Skip to content

CD Kopyalama Hata Kodu C00D10D2 Nasıl Onarılır

18 de Mayıs de 2021

Windows Media Player 11 bir süredir piyasadadır ve bazı Windows tabanlı bilgisayarların ses ve video için kullandığı popüler bir yazılım medya oynatıcısıdır. Windows Vista’ya dahil edilmiştir ve Windows XP için indirilebilir. Bunu, Windows 7’de tanıtılan Windows Media Player 12 izledi. Windows Media Player 11’in popüler bir avantajı, CD’leri bilgisayarın sabit sürücüsüne kopyalamak veya CD veya DVD yazmak için kullanılabilmesidir. Yakın zamanda ses CD’lerini dijital müzik formatına dönüştürmeyi denediyseniz ve C00D10D2 rip hata mesajını gördüyseniz, bu kılavuz müziğinizi kopyalamaya geri dönmenize yardımcı olacak en yaygın çözümlerde size yol gösterecektir. Bu kılavuz Windows Media Player 11’i kapsar ancak sonraki sürümler için de geçerli olabilir.

CD00D10D2 Hatasının Nedenleri

Çoğu zaman, CD00D10D2 yanlış ayarlardan kaynaklanır. Ya ayarları yanlışlıkla değiştirdiniz ya da bir güncelleme muhtemelen istemediğiniz bir şeyi varsayılana döndürdü. Desteklenmeyen bir dosya biçimine çıktı göndermeye çalıştığınızda da hata oluşabilir. Windows için doğal bir format seçmek, bunu test etmenin iyi bir yoludur.

deepblue4you / Getty Images

C00D10D2 Hata Mesajı için Hızlı Bir Düzeltme

Bu en yaygın düzeltmedir ve Windows Media Player’da bir ayarı değiştirmenizi gerektirir. Oynatıcının kopyalama ve oynatma için ayrı kontrolleri vardır ve ripping desteğinin devre dışı bırakılması mümkündür. Ayarlara geri dönün ve yeniden etkinleştirin.

  1. Windows Media Player seçeneklerine erişmek için, Araçlar ekranın üst kısmındaki menü sekmesine gidin ve Seçenekler.

  2. Üzerinde Seçenekler ekran, seçin Cihazlar sisteme bağlı donanım aygıtlarının bir listesini görmek için sekmesi. Seç CD / DVD sürücüsü ses CD’lerini kopyalamak için kullandığınız. Basın Özellikleri sonraki ekran için.

  3. Üzerinde Özellikleri seçili sürücünün ekranının Dijital ayarı her ikisi için de etkinleştirildi Geri çalma ve Huzur içinde yatsın bölümler. Aynı ekranda, ekranın yanındaki onay kutusunun da işaretlendiğinden emin olun. Hata düzeltmeyi kullan seçeneği ayarlanmıştır.

  4. Ayarları kaydetmek için Uygulamak bunu takiben TAMAM MI. Çıkmak için Seçenekler ekran, basın TAMAM MI bir kere daha.

Bir Düzeltme Daha

Sorun çözülmediyse, desteklenmeyen veya uygun şekilde desteklenmeyen bir biçime kopyalamaya çalışıyor olabilirsiniz. Durumun böyle olmadığından emin olmanın en iyi yolu, test etmek için Windows Media Audio (WMA) biçimini kullanmaktır. Windows’ta yerleşik bir format olduğundan, herhangi bir sorunla karşılaşmamalısınız. Yüksek çözünürlüklü ses hayranıysanız, WAV’ı da deneyebilirsiniz.

  1. Seçin Araçlar Windows Media Player ekranının üst kısmındaki menü sekmesi.

  2. Seç Seçenekler.

  3. Seç Huzur içinde uyu müzik sekmesine gidin ve rip ses formatını şu şekilde değiştirin: Windows Media Audio. Bu bazen CD kopyalama hatasını düzeltir.

  4. Seçiniz Uygulamak bunu takiben TAMAM MI.