varsa, CBL Veri Parçalayıcı DOS CD-R Görüntüsü ISO dosyası isteyeceğiniz şeydir. Bu dosyanın bir diske nasıl düzgün şekilde yazılacağını öğrenmek için Bir ISO Görüntü Dosyası Nasıl Yazılır konusuna bakın ve ardından diske yüklendikten sonra programı yüklemek için yardıma ihtiyacınız varsa Diskten Nasıl Önyüklenir dersimize bakın. CBL Data Shredder’ı bir flash sürücüden veya başka bir USB cihazından kullanmak için, bir disk için kullanılan ISO görüntüsünün aynısını indirmeniz gerekir. Ancak indirildikten sonra dosyayı Rufus programında açmanız gerekir. Bu programın önyüklenebilir bir flash sürücü sürümünü oluşturmak için diğer seçeneğiniz, CBL Veri Parçalayıcı DOS CD-R Image.iso 7-Zip gibi bir dosya çıkarıcı programı kullanarak. Çıkartıldıktan sonra, adında bir IMG dosyası bulacaksınız. Önyükleme-1.44M.img adlı bir klasörde [BOOT]. Win32 Disk Imager’ı kullanarak bu IMG dosyasını flash sürücüye yazın ve ardından CBL Data Shredder’ı çalıştırmak için cihazdan önyükleyin. Windows sürümünün kullanımı kolaydır: programı başlatın ve seçin Disk Seçin silinmesi gereken sürücüyü bulmak için. Sonra bir silme yöntemi seçin ve Başlat.

CBL Veri Parçalayıcı Artıları ve Eksileri

CBL Data Shredder’dan hoşlanmayacak çok az şey var:

Artıları

 • Bir sabit sürücüdeki her şeyi siler
 • Önyüklenebilir seçenekler mevcut
 • Silinebilir hiç işletim sistemi
 • Windows içinden kullanılabilir
 • Kafa karıştırıcı veya kullanımı zor değil

Eksileri

 • Windows sürümü, bir sürücüyü silmeden önce sizi onaylamaz
 • İndirme bağlantılarını almak için e-posta adresinizi girmelisiniz

CBL Veri Parçalayıcı üzerine düşünceler

Bazı veri imha programlarını diğerlerine tercih etmemizin birçok nedeni vardır. Bir programı silebilmek için seviyoruz herşey Kurulu işletim sisteminden bağımsız olarak, kullanımı kolay olması ve güvenli ve endüstri tarafından kabul edilen silme yöntemlerini desteklemesi için bir sabit sürücüde. CBL Data Shredder tüm bu noktalara isabet eder. Önyüklenebilir program, bir sürücüdeki kesinlikle her şeyi silebileceğiniz anlamına gelir; hem önyüklenebilir sürüm hem de Windows sürümünün kullanımı pek kolay olmayabilir ve CBL Data Shredder’ın kullanabileceği veri temizleme yöntemleri kesinlikle hiçbir dosya kurtarma programının silinen dosyalarınızı geri alamayacağını garanti eder. gelecekte dosyalar. Hoşlanmadığımız bir şey, Windows sürümünü kullanırken bir sabit sürücüyü silmek isteyip istemediğinizi iki kez sorulmamasıdır. Bu, düğmesine bastığınız anda dosyaların kalıcı olarak üzerine yazılmaya başlayacağı anlamına gelir. Başlat buton. Bununla birlikte, önyüklenebilir program sizi onaylamanızı sağlar, bu harika. Ayrıca, önyüklenebilir program size her sürücünün ne kadar büyük olduğunu söyler, ancak bu size verilen tüm tanımlanabilir bilgilerle ilgilidir. Bu, hangi sürücüyü gerçekten yok etmek ve hangisini korumak istediğinizi bilmenin biraz zor olabileceği anlamına gelir. Windows sürümündeki bazı program metinleri Almanca olabilir, ancak çok azı olduğu için bunu büyük bir sorun olarak görmüyoruz. Örneğin iptal düğmesi Almanca’dır, ancak dosyalar silinirken tıklanabilen tek düğmedir, bu nedenle kaçırmak gerçekten zor değildir.