Skip to content

CD’lerden Müzik Kopyalamak için Windows Media Player Nasıl Kullanılır

6 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • En kolay yöntem: Windows Media Player > Klasörler > disk seçin> CD’yi kopyala.
 • Ayarları değiştirmek için: Windows Media Player > Klasörler > disk seçin> Rip ayarları > Biçim, Ses kalitesiveya Daha fazla seçenek yırtılmadan önce.

Bu makalede, Windows 10, Windows 8 ve Windows 7’de Windows Media Player 12 ile bir diskteki müziğin bilgisayarınıza nasıl kopyalanacağı veya kopyalanacağı açıklanmaktadır.

Windows Media Player kullanarak bir CD nasıl kopyalanır

Yerleşik Windows Media Player’a sahip Windows kullanıcıları için, bilgisayarınıza müzik kopyalamak gerçekten kolaydır. Kopyalamak istediğiniz CD’ye sahip olduğunuzda, Windows Media Player işin çoğunu sizin yerinize yapacaktır.

 1. Diski disk sürücünüze yerleştirin. Bir otomatik oynatma seçeneği görünürse, onu yok sayın veya ondan çıkın.

 2. Windows Media Player’ı açın. Ya Başlat menüsünden arayın ya da Çalıştır iletişim kutusuna wmplayer komutunu girin.

 3. Şuraya git Klasörler listeye girin ve müzik diskini seçin. CD çağrılabilir Bilinmeyen albüm veya başka bir şey, ancak her iki durumda da küçük bir disk simgesiyle temsil edilir.

  Ses CD'si vurgulanmış Windows Media Player

 4. Windows Media Player, CD’yi varsayılan ayarlarla kopyalayabilir veya Rip ayarları CD’nin bilgisayara nasıl kopyalanacağını değiştirmek için.

  Rip Ayarları menüsü vurgulanmış Windows Media Player

 5. Git Rip ayarları > Biçim bir ses formatı seçmek için. Bunlardan ilki, Windows Media Audio formatlarıdır, ardından MP3 ve WAV gelir. Kopyalanan müziğin formatını seçin.

  Medya formatı menüsü vurgulanmış Windows Media Player

 6. Git Rip ayarları > Ses kalitesi Müzik için belirli bir ses kalitesi seçmek için. Seçenekler bilgisayardan bilgisayara değişir, ancak aşağıdakiler arasında değişebilir: 48 Kb / sn (en küçük boyutlu dosyaları oluşturur) 192 Kb / sn (bu en iyi kalitedir ancak en büyük dosya boyutlarını üretir).

  Windows Media Player'da kalite seçeneklerinin vurgulanmış olduğu Rip Ayarları menüsü

 7. Git Rip ayarları > Daha fazla seçenek ayarlanabilen diğer ayarları bulmak için. CD’leri otomatik olarak kopyalamak, CD ripinden sonra diski çıkarmak, müziğin bilgisayarda kopyalandığı yeri değiştirmek ve dosya adlarına dahil edilecek ayrıntıları seçmek için bu ayarları kullanın. CD kopyalamaya başlamadan önce, Windows Media Player’ı albüm bilgilerini çevrimiçi otomatik olarak bulacak şekilde manuel olarak ayarlayın. Sol panele gidin, diske sağ tıklayın ve ardından Albüm bilgilerini bulun.

  Windows Media Player'da Kopyalama Ayarlarında Daha Fazla Seçenek

 8. Windows Media Player’ın müziği bilgisayarınıza kopyalamasına hazır olduğunuzda, CD’yi kopyala.

  CD Kopyala düğmesi vurgulanmış Windows Media Player

 9. Düğme şu şekilde değişir: Rip’i durdur. İçinde Rip Durumu sütun, kopyalanan parça şunu söyleyecektir: Ripleme, ve kalan parçalar söyleyecek Bekliyor kopyalanmaları tamamlanana kadar, ardından durum olarak değişir. Kitaplığa kopyalandı. Her şarkının rip durumunu izlemek için ilerleme çubuğunu izleyin.

  Kopyalama durumu vurgulanmış Windows Media Player

 10. Her şarkının kopyalanması bittiğinde, Windows Media Player’dan çıkın, CD’yi çıkarın ve şimdi bilgisayarınızda depolanan müziği kullanın. Windows Media Player’ın müziği hangi klasöre kopyaladığını bilmiyorsanız, Rip ayarları > Daha fazla seçenek. Konumu şurada bulacaksınız: Müziği bu konuma kopyalayın Bölüm.

Müzik ihtiyaçlarınız için doğru formatta değilse, şarkıları yeniden kopyalamayın. Bunun yerine, dönüştürülmesi gereken dosyaları ücretsiz bir ses dosyası dönüştürücüsüyle çalıştırın.